LAKE PLACID, N.Y. (AP) -- Results Sunday from the Winter Goodwill games:

MENBobsled

Two-Man

Final Results

1. Latvia (Sandis Prusis, Janis Ozols), 3:49.13.

2. Germany (Andre Lange, Lars Behrendt), 3:49.35.

3. United States (Brian Shimer, Paul Jovanovic), 3:50.70.

4. Italy (Guenther Huber, Cristian La Grassa), 3:51.64.

5. Czech Republich (Pavel Puskar, Jan Kobian), 3:53.42.

Cross Country Skiing

15K Team Relay

1. United States 1 (Justin Wadsworth, Marcus Nash), 37:15.9.

2. Norway 2 (Brynjar Skjaerli, Ola Rygg), 37:16.1.

3. Norway 1 (Jan Egil Anderson, Frode Jermstad), 37:16.2.

4. Germany 1 (Alexander Bollwein, Tobias Angerer), 37:19.2.

5. Sweden 1 (Anders Hoegberg, Thobias Fredriksson), 37:33.5.

6. Sweden 2 (Mikael Oesteberg, Par Soedergren), 37:49.3.

7. Austria 1 (Marcus Mayer, Thomas Stoeggl), 37:57.3.

8. United States 2 (Rob Whitney, Kris Freeman), 38:07.6.

9. Finland 1 (Marko Kinnunen, Ari Palolahti), 39:33.5.

DNF Germany-Austria (Ralph Hagspiel, Christian Stueger).

DNS Finland 2 (Sami Saari, Keijo Kurttila).

Freestyle Skiing

Dual Moguls

1. Pierre-Alexandre Rousseau, Canada.

2. Ryan Riley, United States.

3. Sami Mustonen, Finland.

4. Jean-Luc Brassard, Canada.

5. Janne Lahtela, Finland.

6. Stephane Rochon, Canada.

7. Alex Wilson, United States.

(tie) Richard Gay, France.

9. Juha Hautsalo, Finland.

(tie) Stephane Yonnet, France.

(tie) Guillaume Gonthier, France.

(tie) Cedric Regnier-Lafforgue, France.

(tie) Evan Dybvig, United States.

(tie) Toby Dawson, United States.

(tie) Mikko Ronkainen, Finland.

Nordic Combined

Team Ski Jumping

1. Felix Gottwald and Mario Stecher, Austria 2, 476.4 points.

2. David Kreiner and Michael Gruber, Austria 1, 440.4 (start 1:17 behind for cross country competition).

3. Amund Johnsen and Sverre Rotevath, Norway 2, 410.7 (2:20).

4. Koji Nakamura and Gen Takeda, Japan 2, 390.1 (3:04).

5. Georg Hettich and Ronny Ackermann, Germany 2, 388.7 (3:07).

6. Sven Koch and Sebastian Haseney, Germany 1, 378.5 (3:29).

7. Espen Rien and Jan Rune Grave, Norway 1, 370.6 (3:46).

8. Carl Van Loan and Todd Lodwick, United States 2, 364.2 (4:00).

9. Tamouki Usui and Syota Tonosaki, Japan1, 356.5 (4:16).

10. Bill Demong and Matt Dayton, United States 1, 337.5 (4:57).

Team Cross Country

1. Austria 2 (Felix Gottwald, Mario Stecher), 39:42.0.

2. Austria 1 (David Kreiner, Michael Gruber), 42:05.7.

3. Germany 1 (Sven Koch, Sebastian Haseney), 42:35.9.

4. United States 2 (Carl Van Loan, Todd Lodwick), 42:43.9.

5. Germany 2 (Georg Hettich, Ronny Ackermann), 42:53.8.

6. Norway 2 (Amund Johnsen, Sverre Rotevatn), 44:32.4.

7. Norway 1 (Espen Rien, Jan Rune Grave), 45:34.3.

8. Japan 2 (Koji Nakamura, Gen Takeda), 46:31.0.

9. Japan 1 (Tamouki Usui, Syota Tonosaki), 47:48.5.

DNS United States (Bill Demong, Matt Dayton), DNS.

Skeleton

Final results

1. Jim Shea, United States, 4:01.12.

2. Chris Soule, United States, 4:03.95.

3. Kazuhiro Koshi, Japan, 4:04.41.

4. Snorre Pedersen, Norway, 4:05.30.

5. Kristian Bromley, Britain, 4:05.77.

6. Felix Poletti, Switzerland, 4:07.66.

7. Jeff Pain, Canada, 4:07.79.

Ski Jumping

K120

1. Morten Aagheim, Norway, 132.9.

2. Arne Sneli, Norway, 117.3.

3. Michael Neumayer, Germany, 114.3.

4. Tom Aage Aarnes, Norway, 111.9.

5. Takashi Mori, Japan, 110.0.

6. Martin Koch, Austria, 105.3.

7. Roland Audenrieth, Germany, 104.7.

8. Alan Alborn, United States, 102.4.

9. Leif Frey, Germany, 101.4.

10. Michael Moellinger, Germany, 101.0.

11. Yasuhiro Tsuruta, Japan, 97.4.

12. Christian Nagillar, Austria, 96.5.

13. Tore Sneli, Norway, 93.4.

14. Brendan Doran, United States, 93.2.

15. Teemu Oinonen, Finland, 87.4.

16. Florian Liegl, Austria, 86.7.

17. Katsunari Kimoto, Japan, 86.1.

18. Stefan Kaiser, Austria, 82.7.

19. Clint Jones, United States, 68.5.

20. Jyrki Hauta, Finland, 60.6.

21. Hiroshi Tokita, Japan, 58.4.

22. Marko Ryssy, Finland, 58.3.

23. Jaakko Kemppainen, Finland, 22.6.

Snowboard Cross

1. Scott Gaffney, Canada

2. Mathieu Morency, Canada

3. Arthur Hackhofer, Italy

4. Seth Wescott, United States

5. Ryan Neptune, United States

6. Ricky Bower, United States

7. Jason Moore, Canada

8. Matthieu Chiquet, France

WOMEN

Cross Country Skiing

12K Team Relay

1. Russia 1 (Yekaterina Burukhina, Natalya Baranova), 24:45.2.

2. Germany 1 (Viola Bauer, Anke Reschwamm), 24:54.8.

3. Finland 1 (Rijkka Sirvioe, Aino Kaisa Saarinen), 25:02.2.

4. Sweden 1 (Emelie Ohrstig, Anna Dahlberg), 25:21.7.

5. Germany 2 (Isabel Klaus, Claudia Kuenzel), 25:24.8.

6. Russia 2 (Marina Lazhskava, Yekaterina Schastilivaya), 25:41.1.

7. Norway 2 (Jorunn Oye, Ella Gjoemle), 25:52.6.

8. Norway 1 (Ingrid Narum, Marit Roaldset), 25:56.5.

9. United States 1 (Tessa Benoit, Rebecca Dussault), 25:58.3.

10. Finland 2 (Salla Juntunen, Kati Livanainen), 26:44.0.

11. United Stated 2 (Kristina Joder, Kikkan Randall), 26:55.2.

DNS Sweden 2 (Madaleine Holmgren, Sara Fyhr).

Freestyle Skiing

Dual Moguls

1. Ann Battelle, United States.

2. Aiko Uemura, Japan.

3. Kari Traa, Norway.

4. Jillian Vogtli, United States.

5. Shannon Bahrke, United States.

6. Tami Bradley, Canada.

7. Kelly Ringstad, Canada.

(tie) Justine Van Houte, United States.

Snowboard Cross

1. Candice Drouin, Canada

2. Sophia Bergdahl, Sweden

3. Kelly Clark, United States

4. Michaela Steiner, Italy

5. Alison Clark, Canada

DQ Amy Johnson, United States.