Mexico Monterrey West (Evans 2003-06), Friday, Oct. 3, 6 p.m.; Evans home, 4450 N. 1000 East (Boulderville Road), Oakley; Melissa C. Evans, 435-783-5676.

Mexico North Central (Bastian 1971-74), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; Bastian home, 2354 W. 460 North, Provo; Gerry Bastian, 607-2793.

Mexico Puebla (Freestone 2005-

08), Friday, Oct. 3, 6:30 p.m.; Orem Windsor Stake Center, 60 E. 1600 North, Orem; Phil Freestone, 691-1152.

Mexico Southeast (Beecroft-Hatch 1963-66), Friday, Oct. 3, 6:30 p.m.; Cottonwood Heights 5th-6th Ward, 7075 S. 2250 East, Cottonwood Heights; Brad Mosteller, 943-2246.

Mexico Veracruz (Johnson 2005-

08), Friday, Oct. 3, 6:30 p.m.; University Parkway Center BYU, northeast corner of University Parkway, Provo; Marcus F. Johnson, 602-705-8709, Lester Johnson, 602-218-5397.

Mexico Veracruz (Johnson 2005-

08), Friday, Oct. 3, 6:30 p.m.; University Parkway Center, University Parkway/University Avenue, Provo; Lester Johnson, 602-218-5397.

Mexico West (Olsen 1967-71), Friday, Oct. 10, 6:30 p.m.; Olsen home, 187 S. 165 West, Orem; Carolyn & David Bird, 966-6103.

Michigan Detroit (Winegar 2004-

07), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; Orchard 9th Ward, 155 Coventry Way, North Salt Lake; Barbara Winegar, 859-9489.

Michigan Detroit (Emery 2001-04), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; 3204 E. Lantern Hill Court, Sandy; Alvin W. Emery, 733-6236.

Michigan Lansing (Edwards 2005-

08), Friday, Oct. 3, 6:30 p.m.; church, 2180 E. Meadow Lark Way, Sandy; Dean & Lana Edwards, 435-654-2689.

Micronesia Guam (Marshall 2006-

08), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; Bruce and Linda Pitt residence, 252 E. Ricks Creek Circle, Centerville; Gary L Marshall, 208-523-9158.

Minnesota Minneapolis (Smith 2005-08), Friday, Oct. 3, 6:30 p.m.; chapel, 3625 E. Dover Hill Drive (7660 South); Judy Smith, (865) 966-6625.

Mississippi Jackson (Sheffield 2000-03), Friday, Oct. 3, 6 p.m.; BYU Wilkinson Center Room 3290, Provo; James E. Sheffield, 303-526-2854.

Mississippi Jackson (Blake 2003-

06), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; Wilkinson Center 3290, BYU, Provo; Irma Blake, 572-4762.

Missouri Independence (Jensen 2003-05), Friday, Oct. 3, 6:30 p.m.; Mount Olympus Stake Center, 3862 E. Oakview Drive (4320 South); J. Rees Jensen, 703-8149.

Missouri Independence (Hacking 2005-08), Friday, Oct. 3, 6 p.m.; chapel, 600 W. 100 South, Lindon; Sally Briggs, 360-3682.

Missouri St. Louis (Richards 2001-

04), Friday, Oct. 3, 5:30 p.m.; Richards home, 1555 Federal Heights Drive; Kay Richards, 521-0223.

Missouri St. Louis (Gessel 2004-

07), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; church, 1300 Fairfax Road, Salt Lake City; Gary and Debra Gessel, 253-565-8346.

Mongolia Ulaanbaatar (Sorensen 2004-05), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; Millcreek 8th Ward, 4558 S. 600 East; Joann Sorensen, 360-695-6135.

Montana Billings (Carter 1976-79), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; church pavilion, 12270 S. 3200 West, Riverton; Jim Canova, 253-4649.

Mormon Handcart Historical Sites in Wyoming (Holliday 2005-06), Friday, Oct. 3, 3 p.m.; Mutual Dell Camp, American Fork Canyon; Eldean Holliday, 544-4001.

Nebraska Omaha (Rowe 2000-03), Friday, Oct. 3, 6:30 p.m.; Rowe home, 305 W. 1700 South, Orem; Mark J. Rowe, 225-8571.

Nevada Las Vegas West (Hill 2000-03), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; 4300 N. Canyon Road, Provo; Walter E. Hill, 406-677-6563.

New Jersey Morristown (Norman 2002-05), Friday, Oct. 3, 5 p.m.; Norman residence, 2828 Kennedy Drive, Salt Lake City; Merrill & Lorrie Norman, 583-7720.

New York New York North (Parker 2002), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; Parker home, 757 Woodmoor Circle, Bountiful; Sydne Parker, 292-8181.

New York New York North (Howell 1993-96), Friday, Oct. 3, 5 p.m.; Jordan Oaks 5th Ward, 9353 S. Vista West Drive (about 4000 West), West Jordan; Brian Pilati, 804-6727.

New York New York South (Morrow 2003-06), Friday, Oct. 3, 6:30 p.m.; Salt Lake Stake Center, 142 W. 200 North; Skyler Nelson, 897-1649.

New York Rochester (Layton 2004-

07), Friday, Oct. 3, 6 p.m.; Layton home, 9090 Despain Way, Sandy; Pres. Layton, 943-1030.

New York Rochester Cumorah (Bankhead 1966-69), Friday, Oct. 3, 6 p.m.; Chavez church building, 1244 W. Chavez Drive (9700 South), South Jordan; Gary Swapp (RSVP for dinner), 254-3149.

New Zealand Auckland (Hunter 1996-99), Friday, Oct. 24, 5 p.m.; Joseph Smith Building, Main and South Temple; Nan Hunter, 408-268-3151.

New Zealand Missionary Society (all mission and temple presidents), Friday, Oct. 3, 8 p.m.; Rose Park North Stake Center, 1155 N. 1200 West; Jack McDonald, 943-3222.

Northern States (Haymond 1945-50), Friday, Oct. 3, 12 a.m.; Mark Redd's farm and house, 815 Vine St., Murray; Kathryn MacKay Jones, 364-3876.

Northwestern States (Driggs, Richards, Wood, Barrett 1955-66), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; Brighton 1st Ward, 2925 E. Bengal Blvd. (7800 South); Tom Tolman, 292-1981.

Ohio Cincinnati (Wilson 1998-2001), Friday, Oct. 3, 6 p.m.; Wilson home, 10371 Bedrock Lane, Sandy; R. Kirk Wilson, 943-0563.

Ohio Cleveland (Motzkus 2003-

06), Friday, Oct. 3, 6 p.m.; Mount Olympus 9th Ward, 4635 S. Lanark Road (3305 East); President & Sister Motzkus, 278-0877.

Ohio Cleveland (Rasmussen 1982-

85), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; Rasmussen home, 5987 Brentwood Drive, Holladay; Julie Dansie, 878-7674.

Ohio Cleveland (Cross, Davis 1991-97), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; Herriman Stake Center, 5562 W. 13680 South, Herriman; David Hansen, 938-8366.

Ohio Cleveland (Kohlert 1996-99), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; Kohlert home, 6041 S. 2230 East; Nance Kohlert, 274-1416.

Oklahoma Oklahoma City (Engebretsen 1998-2001), Sunday, Oct. 5, 5 p.m.; Engebretsen home, 920 Osmond Lane, Provo; Tammy Engebretsen, 225-5229.

Oregon Portland (Gessel 2005-08), Friday, Oct. 3, 8 p.m.; Orem Northridge Stake Center, 1674 N. 200 West, Orem; Van C. Gessel, 717-0013.

Panama Panama City (Duffin 2004-

07), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; Pepperwood church building, 2195 E. Pepperwood Drive, Sandy; Gaye Duffin, 571-6848.

Pennsylvania Philadelphia (Greenwall 1980-83), Friday, Oct. 10, 6 p.m.; Littlefield home, 1463 W. 730 South, Orem; Amy Clegg Littlefield, 691-0654.

Pennsylvania Pittsburgh (Cameron 2001-03), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; Cameron home, 2605 N. 860 East, Provo; Scott Cameron, 374-8466.

Pennsylvania Pittsburgh (Francis 2005-08), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; chapel, 2901 W. 9000 South, West Jordan; Jay Francis, 561-3022.

Peru Lima Central (Weston 2003-06), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; Cannon 1st Ward, 934 W. Fremont Ave.; Spencer Weston, 530-677-6823.

Peru Lima East (Lindstrom 2005-

08), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; Draper Eastridge Stake Center, 1190 E. 12300 South Draper Parkway, Draper; Michael R Lindstrom, 208-331-7950.

Peru Lima South (Jackman 2003-

06), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; Highland 9th Ward, 11011 N. 5020 West, Highland; Sharon Jackman, 216-4240.

Peru Trujillo (Ward 2004-07), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; chapel at Ivory Ridge, 3200 N. 175 East, Lehi; Lane D. Ward, 331-8811.

Peru Trujillo (Jensen 1997-2002), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; Colin Wright, 299 S. Main, 19th Floor, Salt Lake City; Colin Wright, 546-3727.

Philippines Angeles (Stringham 2005-08), Friday, Oct. 3, 6 p.m.; chapel, 1900 S. Orchard Drive, Bountiful; Robert J. Stringham, 544-1896.

Philippines Baguio (Thomas, Collado 2003-08), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; chapel, 600 E. 12300 South, Draper; John Blake, 224-2716.

Philippines Baguio (Tingey 1991-

94), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; Tingey home, 2511 Evening Star Drive; Robert Tingey, 277-6908.

Philippines Cebu (Cottrell 1990-

93), Friday, Oct. 3, 6 p.m.; Cottrell home, 4648 Porter Ave., South Ogden; President Cottrell, 479-4456.

Philippines Cebu (Wadsworth, Anderson 2002-08), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; church, 363 E. Vine St., Murray; Brent Wadsworth, 435-512-2117.

Philippines Manila ( LeSueur 2005-

08), Friday, Oct. 3, 6:30 p.m.; chapel, 9750 S. 2200 West, South Jordan; David E. LeSueur, 480-497-9895.

Philippines Olongapo (Kinghorn, Burtenshaw 2002-08), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; stake center, 1830 E. 6400 South; Keith Kinghorn, 277-9430.

Philippines San Pablo (Mortimer 2005-08), Friday, Oct. 3, 6 p.m.; Murray Parkway Stake, 619 W. 5750 South, Murray; Gerald E. Mortimer, 208-529-2235.

Philippines Tacloban (Elggren 2002-

05), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; BYU Wilkinson Center Room 2142-2152, Provo; Wayne Elggren, 571-9130.

Philippines (all), Sunday, Oct. 5, 6 p.m.; Salt Lake Stake Center, 142 W. 200 North; Aida y Linda, 967-3127.

Poland Warsaw (Tobler 1998-

2001), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; Old Red Church, 25 N. Main, Lindon; Douglas F. Tobler, 785-4675.

Portugal Lisbon (Hillam 1981-84), Friday, Oct. 3, 4 p.m.; Bonnie (Hillam) Cardon house, 82 E. Windsor Court, Bountiful; Tim Stay, 226-3047.

Puerto Rico San Juan (Crane 2004-

07), Friday, Oct. 3, 6 p.m.; BYU Conference Center Room 225, northeast of Marriott Center, Provo; Frank Santiago, 375-3765.

Puerto Rico San Juan (Millet 1977-

80), Friday, Oct. 3, 6:30 p.m.; BYU Conference Center, 770 E. University Parkway, Provo; Steven Roberts, 446-5288.

Russia Moscow (Beus, Young, Kelly all), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; North Chapel, 800 W. 800 South, Orem.

Russia Novosibirsk (Smith 2004-

07), Friday, Oct. 3, 6 p.m.; chapel, 2000 N. 1500 East, Provo; Steven C. Smith, 208-288-0555.

Russia Rostov (Arnold 2000-03), Friday, Oct. 3, 6:30 p.m.; historic 10th Ward chapel, 4th South and 8th East, Salt Lake City; Margaret Arnold, 572-0712.

Russia Yekaterinburg (Efemov, Jarvis, Hall, Gee, Schwitzer 1995-

2008), Friday, Oct. 3, 6 p.m.; Butler 7th-20th Ward, 1435 E. 7200 South, Cottonwood Heights; Gregory A. Schwitzer, 942-3543.

Samoa Apia (all 1930-2008), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; Granger North Stake Center, 3175 S. 3450 West, West Valley City; Tracy Wilson, 768-2726.

Samoa Apia (Hanks 1960-65), Friday, Oct. 3, 11 a.m.; Centennial Park Ward, 3372 S. Merry Lane (5275 West), West Valley City; Rich Nielson, 995-1261.

Samoa Apia (Broomhead, Price 2002-08), Thursday, Oct. 2, 6:30 p.m.; chapel, 11162 N. Alpine Highway, Highland; Rendal Broomhead, 435-657-3076.

Scotland Edinburgh (Vriens 2003-

06), Friday, Oct. 3, 6:30 p.m.; Vriens home, 3014 Shakespeare Place, Salt Lake City; Heidi Vriens, 582-3464.

Singapore (Larkins 2003-06), Friday, Oct. 3, 6:30 p.m.; Little America Hotel, 500 S. Main, Salt Lake City; Gary L. Larkins, 661-255-8195.

Singapore (Warren 1994-97), Thursday, Oct. 2, 7 p.m.; Warren apartment, 1235 E. 200 South, Apt. 701, Salt Lake City; Carl D. Warren, 531-2155.

Singapore (Boone 2000-03), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; Orem Park 2nd Ward, 1160 W. 400 South, Orem; Joseph F. Boone, 226-7611.

South Africa Cape Town (Egan 2005-08), Friday, Oct. 3, 6 p.m.; chapel, 9400 S. 3100 East, Sandy; Robert M. Egan, 944-5427.

South Africa Cape Town (Marriott 2002-05), Friday, Oct. 3, 6 p.m.; Sons of Utah Pioneers, 3301 E. 2920 South; David Daniel Marriott, 583-0456.

South Africa Durban (Fee 1997-98), Friday, Oct. 3, 10 a.m.; Fee residence, 114 S. Ridgeview Drive, Orem; R. Chris & Eve Fee, 691-5778.

South Africa Durban (Brock 2004-

07), Friday, Oct. 3, 6 p.m.; Patterson home, 749 E. Highland Oaks Drive, Bountiful; President Danny Brock, 298-3138.

South Africa Johannesburg (Bowden 2005-08), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; River 1st Ward, 1239 Country Creek Drive (10775 South), South Jordan; James Bowden, 503-360-6019.

South Africa Johannesburg (Fitch 2002-05), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; Fitch residence, 2397 Karalee Way, Sandy; Sheron Fitch, 942-4835.

South Dakota Rapid City (Osguthorpe 2003-06), Friday, Oct. 3, 6 p.m.; Osguthorpe home, 2185 N. 1450 East, Provo; Russell Osguthorpe, 368-6908.

Spain Barcelona (Bowen 2000-03), Thursday, Oct. 2, 7 p.m.; 18th/20th Ward building, 2nd Avenue and G Street, Salt Lake City; Lynette Bowen, 649-5985.

Spain Las Palmas (Hamblin 1988-

91), Friday, Oct. 3, 6:30 p.m.; 13481 Grove Drive, Alpine; Jeff Morrin, 756-5224.

Spain Las Palmas (Craig 2003-06), Friday, Oct. 3, 6 p.m.; Craig residence, 164 S. 1200 East, Lindon; Laurie B. Craig, 796-0109.

Spain Madrid (Shallenberger 1997-

2000), Friday, Oct. 3, 6 p.m.; Shallenberger home, 1330 S. 1000 East, Orem; Steven Shallenberger, 225-7235.

Spain Malaga (Packer 2001-04), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; Forest Bend chapel, 7784 S. Highland Drive (2000 East); Terri Packer, 942-2868.

Spain Seville, Malaga (Heslington 1991-93), Friday, Oct. 3, 6:30 p.m.; Heslington house, 278 N. A St., Salt Lake City; David Heslington, 532-4468.

Spain (Griffith, Barnes 1969-), Friday, Oct. 3, 6 p.m.; Salt Lake Community College, 4554 S. 2025 West; Milton R. Burbidge, 272-3780.

Spanish American Texas-New Mexico (Bowman 1953-58), Friday, Oct. 3, 3:30 p.m.; Frank Baker home, 886 E. 490 North, Lindon; Ramona Forgacs, 544-4810.

Sweden Stockholm (Baugh 2002-

05), Friday, Oct. 3, 6:30 p.m.; Windsor 3rd Ward, 1400 N. Main, Orem; Bryan Mangelson, 473-9203.

Sweden Stockholm (Fletcher 1963-

66), Thursday, Oct. 2, 7 p.m.; East Mill Creek 2nd Ward, 3750 S. Hillside Lane (2500 East); Clifford E. Birkeland, 272-3744.

Sweden Stockholm (Karlsson 2005-

08), Friday, Oct. 3, 5 p.m.; stake center, 10945 S. 1700 East, Sandy; Spencer Bean, 885-3315.

Swiss-Austrian (Taggart, Bringhurst, Perschon, Curtis 1945-61), Friday, Oct. 3, 7:30 p.m.; East Millcreek 2nd Ward, 3750 S. Hillside Lane (2500 East); Ted Klunker, 943-3128.

Switzerland Geneva (Kacher 2000-

03), Friday, Oct. 3, 6 p.m.; Kacher home, 1050 Eden Prairie Way, Midway; Larry and Pauline Kacher, 435-654-4263.

Switzerland Zurich (Bischoff 1980-

83), Friday, Oct. 3, 6 p.m.; Brookstone Condo Clubhouse, 1630 E. 6400 South; Robert Draper, 913-7623.

Switzerland Zurich (Lohner 1995-

98), Friday, Oct. 10, 6:30 p.m.; Oak Hills Stake Center, 925 E. North Temple Drive, Provo; Richard Lohner, 374-6984.

Switzerland Zurich (Buckner 2004-

07), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; Bountiful 20th Ward, 102 E. 1400 South, Bountiful; Delbert Strasser, 295-8419.

Tahiti French Polynesia Papeete (all), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; Park Stake Center, 732 S. 800 East, Salt Lake; President Ralph A. Andersen, 731-7487.

Taiwan all (Heaton, Taylor, Qualey, Plus 1956-70), Wednesday, Oct. 1, 7 p.m.; Asian Buffet, 280 E. 12300 South, Draper; Jon Vawdrey, 571-7805.

Taiwan Taichung (Williams 1985-

88), Friday, Oct. 3, 6 p.m.; Hafen Home, 82 N. 870 East, American Fork; Fran Hafen, 492-9065.

Taiwan Taipei (Harris 1997-2000), Friday, Oct. 3, 6:30 p.m.; Whittier Ward, 1515 S. 200 East; Michael G. and LindaGay Harris, 805-482-0855.

Taiwan Taipei (Nielson 2006-09), Friday, Oct. 3, 8 p.m.; Belvedere Conference Center, 29 S. State St., Salt Lake City; Norman S. Nielson, 011-886-2-2343-5279.

Temple Square Salt Lake City (Winwood, Cook 1999-2003), Thursday, Oct. 2, 6:30 p.m.; LDS church, 590 N. 900 West, Orem; Karen Basha Brothersen, 404-4716.

Tennessee Knoxville (Godfrey 2005-

08), Friday, Oct. 3, 6:30 p.m.; Monument Park Ward, 1565 S. Foothill Drive; Marie Godfrey, 435-752-1224.

Tennessee Nashville (Sorber 2002-

05), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; LDS chapel, 500 S. 600 West, Orem; Ken Sorber, 224-4204.

Texas Corpus Christi/McAllen (Jolley 1991-94), Friday, Oct. 3, 6 p.m.; Mike and Sharon Lee residence, 917 Quail Hollow Circle, Alpine; Mike Lee, 592-0971; Maria Griffiths, 983-2700.

Texas Dallas (Morgan 1999-2002), Thursday, Dec. 4, 7 p.m.; Garden Stake Center, 1028 W. 1000 North, Pleasant Grove; Judy Morgan, 303-421-8024.

Texas Dallas (Warner 2005-08), Friday, Oct. 3, 6 p.m.; Freightliner of Utah, 2240 S. 5370 West, West Valley City; Bart Warner, 583-1631.

Texas Fort Worth (Crockett 2004-

07), Saturday, Oct. 4, 7 p.m.; chapel, 2675 E. Mount Jordan Road, Sandy; David Lenz, 360-904-3396.

Texas Houston (Steward 2005-08), Friday, Oct. 3, 6:30 p.m.; chapel, 920 S. Freedom Blvd., Provo; Kristin Hunt, 921-2022.

Texas Houston (Olsen 2002-05), Friday, Oct. 3, 6:30 p.m.; 114 S. 400 West, Orem; Sally Olsen, 724-9503.

Texas Houston East (Sutherland 2002-05), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; University chapel, 470 S. Wasatch Drive, Salt Lake City; Maria Paspuel, 856-9024.

Texas Houston South (Nieffenegger 2000-03), Friday, Oct. 3, 6 p.m.; BYU Wilkinson Student Center Room 3215, Provo; Randolph Nieffenegger, 928-717-1961.

Texas McAllen (Christensen 2000-

03), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; Rock Canyon chapel, 2445 N. 650 East (Timpview Drive), Provo; Spencer K. Christensen, 375-8612.

Texas McAllen (Scott 2004-07), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; Little Cottonwood 16th Ward, 6350 Rodeo Drive; Mitchel and Sue Scott, 336-291-0234.

Texas San Antonio (Larkin 2004-

07), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; LDS chapel, 610 W. 300 South, Provo; Derrill C. Larkin, 435-673-5671.

Texas San Antonio (Woods 2001-

04), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; Winder Stake Center, 4366 S. 1500 East; Anne Woods, 272-6144.

Thailand Bangkok (Slater, Hansen, Dodge 2000-08), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; chapel about 1800 W. Springwater Drive., Orem; Suzanne Hansen, 943-4341.

Uganda Kampala (Duke 2005-07), Thursday, Oct. 2, 6 p.m.; Kim Duke home, 751 E. 600 North, Heber City; Doug & Nancy Williams, 547-0094.

Ukraine Donetsk (Christensen, McQueen 2002-05), Friday, Oct. 3, 6:30 p.m.; Clyde Building, BYU, Provo; Kay H. Christensen, 766-4543.

Ukraine Donetsk (McQueen 1999-

2002), Friday, Oct. 3, 6:30 p.m.; McQueens' home, 163 W. 3100 South, Bountiful; David McQueen, 397-5525.

Ukraine Donetsk (Andersen 2005-

08), Friday, Oct. 3, 5 p.m.; Andersen Posterity Park, 165 W. 1700 South, Orem; Kenneth Ray, 480-834-8921.

Ukraine Kyiv (Biddolph, LaMont, Voge, Trythall, West, Davis 1991-

2008), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; 1106 E. 200 South, Pleasant Grove; Frank Trythall, 916-791-7537.

Uruguay Montevideo (Grow 1988-

91), Friday, Oct. 3, 6 p.m.; 640 S. 750 East, Bountiful; Steve and Renae Billingsley, 294-8822.

Uruguay Montevideo (Cook 1975-

77), Friday, Oct. 3, 6 p.m.; River View 2nd Ward, 12101 S. 700 West, Draper; Fred Essig, 435-753-0803.

Uruguay Montevideo (Gardner 2000-03), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; Gardner home, 1017 E. Woodmoor Drive, Bountiful; Julie Gardner, 298-8880.

Uruguay Montevideo West (Chidester 2000-03), Saturday, Oct. 4, 8:30 p.m.; Chidester residence, 32 Ironwood Drive, North Salt Lake; Robyn Chidester, 298-3819.

Utah Salt Lake City (Hinckley, Moeller 2001-07), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; mission office building, 3487 S. 1300 East; Jane F. Hinckley, 328-4476.

Utah Salt Lake City Temple Square (LeBaron 2005-07), Friday, Oct. 3, 6:30 p.m.; church building, 680 E. 2nd Ave.; Milo R. LeBaron, Jr., 480-834-0520.

Venezuela Maracaibo (Rogers 2003-06), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; Tanner Building, BYU, Provo; Hermana Rogers, 480-200-2292.

Washington Everett (Ashton 2004-

07), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; Midway 1st Ward, 200 South 250 East, Midway; President Ashton, 435-657-2343.

Washington Kennewick (Connors 2004-07), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; Connors home, 1154 E. Wintergreen Court, Alpine; Roger Connors, 492-0594.

Washington Seattle (Hinckley 2001-04), Friday, Oct. 3, 5:30 p.m.; Hinckley home, 4471 Camille St., Salt Lake City; Sister Hinckley, 277-2313.

Washington Tacoma (Allen 2002-

05), Friday, Oct. 3, 6:30 p.m.; Kolob Stake Center, 400 E. 1230 South, Springville; Hazel M. Allen, 491-8674.

Washington Tacoma (Pearson 2005-08), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; Cottonwood 5th Ward, 5913 S. Highland Drive; Kevin W. Pearson, 364-9227.

Washington D.C. North (Graff 1995-

98), Friday, Oct. 3, 6 p.m.; 2522 E. 6710 South; Brandon Lee, 763-424-2329.

Washington D.C. North (Price 2004-

07), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; chapel, 272 E. Traverse Point Drive, Draper; William Price, 296-9255.

Washington D.C. South (Hamula 1994-97), Friday, Oct. 3, 7 p.m.; stake center, 4568 Holladay Blvd., Holladay; Rohan Shearer, 870-2396.

West German (Wunderlich-Cannon 1947-53), Saturday, Oct. 4, 8:30 p.m.; Capitol Hill Ward, 413 West Capitol St.; Hans Hubert, 484-4135.

West Germany (Dyer-Burton 1953-

61), Thursday, Oct. 2, 7:30 p.m.; Monument Park Stake Center, 1350 S. Wetch Drive (2400 East); David Kempe, 292-4964.

West Virginia Charleston (Wible 1999-2002), Friday, Oct. 3, 6 p.m.; Lakeridge North Stake Center, 450 S. 100 West, Orem; Jamie Bishop, 201-1060.

West Virginia Charleston (Cowley 2005-08), Friday, Oct. 3, 6 p.m.; Big Cottonwood Stake Center, 1750 E. Spring Lane (5200 South); Joseph F. Cowley Jr., 278-0984.

Western States (Dillman 1950-52), Friday, Oct. 3, 2 p.m.; Golden Corral, 665 E. Fort Union Blvd. (7200 S.), Midvale; Alvin Bytheway, 262-0431.

Wisconsin Milwaukee (Clifford 2001-04), Friday, Oct. 3, 6 p.m.; Clifford home, 4853 N. Pole Patch Drive, Pleasant View; Douglas Clifford, 737-0556.