Here is today's schedule for the 2008 Utah Arts Festival, which continues through Sunday at Library Square, 200 East and 400 South. Times may change without notice.

Today

Amphitheater Stage:

8 p.m. — Odyssey Dance Theatre

9:45 p.m. — Javier Garcia, world pop

Park Stage:

7:30 p.m. — Atherton, rock

8:45 p.m. — The High Beams, rock

10 p.m. — Band of Annuals, bluegrass

Festival Stage:

noon — The Mollies, pop rock

1:15 p.m. — Eliza Wren & the Jewel Thieves, rock

3 p.m. — Stonecircle, Celtic

4:45 p.m. — Traveler, world music

6:45 p.m. — Red Rock Rondo, folk and jazz

8:15 p.m. — Latin Jazz Factory

10 p.m. — Disco Drippers

Earth Cafe:

2 p.m. — Terry Tschaekofske, classical

2:30 p.m. — Pizzicato Strings, classical (Steps)

3:45 p.m. — Cynthia Douglass & Jarom Xochimitl, country

4:15 p.m. — Pizzicato Strings, classical (Steps)

5:45 p.m. — Libbie Linton, folk

6:15 p.m. — Bien Flamenco, dance

7:45 p.m. — Chimera, belly dance (Steps)

9 p.m. — Michael Lucarelli, classical guitar

Plaza Stage & the Round:

5:45 p.m. — Llajtayku, world music

6:30 p.m. — Whip Boy, comedy (Round)

7:15 p.m. — Tolchock Trio, rock

8 p.m. — Earth Harp Jam Session (Round)

8:45 p.m. — Cosm, rock

9:30 p.m. — Samba Fogo, dance (Round)

10:15 p.m. — Pink Lightnin', rock

Big Mouth Stage:

2:45 p.m. — Janine Nishiguchi, storytelling

3:15 p.m. — Youthcity and Salt Lake Acting Company, readings

3:45 p.m. — Youthcity, spoken word

4:30 p.m. — Harold Carr, poetry

5 p.m. — Michael Sowder, poetry

5:30 p.m. — Melissa Bond, poetry

6 p.m. — Sara Caldiero, poetry

6:30 p.m. — David Stevenson, poetry

7 p.m. — Alex Caldiero, poetry

7:30 p.m. — Poetry Slam, finals

9 p.m. — Salt City Slam, poetry

SLCC Writing Center:

1 p.m. — Larry Cesspooch, storytelling

2 p.m. — Creative writing for kids; Writing for parents, workshops

3 p.m. — Writing Musically, workshop

4 p.m. — The Writing Life, panel discussion

5 p.m. — 2nd Annual Wasatch Iron Pen Finals

6 p.m. — Diversecity Writing Series Writers, readings

7 p.m. — Iron Pen judging