Breakaway Roping

1. Shelby Maxfield, Wasatch; 2. Korrine Balls, Bridgerland; 3. Casi Christensen, Sevier; 4. Katie Mudge, Panguitch; 5. Madison Cannon, Dixie; 6. Ashlee Garett, Juab; 7. Carli Jo Baty, Bear River; 8. Mackenzie Boren, Uintah Basin; 9. Jodi Thacker, Lehi; 10. Sunni Caldwell, Lehi.

Barebacks

1. Ethan McNeill, Grantsville; 2. Harly Atkinson, S. Summit; 3. Taylon Moody, W. Millard; 4. Chris McCright, Cedar Valley; 5. Chance Pope, Spikers; 6. Riley Clyde, Wasatch; 7. JD Sessions, Wasatch; 8. Hayden Ballard, Dixie; 9. Stetson Ju, Cedar Valley; 10. Colby Carter, Juab.

Calf Roping

1. Rhen Richard, Uintah Basin; 2. Justin Brinkerhoff, Spikers; 3. Kolton Hunter, Uintah Basin; 4. Conner Atkin, Dixie; 5. Kyler MItton, Bridgerland; 6. Justin Platt, Enterprise; 7. Zach Harrell, Grantsville; 8. Jeff Shaw, SUC; 9. Taylor Christensen, Spikers; 10. Devun Day, Juab.

Barrells

1. Shelby Maxfield, Wasatch; 2. Jaimie Dannelly, Enterprise; 3. Breezie Anderson, Grantsville; 4. Josie Baum, Juab; 5. Chaenae Shiner, Uintah Basin; 6. Kaylyn Trapp, Lehi; 7. Jackie McMullin, Bridgerland; 8. Krystal Brown, Oak/Bingham; Kayli Heaton, Lehi; 10. Emilee Holmes, Enterprise.

Goat Tying

1. Krystal Brown, Oak/Bingham; 2. Millie Hughes, Dixie; 3. Tyesha Oppenheimer, W. Millard; 4. Jacalyn Walker, Spikers; 5. Jamie Hadley, Spikers; 6. Carli Jo Baty, Bear River; 7. Bailee Hodson, Spikers; 8. Chyanne Thacker, Double D; 9. Andi Hughes, Dixie; 10. Dally Bundy, Dixie.

Saddle Bronc

1. Jesse Wright, Milford; 2. McKay Mann, Lehi; 3. Jacob Wright, Milford; 4. Spencer Wright, Milford; 5. Michael Dow, Tooele; 6. Chanley Iverson, Dixie; 7. Brady Nicholes, S. Summit; 8. Charles Kogianes, SUC; 9. Hayden Ballard, Dixie; 10. Carson Hamilton, Bridgerland.

Steer Wrestling

1. KC Fryer, S. Summit; 2. Conner Atkin, Dixie; 3. Whit Bundy, Dixie; 4. Sever Talbot, Spikers; 5. Ace Anderson, Sevier; 6. Josh Wagstaff, Lehi; 7. Chase Black, N. Summit; 8. Jaren Sharp, Wasatch; 9. Jake Olsen, Wasatch; 10. Levi Wierg, Spikers.

Team Roping

1. Merrill/Mitton; 2. Beck/Ramone; 3. Richard/Richard; 4. Hafen/Kessler; 5. Anderson/Hoffman; 6. Allred/Day; 7. Platt/Platt; 8. Christensen/Morse; 9. Wall/Shaw; tie 10. Anderson/Brinkerhoff and Winn/Kemp.

Pole Bending

1. MaKall Clyde, Wasatch; 2. Tyesha Oppenheimer, W. Millard; 3. Kaylyn Trapp, Lehi; 4. Mackenzie Boren, Uintah Basin; 5. Josie Baum, Juab; 6. Destrilee Allred, Juab; 7. Kassie Holman, Dixie; 8. Aspyn Sanders, Spikers; 9. Chyanne Thacker, Double D; 10. Karlee Ferrin, Spikers.

Bulls

1. Ben McPherson, Juab; 2. Wace Holmes, Lehi; 3. Justin Anderson, Juab; 4. Bo Edwards, Carbon; 5. Tim Bingham, Spikers; 6. Joe Frost, Uintah Basin; 7. Chris Roundy, Panguitch; 8. Jacob Wright, Milford; 9. Jesse Wright, Milford; Tyler Williams, Grantsville.

Girls Cow Cutting

1. Brinn Johnson, Double D; 2. Makell Lavery, Lehi; 3. Sadie Ream, SUC; 4. Paige Hadlock, Spikers; 5. Chyanne Thacker, Double D; 6. Courtney Pace, Lehi; 7. Katie Jo Wells, Double D; 8. Destrilee Allred, Juab; 9. Marcey Cornia, Rich; 10. Mackenzie Boren, Uintah Basin.

Boys Cow Cutting

1. Kip Denton, Sevier; 2. Jackson Ream, SUC; 3. Colton Wade, Spikers; 4. Collin Pace, Lehi; 5. Zane Mendenhall, Lehi; 6. Dax Hadlock, Spikers; 7. Morgan King, Double D; 8. Brock Anderson, Lehi; 9. Tanner Denton, Sevier; 10. Tyrell Allred, Juab.