Baseball

CLASS 5A — Wae Anderson, Brighton; Samuel Benton, Layton; Dustin Christensen, Northridge; Jacob Clark, Spanish Fork; Jefferson Court, Alta; Mitchel Foster, Timpanogos; Parker Jenkins, Bingham; Creed Mangrum, Brighton; Jacob Sneddon, Hunter; Sye Speth, Weber. Team GPA — 3.99.

CLASS 4A — Derek Dewald, Sky View; Dexter Fisher, Cyprus; Chance Graff, Pine View; Kurt Henderson, Snow Canyon; Colton Land, Bonneville; Adam Law, Provo; Zachary Lloyd, Murray; Brandon Miller, Springville; Austin Service, East; Brady Thompson, Bonneville. Team GPA — 3.98.

CLASS 3A — Ryan Albers, Delta; Brandon Branch, Carbon; Gus Dearman, Canyon View; Ryan Elorreaga, Juan Diego; Kyl Guinn, Union; Kyle Hill, Delta; Justin Jarvis, Hurricane; Skyler Jensen, Emery; Gregory Method, Park City; Derek VanNoy, Logan. Team GPA — 3.80.

CLASS 2A — Dan Askeroth, Parowan; Bryan Hintze, Manti; Bradley Jackson, Gunnison; Logan Leaming, North Sevier; Zachary Limb, Beaver; Colter Lund, Manti; Adam Reynolds, North Sevier; Jacob Robinson, Richfield; Theodore Royer, San Juan; Tagert Smith, Parowan. Team GPA — 3.92.

Boys Soccer

CLASS 5A — Lee Christensen, Fremont; Logan Clark, Bingham; Jacob Crump, Lehi; Conner Harper, American Fork; Russell Harris, Hunter; Jacob Hillstrom, Weber; Joshua Hogge, Weber; Jacob Juarez, Viewmont; Michael Murri, Alta; Vallan Sherrod, Spanish Fork. Team GPA — 3.99.

CLASS 4A — Andrew Dearden, Springville; Harrison Jones, West; Alex Madsen, Mountain View; Jake McIntire, Bonneville; Jamie Panganiban, Snow Canyon; Bryson Pope, Springville; Michael Prestgard-Duke, West; Spencer Styles, Payson; Astin Ulrich, Bonneville; Devyn Woodfield, Springville. Team GPA — 3.99.

CLASS 3A — Derek Bunderson, Uintah; Rbert Fausett, Wasatch; Jordan Hall, Hurricane; John Haws, Morgan; Corey Hicken, Union; Tysen Johnson, Morgan; Blake Pence, Bear River; Scott Potter, Carbon; Paul Stephenson, Delta; Andrew Van Hook, Ogden. Team GPA — 3.98.

CLASS 2A — Justin Allred, Gunnison; Derrick Forbush, South Sevier; Leonard Francis, Grand; Dustin Keyes, Layton Christian; Kevin McCormack, Rowland Hall; Osten Rasmussen, Millard; Joshua Robison, Millard; Cory Rondorf, Layton Christian; Phillip Six, Layton Christian; Eva Whipple, Manti. Team GPA — 3.97.

Boys Tennis

CLASS 5A — Jeffrey Dickman, Layton; Dominic Ek, Hunter; Kyle Hansen, Viewmont; Alexander Harris, Pleasant Grove; Joshua Junker, Davis; Riley Leigh, Fremont; Tanner Linton, Northridge; Todd Nelson, Viewmont; Bian Smith, Layton; Dallin Wootton, Pleasant Grove. Team GPA — 3.99.

CLASS 4A — Ryan Awerkamp, Snow Canyon; Cole Burr, Mountain View; Riley Crosbie, Mountain Crest; Parker Dobson, Timpview; Jason Ellis, Mountain Crest; Nathaniel Gates, Provo; Kevyn Hale, Mountian View; Sutton Shackelford, Highland; Ryan Sommerfeldt, Springville; Steven Van Norman, Pine View. Team GPA — 3.99.

CLASS 3A — Scott Bentley, North Sanpete; Brigham Elton, Morgan; Beauwen Freckleton, Park city; Benjamin Gardner, Wasatch; Noel Hollingsworth, Judge; Christopher Johnson, Ben Lomond; Jacob Matthews, Wasatch; Jason Pearson, Wasatch; Trevor Treasure, Morgan. Team GPA — 3.92.

CLASS 2A — Landon Abbott, Parowan; Jeffrey Curtis, Parowan; John Fife, Manti; Daniel Livsey, Rowland Hall; Jeremy Reid, Gunnison; Spenser Simpson, San Juan. Team GPA — 3.91.

Boys Track & Field

CLASS 5A — Spencer Anderson, Davis; Ethan Anderson, Fremont; Austin Gardenhire, Alta; Kyle Isaacson, Fremont; Daniel Litchford, American Fork; Brandon Mitchell, Kearns; Eric Schmidt, Weber; Vallan Sherrod, Spanish Fork; Jesse Valarde, West Jordan; Joshua Wallace, Lehi. Team GPA — 4.0.

CLASS 4A — Kory Brown, Mountain Crest; Cameron Clarke, Snow Canyon; Jordan Eatough, Provo; Neal Ferrin, Mountain Crest; Joshua Hardy, Highland; Jeffrey Job, Sky View; Bryant Lossie, Mountain Crest; Jeremy Oborn, Mountain Crest; Colin Sibbernsen, Mountain Crest; Max Wood, Highland. Team GPA — 3.99.

CLASS 3A — McKay Allred, Emery; Marcus Callister, Ogden; Thomas Cook, Grantsville; Kyle Holmes, Emery; Colten Iverson, Hurricane; Charles Moulding, Ben Lomond; Ian Painter, Park City; Daniel Posch, Waterford; Michael Potter, Waterford; James Rohwer, Logan. Team GPA — 3.98.

CLASS 2A — John Adlard, South Summit; Grant Barber, Millard; Wesley Collins, North Summit; Jeffrey Curtis, Parowan; Leonard Francis, Grand; Robbie Hicks, South Sevier; Luke Johnson, Richfield; Russell Nelson, Beaver; Jacob Robinson, Richfield; Coby Sorenson, South Summit. Team GPA — 3.93.

CLASS 1A — Brysen Bench, Duchesne; Jared Bruton, Duchesne; Parker Clarke, Bryce Valley; Austin Cook, Wayne; Dax Mitchell, Duchesne; Michael Munson, Escalante; Christopher Philpot, St. Joseph; Donald Powers, Duchesne; Tyler Reinhardt, Duchesne; Jeffrey Williams, Rich. Team GPA — 3.90.

Girls Track & Field

CLASS 5A — Kimberly Bringhurst, Timpanogos; Marissa Floodman, Alta; Colette Heslop, Weber; Jamie Jacobs, Alta; Audrey Lewis, American Fork; Kristy McKay, Bingham; Kati Oliverson, Lone Peak; Nachelle Stewart, Spanish Fork; Nancy Stewart, Weber. Team GPA — 3.99.

CLASS 4A — Leina Andersen, Roy; Kamessa Bentley, Snow Canyon; Sarah Bowers, Payson; Natalie Canfield, Sky View; Jessica Carter, Roy; Katherine Chipman, Provo; Ruth Hilton, Pine View; Allissa Huffaker, Springville; Chauntel Hunter, Sky View; Julia Johnson, Timpview; Kimber Labrum, Mountain Crest; Sarah Yingling. Team GPA — 4.0.

CLASS 3A — Kathryn Anderson, Logan; Whitney Bulloch, Canyon View; Chelsea Chaney, Juan Diego; Megan Garvin, Carbon; Billie Jean Reed, Emery; Madison Jensen, Emery; Tamra Luke, Emery; Rebecka Nielsen, Ben Lomond; Alyssa Roberts, Grantsville; Whitney Singleton, Delta. Team GPA — 3.99.

CLASS 2A — Kiersten Blauer, Parowan; Katie Camp, Millard; Chanda Hollingshead, Beaver; Sharon Jensen, South Summit; Jamie Lamb, Grand; Chantel Morgensen, Beaver; Taryn Morrow, Beaver; Jenalen Olsen, Manti; Jackie Platt, Enterprise; Brittnee Wiberg, North Summit. Team GPA — 3.94.

CLASS 1A — Ashley Dowell, Monticello; Brittani Groll, Rich; Kaitlin Livingston, Milford; Kendra Maxwell, Valley; Malissa Maxwell, Valley; Jessica Nichols, Dugway; Marci Nielson, Monticello; Hailey Orton, Panguitch; Alyssa Parkin, Panguitch; Echo Walker, Altamont. Team GPA — 3.96.

Softball

CLASS 5A — Jessica Baker, Hillcrest; Haley Engemann, Pleasant Grove; Ashlee Frahton, Layton; Heather Gardner, Taylorsville; Marci Gray, Lehi; Courtney Jarrell, Davis; Morgan Peck, Lehi; Kylie Thomas, Bingham; Lindsee Thurgood, Spanish Fork; Brittney Wayman, Viewmont. Team GPA — 3.95.

CLASS 4A — Jennifer Bell, Bonneville; Danica Budge, Springville; Sarah Clark, Springville; Kaitlin Cooley, Murray; Whitney Dunlop, Snow Canyon; Kylee Griffin, Provo; Kelsee McGregor, Snow Canyon; Dayna Nichols, Bonneville; Ashley Parry, Snow Canyon; Jessica Shaw, Mountain Crest. Team GPA — 3.95.

CLASS 3A — Alexis Alger, Canyon View; Alyson Baird, Wasatch; Kirby Davis, Morgan; Leslee Lake, Emery; McKenzie Petersen, Delta; Amanda Poulson, North Sanpete; Makayle Price, Wasatch; Haley Turner, Delta; Brooke Warren, Cedar; Chantelle Whiting, Hurricane. Team GPA — 3.94.

CLASS 2A — Kiersten Blauer, Parowan; Wendy Bosshardt, North Sevier; LaChelle Christensen, Beaver; Mandy Davis, Enterprise; Megan Denny, Milford; Loi Mayer, Milford; Alyssa Miller, Layton Christian; Stefanie Roberson, Layton Christian; Samantha Wallin, Enterprise. Team GPA — 3.99.

Boys Golf

CLASS 1A — Cory Eardley, Monticello; Landon Mayer, Milford; Michael Munson, Escalante; Bryan Stringham, Rich. Team GPA — 3.91.

Girls Golf

CLASS 5A — Lindsee Thurgood, Spanish Fork; Haley Engemann, Pleasant Grove; Heather Gardner, Taylorsville; Courtney Jarrell, Davis; Jessica Baker, Hillcrest; Brittney Wayman, Viewmont; Marci Gray, Lehi; Kylie Thomas, Bingham; Ashlee Franshton, Layton; Morgan Peck, Lehi.

CLASS 4A — Whitney Dunlop, Snow Canyon; Jennifer Bell, Bonneville; Jesica Shaw, Mountain Crest; Kaitlin Cooley, Murray; Ashley Parry, Snow Canyon; Dayna Nichols, Bonneville; Sarah Clark, Springville; Danica Budge, Springville; Kelsee McGregor, Snow Canyon; Kylee Griffin, Provo.

CLASS 3A — Chantelle Whiting, Hurricane; Alexis Alger, Canyon View; Kirby Davis, Morgan; Amanda Poulson, North Sanpete; Makayle Price, Wasatch; Alyson Baird, Wasatch; McKenzie Petersen, Delta; Brooke Warren, Cedar; Haley Turner, Delta; Leslee Lake, Emery.

CLASS 2A/1A — Kiersten Blauer, Parowan; Alyssa Miller, Layton Christian; Stefanie Robertson, Layton Christian; LaChelle Christensen, Beaver; Wendy Bosshardt, North Sevier; Mandy Davis, Enterprise; Samantha Wallin, Enterprise; Loni Mayer, Milford; Megan Denny, Milford; Ashlin Olsen, North Summit.