SATURDAY'S EVENTS; FINAL TEAM SCORES

Boys

Class 5A

Team scores

1, Davis, 110; 2, Fremont, 62; 3, Skyline, 54; 4, Timpanogos, 52; 5, Riverton, 50; 6, Bingham, 45.50; 7, Spanish Fork, 34; 8, Viewmont, 30; 9, Layton, 27; 10, Weber, 26.

Individual results

100 Meters — 1, Taylor Lyons, Timpanogos, 10.87; 2, Tyrell Yardley, Syracuse, 10.92; 3, Ryan Avery, Davis, 10.98; 4, Grant Jimenez, Timpanogos, 10.98; 5, Tyler Conrad, Bingham, 10.99; 6, Jeff Daw, Skyline, 11.00; 7, Matthew Green, Bingham, 11.05; 8, Zach Spencer, Riverton, 11.06.

200 Meters — 1, Jeff Daw, Skyline, 21.95; 2, Tyrell Yardley, Syracuse, 21.99; 3, Taylor Lyons, Timpanogos, 22.09; 4, Matt White, Fremont, 22.14; 5, Grant Jimenez, Timpanogos, 22.15; 6, Tyler Conrad, Bingham, 22.22; 7, Ryan Avery, Dvais, 22.37; 8, Chris Norris, Spanish Fork, 22.50.

400 Meters — 1, Jeff Daw, Skyline, 47.92; 2, Matt White, Fremont, 48.14; 3, Trevor Poll, Northridge, 49.37; 4, Ryan Holley, Fremont, 49.92; 5, Donovan Guerrero, Pleasant Grove, 50.32; 6, Jason Anderson, Spanish Fork, 50.39; 7, Michael Keith, Bingham, 50.52; 8, Logan Iverson, Viewmont, 50.86.

800 Meters — 1, Trevor Sharp, Riverton, 1:55.13; 2, Steven Clark, Skyline, 1:55.16; 3, Trevor Poll, Northridge, 1:57.04; 4, Brandon Davies, Timpanogos, 1:57.06; 5, Marcus Charlesworth, Fremont, 1:57.47; 6, Logan Iverson, Viewmont, 1:58.01; 7, Connor Davis, Bingham, 1:58.12; 8, Ryan Holley, Fremont, 1:59.36.

3,200 Meters — 1, Steven Clark, Skyline, 9:27.66; 2, George Barlow, Weber, 9:31.71; 3, Nate Jewkes, Bingham, 9:31.78; 4, Thatcher Olson, Skyline, 9:36.79; 5, Ben Felix, American Fork, 9:37.93; 6, Trevor Sharp, Riverton, 9:39.62; 7, Mike Bills, Timpanogos, 9:40.55; 8, Steven Morrin, Lone Peak, 9:41.05.

110 Hurdles — 1, Shaun Webb, Davis, 14.82; 2, Jon Goble, Fremont, 14.85; 3, Brady Johnson, Hillcrest, 15.05; 4, Kaelen Gustafson, Bingham, 15.15; 5, Caleb Prior, Spanish Fork, 15.19; 6, Matthew Maughan, Riverton, 15.31; 7, Levi Williams, Pleasant Grove, 15.46; 8, Ben Christensen, 15.62.

300 Hurdles — 1, Shaun Webb, Davis, 39.24; 2, Jordan Fletcher, West Jordan, 39.35; 3, Jon Goble, Fremont, 39.52; 4, Justin Judd, Hillcrest, 40.29; 5, Aaron Jaussi, Riverton, 40.42; 6, Levi Williams, Pleasant Grove, 40.93; 7, Mark Paige, Layton, 41.07; 8, Curtis Hickman, Riverton.

4x100 Relay — 1, Bingham (Tyler Conrad, Matthew Green, Tyler Loertscher, Remington Marlor), 42.16; 2, Riverton, 42.21; 3, Davis, 42.39; 4, Layton, 42.92; 5, Lone Peak, 43.18; 6, Viewmont, 43.93; 7, Brighton, 44.08; 8, Hunter, 44.49.

4x400 Relay — 1, Davis (Taylor Carling, Benson Richards, Shaun Webb, Daniel Willoughby), 3:23.57; 2, Fremont, 3:24.02; 3, Alta, 3:26.09; 4, West Jordan, 3:27.18; 5, Spanish Fork, 3:28.23; 6, Timpanogos, 3:28.64; 7, Viewmont, 3:29.77; 8, Kearns, 3:30.86.

Sprint Medley — 1, Davis (Spencer Anderson, Zach Boarden, Tanner Hinds, Benson Richards), 3:34.13; 2, Timpanogos, 3:34.89; 3, Viewmont, 3:35.64; 4, Brighton, 3:35.96; 5, Pleasant Grove, 3:36.17; 6, Spanish Fork, 3:36.23; 7, Bingham, 3:38.75; 8, Weber, 3:41.50..

Shot Put — 1, Bryce Hall, Davis, 58'11.75; 2, Zack Pitts, Jordan, 51'09.75; 3, Tony Hill, 51'01.75; 4, Eric Briggs, Riverton, 48'04.50; 5, Jacob Johnson, Fremont, 47'04.75; 6, Cody Hill, Timpanogos, 47'02.25; 7, Daniel Litchford, American Fork, 47'01.25; 8, Jordan Parker, Riverton, 46'06.50.

Long Jump — 1, Ryan Avery, Davis, 22'01.25; 2, Jonathan Ferguson, Davis, 21'11.25; 3, Eric Swain, Layton, 21'08.50; 4, Parker, Brown, Timpanogos, 21'05.00; 5, Lavaughn Jackson, Layton, 21'01.00; 6, Chad Richins, Fremont, 1'00.75; 7, Cortland Christian, Lone Peak, 21'00.25; 8, Darren Carter, Jordan, 20'08.25.

Javelin — 1, Spencer Fawsett, Spanish Fork, 180'01; 2, Mike Scheidler, Brighton, 179'09; 3, Brett Howell, Spanish Fork, 169'04; 4, Phillip Tarver, Jordan, 164'11; 5, Nate Azera, Taylorsville, 154'03; 6, Mitch McMullin, Spanish Fork, 154'02; 7, Tandin Chapman, Davis, 152'11; 8, Tanner Walsh, Clearfield, 150'07.

Class 4A

Team scores

1, Box Elder, 95; 2, Orem, 66.5; 3, Timpview, 58; 4, Snow Canyon, 46; 5, Mountain View, 46; 6, Springville, 31; 7 (tie), Roy, Cottonwood, 30; 9, Bountiful, 28; 10 (tie), Pine View, Provo, 25.

Individual results

100 Meters — 1, Tyler Goodwin, Timpview, 10.85; 2, Marcus Payne, Cottonwood, 10.93; 3, Jake Goodrich, Dixie, 11.09; 4, Adam Timo, Snow Canyon, 11.27; 5, Jake Cusick, Woods Cross, 11.28; 6, Spencer Larsen, Cottonwood, 11.28; 7, Tyler Jessop, Mountain Crest, 11.32; 8, Bridger Bullock, Mountain Crest, 11.37.

200 Meters — 1, Marcus Payne, Cottonwood, 21.86; 2, Tyler Goodwin, Timpview, 21.89; 3, Wes Swaney, Pine View, 22.35; 4, McKade Brady, Ky View, 22.41; 5, Britty Staheli, Pine View, 22.61; 6, Spencer Larsen, Cottonwood, 22.77; 7, Bridger Bullock, Mountain Crest, 22.80; 8, Mike Garcia, Cottonwood.

400 Meters — 1, Mckade Brady, Sky View, 47.90; 2, Logan McNeil, Orem, 49.22; 3, Joe Sattiewhite, Roy, 49.51; 4, Spencer Larsen, Cottonwood, 49.70; 5, Benny Harper, Bountiful, 49.95; 6, Michael McKell, Orem, 50.14; 7, Erik White, Murray, 50.35.

800 Meters — 1, Travis Fuller, Mountain View, 1:56.79; 2, Michael McKell, Orem, 1:57.30; 3, Spencer Gardner, Springville, 1:58.16; 4, Brett Lechtennberg, Roy, 1:58.57; 5, Jack Heaton, Provo, 1:58.82; 6, Eric Goold, Pine View, 1:59.55; 7, Gary Hatch, Springville, 1:59.76; 8, Will Watkins, Highland, 2:00.33.

3,200 Meters — 1, Travis Fuller, Mountain View, 9:25.67; 2, Spencer Gardner, Springville, 9:30.90; 3, Jonathan Nelson, Timpview, 9:35.76; 4, Greg Bate, Mountain View, 9:39.13; 5, Darren Ott, Orem, 9:39.76; 6, Hayden Hawks, Snow Canyon, 9:45.44; 7, Ben Johnson, Orem, 9:46.81; 8, Zach Zimmerman, Woods Cross, 9:50.61.

110 Hurdles — 1, Hyrum Iverson, Box Elder, 14.84; 2, Ryan Caplin, Snow Canyon, 15.48; 3, Chase Reynolds, Bonneville, 15.61; 4, Ryen Pope, Bountiful, 15.85; 5, Matt Hammon, Orem, 15.87; 6, Jordan Clemente, Tooele, 16.04; 7, Curtis Bown, Box Elder, 16.14; 8, Stephen Kostoff, Box Elder, 16.23.

300 Hurdles — 1, Hyrum Iverson, Box Elder, 38.85; 2, Matt Hammon, Orem, 40.47; 3, Chandler Rieske, Payson, 40.96; 4, Eric Bernston, Sky View, 40.98; 5, Taylor Johnson, Mountain Crest, 41.32; 6, Eric Dahl, Timpview, 41.47; 7, Jaron Johnson, Bountiful, 41.68; 8, Calvin Wendelboe, Provo, 41.89.

4x100 Relay — 1, Pine View (Brian Bennion, Britt Staheli, Wes Swaney, Tanner Wood), 42.94; 2, Timpview, 42.96; 3, Mountain Crest, 43.19; 4, Springville, 43.70; 5, Orem, 43.78; 6, Tooele, 44.20; 7, Woods Cross, 44.28; 8, Roy, 44.53.

4x400 Relay — 1, Orem (Cory Carlson, Matt Hammon, Michael McKell, Logan McNeil), 3:23.02; 2, Bonneville, 3:26.21; 3, Roy, 3:26.75; 4, Murray, 3:27.73; 5, Box Elder, 3:30.56; 6, Snow Canyon, 3:30.69; 7, Bountiful, 3:31.67; 8, Timpview, 3:32.11.

Sprint Medley — 1, Provo (Jordan Eatough, Anthony Miles, Chase Nelson, Calvin Wndelboe), 3:34.72; 2, Roy, 3:36.14; 3, Timpview, 3:38.31; 4, Box Elder, 3:39.61; 5, Bountiful, 3:40.89; 6, Mountain View, 3:44.91; 7, Springville, 3:45.99; 8, Pine View, 3:48.04.

Shot Put — 1, Chris Johnson, Box Elder, 50'08.50; 2, Blayde McClellan, Box Elder, 48'00.50; 3, John Moala, Highland, 47'05.50; 4, Kevan Bills, Timpview, 46'06.26; 5, Matt Barker, Bountiful, 46'03.50; 6, Stephen Thornton, Box Elder, 45'07.00; 7, Daltry Balmer, Box Elder, 44'11.50; 8, Adam Bangeter, Pine View, 44'04.75.

Long Jump — 1, Adam Timo, Snow Canyon, 23'04.50; 2, Landon Lloyd, Orem, 21'07.75; 3, Preston Fairbourn, Olympus, 21'04.00; 4, TJ Barlow, Box Elder, 21'03.25; 5, Matt Condie, Snow Canyon, 21'02.50; 6, Jordan Clemente, Tooele, 21'00.25; 7, Sinjin Cooper, Dixie, 20'11.75; 8, Chase Reynolds, Bonneville, 20'10.00.

Javelin — 1, Anthony Miles, Provo, 170'09; 2, Mason Halligan, Tooele, 163'09; 3, Cameron Beck, Murray, 163'03; 4, Curtis Bown, Box Elder, 161'0; 5, Roman Neville, Box ELder, 159'05; 6, Trenton Rich, Woods Cross, 154'09; 7, Chris Brooks, Snow Canyon, 154'00; 8, Zach Manwaring, Woods Cross, 150'03.

Pole Vault — 1, Bobby Kittell, Mountain View, 15'00; 2, Zane Hunzeker, Box Elder, 14'06; 3, Spencer Maughan, Box Elder, 14'00; 4, Ronnie Shalvis, Woods, Cross, 13'06; 5, Braden Gallegos, Box Elder, 11'06; 6, Cade Dopp, Woods Cross, 11'00.

Class 3A

Team scores

1, Cedar, 89; 2, Hurricane, 73; 3, Judge, 69; 4, Park City, 52; 5, Delta, 45; 6, Logan, 39; 7, Grantsville, 38; 8, Emery, 37; 9, Morgan, 30.5; 10, Uintah, 29.

Individual results

100 Meters — 1, Cylor Morgan, Uintah, 11.25; 2, Erik Walker, Park City, 11.30; 3, Brayden Brunson, Delta, 11.43; 4, Phil Ngo, Waterford, 11.53; 5, Treyson Fullmer, Cedar, 11.53; 6, Zachary Kinninger, Juan Diego, 11.54; 7, Christian Barbiero, Judge, 11.55; 8, Stephen Gwynn, Logan, 11.89.

200 Meters — 1, Brayden Brunson, Delta, 22.61; 2, Christian Barbiero, Judge, 22.82; 3, James Rohwer, Logan, 22.87; 4, Treyson Fullmer, Cedar, 23.09; 5, Phil, Ngo, Waterford, 23.23; 6, Lewis Walker, Judge, 23.37; 7, Chris Gray, Cedar, 23.13.

400 Meters — 1, Cyler Morgan, Uintah, 48.79; 2, Brent Ryberg, Park City, 49.11; 3, Dallin Tavioan, Cedar, 49.26; 4, Dustin Durfee, Grantsville, 49.38; 5, Chris Gray, Cedar, 50.17; 6, Phil Ngo, Waterford, 51.85; 7, David Cassel, Juan Diego, 52.20; 8, Chris Ransom, Logan, 52.23.

800 Meters — 1, Brent Ryberg, Park City, 1:55.89; 2, Karl Wilcock, Hurricane, 1:57.69; 3, Josh Gardner, 1:58.08; 4, Luke Puskedra, Judge, 1:58.37; 5, Tyler Killpack, Emery, 2:00.52; 6, Mike Hardy, Morgan, 2:01.95; 7, John Foye, Judge, 2:02.06; 8, Kenny Holt, Park City, 2:02.32.

3,200 Meters — 1, Luke Puskedra, Judge, 8:54.40; 2, Karl Wilcock, Hurricane, 9:33.57; 3, Mike Hardy, Morgan, 9:35.42; 4, Jon Hermansen, Cedar, 9:57.60; 5, Chris Brower, Bear River, 9:57.76; 6, Jacob Barton, Ogden, 9:57.83; 7, Carson Fugal, Park City, 10:06.68; 8, Manuel Luna, Ogden, 10:08.09.

110 Hurdles — 1, Dustin Durfee, Grantsville, 15.29; 2, James Rohwer, Logan, 15.31; 3, Taylor Sams, Cedar, 15.60; 4, Tim Long, Hurricane, 15.75; 5, Levi Swasey, Emery, 15.91; 6, Alex Boxx, Wasatch, 16.17; 7, Talon Harris, Juab Diego, 16.20; 8, Jack Oles, Judge, 16.91.

300 Hurdles — 1, James Rohwer, Logan, 38.75; 2, Dustin Durfee, Grantsville, 38.81; 3, Taylor Sams, Cedar, 41.29; 4, Mckay Allred, Emery, 41.81; 5, Brock Morley, Carbon, 42.00; 6, Tim Long, Hurricane, 42.18; 7, Brett Wells, Carbon, 42.88; 8, Alex Boss, Wasatch, 44.69.

4x100 Relay — 1, Cedar (Chris Gray, Logan Obering, Taylor Sams, Dallin Tavioan), 43.50; 2, Delta, 43.79; 3, Park City, 44.15; 4, Hurricane, 44.17; 5, Logan, 44.55; 6, Bear River, 44.97; 7, Morgan, 45.34; 8, Wasatch, 46.31.

4x400 Relay — 1, Cedar (Josh Gardner, Chris Gray, Logan Obering, Dallin Tavioan), 3:24.47; 2, Canyon View, 3:31.45; 3, Judge, 3:32.04; 4, Emery, 3:32.96; 5, Morgan, 3:33.11; 6, Logan, 3:33.68; 7, Park City, 3:34.26; 8, Delta, 3:35.70.

Shot Put — 1, Devin Kallas, Juan Diego, 55'01; 2, Zac Clement, Emery, 47'06.25; 3, Billy Brann, Judge, 47'03.25; 4, Zack Eckhardt, Canyon View, 46'11.50; 5, Garrett Spence, Delta, 46'04.25; 6, Jared Behunin, Hurricane, 46'00.50; 7, Charles Moulding, Ben Lomond, 45'06.25; 8, Collin Thompson, Grantsville, 44'10.00.

Long Jump — 1, Phil Ngo, Waterford, 23'01.5; 2, Lewis Walker, Judge, 22'10; 3, Cylor Morgan, Uintah, 22'03.25; 4, Preston Beatty, Hurricane, 20'07; 5, Colten Iverson, Hurricane, 20'04; 6, Treyson Fullmer, Cedar, 20'03.5; 7, Stephen Gwynn, Logan, 20'00.25; 8, Jeremy Shaw, Morgan, 19'11.25.

Javelin — 1, Collin Thompson, Grantsville, 173'09; 2, Tim Long, Hurricane, 173;05; 3, Wyatt Warnick, Delta, 171'00; 4, Jordan Wilde, Morgan, 164'05; 5, Austin Killpack, Grantsville, 161'10; 6, Bradley Williams, Cedar, 156'10; 7, Skyler Porter, Delta, 155'08; 8, Britt Stubbs, Union, 146'05.

Pole Vault — 1, Parker Stoddard, Logan, 10'06.

Class 2A

Team scores

1,Juab, 142.75; 2, Richfield, 106.75; 3, North Summit, 95; 4, Kanab, 65.50; 5, Parowan, 65; 6, Manti, 48.75; 7, Grand, 47; 8, Beaver, 17; 9, Millard, 16.50; 10, Gunnison, 12.

Individual results

100 Meters — 1, Gordon Garrett, Grand, 11.08; 2, Levi Vincent, Kanab, 11.46; 3, Jordan Nielsen, Kanab, 11.50; 4, Dallin Donaldson, 11.51; 5, Kyler Jones, Juab, 11.52; 6, Javon Kemp, Layton Christian, 11.75; 7, Jace Holiday, San Juan, 11.75; 8, Jaren Barney, Richfield, 11.87.

200 Meters — 1, Gordon Garrett, Grand, 21.59; 2, Levi Vincent, Kanab, 23.04; 3, Dallin Donaldson, North Summit, 23.19; 4, J.D. Michaelson, Richfield, 23.45; 5, Jace Holiday, San Juan, 23.50; 6, Tanner Orton, Parowan, 23.68; 7, Kyler Jones, Juab; 8, Javon Kemp, Layton Christian.

400 Meters — 1, Tanner Orton, Parowan, 49.94; 2, Levi Vincent, Kanab, 50.43; 3, Dane Whittaker, Richfield, 51.19; 4, Jordan Jones, Juab, 51.27; 5, J.D. Michaelson, Richfield, 51.97; 6, Jaren Barney, Richfield, 51.98; 7, Jace Holidy, San Juan, 52.48; 8, Jared Kemmsies, Grand, 52.88.

800 Meters — 1, Peter Fife, Manti, 1:59.46; 2, Dane Whiteaker, Richfield, 2:01.86; 3, Nathan Fowles, North Summit, 2:02.36; 4, Josh Monsen, Richfield, 2:03.69; 5, Bock Orme, Juab, 2:04.59; 6, Tyler Robinson, Parowan, 2:07.10; 7, Russell Nelson, Beaver, 2:09.06; 8, David Spencer, Juab, 2:09.37.

3,200 Meters — 1, Daniel Howell, Manti, 9:51.43; 2, Tyler Robinson, Parowan, 10:04.45; 3, Josh Monsen, Richfield, 10:27.19; 4, Nathan Fowles, North Summit, 10:30.88; 5, Josh Richins, Juab, 10:44.18; 6, John White, South Sevier, 10:46.71; 7, Philip Hornberger, Parowan, 10:52.04; 8, Ben Howell, Manti, 10:54.14.

110 Hurdles — 1, Eric Durrant, Richfield, 15.57; 2, Michael Coats, Millard, 15.95; 3, Colton Lund, Gunnison, 16.02; 4, Seth Owens, Juab, 16.24; 5, Karson Rippstein, Richfield, 16.86; 6, Luke Johnson, Richfield, 17.08; 7, Jake Richins, North Summit, 17.29; 8, Brock Gledhill, Juab, 17.56.

300 Hurdles — 1, Jake Richins, North Summit, 41.77; 2, Seth Owens, Juab, 41.87; 3, Luke Johnson, Richfield, 42.20; 4, Lorenzo Jensen, Juab, 42.75; 5, Eric Durrant, Richfield, 42.83; 6, Aaron Beenfield, North Summit, 43.21; 7, Travis Yardley, Gunnison, 43.52; 8, Michael Coats, Millard, 46.47.

4x100 Relay — 1, Juab (Kerrik Jacobsen, Jordan Jones, Kyler Jones, Landon Maxwell), 44.27; 2, Richfield, 44.49; 3, North Summit, 44.67; 4, Grand, 44.78; 5, Manti, 45.53; 6, ALA, 45.79; 7, San Juan, 46.13; 8, Parowan, 47.53.

4x400 Relay — 1, Parowan (Jacob Barton, Princeton Bottin, Tanner Orton, Blake Overson), 3:32.63; 2, Richfield, 3:36.60; 3, Grand, 3:39.36; 4, North Summit, 3:40.52; 5, Juab, 3:40.76; 6, ALA, 3:42.26; 7, Kanab, 3:51.58; 8, South Sevier, 4:03.22.

Shot Put — 1, Ty Bunting, Kanab, 53'07; 2, Whit Jones, North Summit, 47'05.75; 3, Kade Brough, Juab, 47'03.75; 4, Russell Nielson, Juab, 46'06.5; 5, Spencer Hansen, Gunnison, 43'11.25; 6, Jens Howe, Manti, 42'08; 7, Derick Eddy, Grand, 42'00; 8, Dillon Jones, Juab, 41'10.5.

Long Jump — 1, Gordon Garrett, Grand, 22'01.25; 2, Danny Althaus, Cross Creek, 20'9.5; 3, Jordan Jones, Juab, 20'05.75; 4, J.D. Michaelson, Richfield, 20'05; 5, Jordan Nielsen, Kanab, 20'04.75; 6, Dallin Donaldson, North Summit, 19'10; 7, Princeton Bottin, Parowan, 19'07.25; 8, Grant Barber, Millard, 29'06.75.

Javelin — 1, Russell Nielson, Juab, 189'06; 2, Lorenzo Jensen, Juab, 171'03; 3, Caleb Adams, North Summit, 165'03; 4, Grant Barber, Millard, 162'04; 5, Kade Brough, Juab, 159'03; 6, Denton Nielson, Juab, 158'08; 7, Jake Bradford, Juab, 155'01; 8, Brendon Austin, Millard, 144'03.

Class 1A

Team scores

1, Panguitch, 103.5; 2, Rich, 103; 3, Wayne, 61; 4, Duchesne, 60; 5, Wasatch, 50.5; 6, Milford, 36; 7, Bryce Valley, 34; 8, E scalante, 33; 9, Tabiona, 26; 10, St. Joseph, 25.

Individual results

100 Meters — 1, Luca Haroldsen, Wasatch Academy, 11.45; 2, Tyler Reinhardt, Duchesne, 11.45; 3, Brace Griffin, Escalante, 11.78; 4, Bradley Holmes, Rich, 11.87; 5, Colby Evans, Duchesne, 11.95; 6, Nathan Peck, Manila, 12.10; 7, Matt Hoy, Valley, 12.26.

200 Meters — 1, Tyler Reinhardt, Duchesne, 23.08; 2, Bradley Holmes, Rich, 23.93; 3, Taylor Bremner, Panguitch. 24.04; 4, Kane Stevenson, Altamont, 24.04; 5, Eric Frandsen, Panguitch, 24.05; 6, Lance Peterson, Wayne, 24.06; 7, Aaron Butler, Monticello, 24.21; 8, Tyce Peterson, Wayne, 24.34.

400 Meters — 1, Tyce Peterson, Wayne, 51.67; 2, Eric Frandsen, Panguitch, 52.14; 3, Lance Peterson, Wayne, 52.42; 4, Nathan Beck, 53.04; 5, Kane Stevenson, Altamont, 53.31; 6, Kelvin Curtis, Monticello, 53.72; 7, Devin Wright, Monticello, 54.53; 8, Donald Powers, Duchesne, 54.67.

800 Meters — 1, Trac Norris, Panguitch, 1:58.27; 2, Quinten Weston, Rich, 201.25; 3, Josh Bateman, Panguitch, 2:02.38; 4, Daniel Philpot, St. Joseph, 2:02.68; 5, Elijah Rono, Wasatch Academy, 2:04.57; 6, Donald Powers, Duchesne, 2:07.89; 7, Dalaki Livingston, Milford, 2:09.17; 8, Dylan Garcia, St. Joseph, 2:10.25.

3,200 Meters — 1, Trac Norris, Panguitch, 10:05.09; 2, Oliver Peart, Rich, 10:16.25; 3, Elijah Rono, Wasatch Academy, 10:17.17; 4, Colton Roberts, Tabiona, 10:21.34; 5, Adam Butler, Monticello, 10:30.20; 6, Travis Mirzaoff, St. Joseph, 10:30.64; 7, Dalaki Livingston, Milford, 10:34.15; 8, Stetson Christensen, Altamont, 11:02.2.

110 Hurdles — 1, Kalon Weston, Rich, 15.82; 2, Jared Bruton, Duchesne, 15.90; 3, Eric Frandsen, Panguitch, 16.58; 4, Brace Griffin, Escalante, 16.95; 5, James Turner, Milford, 17.11; 6, Jason Hayden, Bryce Valley, 17.69; 7, Chris Manuele, Milford, 17.96; 8, Ben Jessen, Rich, 21.34.

300 Hurdles — 1, Kalon Weston, Rich, 41.51; 2, Kelsey Carter, Tabiona, 41.63; 3, Quinten Weston, Rich, 41.66; 4, Jared Bruton, Duchesne, 42.55; 5, Parker Clarke, Bryce Valley, 43.62; 6, James Turner, Milford, 43.73; 7, Chris Manuele, Milford, 44.07; 8, Donald Powers, Duchesne, 44.28.

4x100 Relay — 1, Duchesne (Jared Bruton, Colby Evans, Tyler Reinhardt, Jacob Verde), 44.99; 2, Wayne, 46.14; 3, Bryce Valley, 46.54; 4, Milford, 47.16; 5, Rich, 47.30; 6, Monticello, 47.31; 7, Escalante, 47.31; 8, Wasatch Academy, 47.71.

4x400 Relay — 1, Rich (Clint Cornelison, Cody Groll, Oliver Peart, Quinten Weston), 3:36.28; 2, Wayne, 3:36.51; 3, Panguitch, 3:39.37; 4, Milford, 3:42.81; 5, St. Joseph, 3:48.34; 6, Altamont, 3:53.46; 7, Wendover, 3:53.92; 8, Escalante, 3:55.17.

Shot Put — 1, Colin Esplin, Valley, 44'02.5; 2, Kazen Pollock, Panguitch, 42'09.75; 3, Kyle Pugh, Altamont, 42'05; 4, Bridger Greenman, Christian Heritage, 42'03.5; 5, Daniel Trinnaman, Tabiona, 40'11; 6, Jordan Ellett, Wayne, 40'02.5; 7, Erik Brinkerhoff, Wayne, 39'07; 8, Chris Manuele, Milford, 37'09.

Long Jump — 1, Luca Harldson, Wasatch Academy, 22'00.25; 2, Curtis Mortensen, Bryce Valley, 20'10.00; 3, Joshua Nelson, Monument Valley, 19'09.50; 4, Tyler Reinhardt, Duchesne, 19'02.00; 5, B race Griffin, Escalante, 19'00.25; 6, Clint Cornelison, Rich, 18'11.25; 7, Kelsey, Carter, Tabiona, 18'09.50; 8, Caden Anderson, Rich, 18'09.00.

Javelin — Jordan Ellett, Wayne, 173'03; 2, Taylor Bremner, Panguitch, 167.07; 3, Nick Freier, Milford, 164'06; 4, Tim Hughes, Escalante, 157'09; 5, Jordan Catron, Manila, 156'07; 6, Zachary James, Dugway, 145,06; 7, Joshua John, Whitehorse, 145'01; 8, Cache Mortensen, Bryce Valley, 142'10.

Girls

Class 5A

Team scores

1, Spanish Fork, 105; 2, Davis, 89; 3, Viewmont, 70; 4, Riverton, 63.5; 5, Lone Peak, 44.66; 6, Fremont, 39; 7, Timpanogos, 29; 8, Taylorsville, 28; 9, Weber, 21.50; 10, Skyline, 21.

Individual results

100 Meters — 1, Natalie Stewart, Spanish Fork, 11.99; 2, Bailee Whitworth, Viewmont, 12.34; 3, Dominque Thompson, Taylorsville, 12.38; 4, Kealia Ohai, Alta, 12.39; 5, Kristen Billings, Davis, 12.46; 6, Jerica Wilson, Fremont, 12.60; 7, Aubrie Haymore, Riverton, 12.63; 8, Kylie Measom, Bingha, 12.67.

200 Meters — 1, Natalie Stewart, Spanish Fork, 24.93; 2, Bailee Whitworth, Viewmont, 25.08; 3, Dominique Thompson, Taylorsville, 25.22; 4, Nachelle Stewart, Spanish Fork, 25.29; 5, Danni Figgins, Davis. 25.53; 6, Jerica Wilson, Fremont, 25.72; 7, Kylie Measom, Bingham, 25.91; 8, Aubrie Haymore, Riverton, 25.98.

400 Meters — 1, Natalie Stewart, Spanish Fork, 54.27; 2, Nachelle Stewart, Spanish Fork, 55.63; 3, Jerica Wilson, Fremont, 56.67; 4, Marcilina Grayer, Copper Hills, 57.74; 5, Heidi Krebs, Fremont, 59.07; 6, Mckayla Williams, Syracuse, 59.28; 7, Kalina Zufelt, Brighton, 59.83; 8, Felica Justice, Clearfield, 59.93.

800 Meters — 1, Lacey Cramer, Lone Peak, 2:09.26; 2, Nachelle Stewart, Spanish Fork, 2:10.44; 3, Rachel Webb, Skyline, 2:15.62; 4, Sarena Ostberg, Kearns, 2:17.43; 5, Danielle West, American Fork, 2:17.95; 6, Jamie Smith, Lehi, 2:18.55; 7, Kalina Zufelt, Brighton, 2:18.58; 8, Candace Eddy, Davis, 2:19.09.

3,200 Meters — 1, Natalie Haws, Davis, 10:43.83; 2, Candace Eddy, Davis, 10:52.80; 3, Shalaya Kipp, Skyline, 10:57.0; 4, Kirsten Sly, Spanish FOrk, 11:12.91; 5, Brooke Hodson, Timpanogos, 11:29.54; 6, Katie Swanson, Davis, 11:33.11; 7, Julianne Wirthlin, Davis, 11:35.40; 8, Marissa Floodman, Alta, 11:40.25.

110 Hurdles — 1, Angela Kaplar, Lone Peak, 15.04; 2, Stephanie Muelleck, Viewmont, 15.22; 3, Brooke Jensen, Davis, 15.44; 4, Melissa Manwill, Hunter, 15.54; 5, Leah Walters, Spanish Fork, 15.74; 6, Kylie Hirschi, Brighton, 15.76; 8, Collette Simmons, Davis, 16'00.

300 Hurdles — 1, Alyssa Hansen, Hillcrest, 44.35; 2, Jana Colvin, Fremont, 44.89; 3, Kyle Hirschi, Brighton, 45.36; 4, Stephanie Muelleck, Viewmont, 45.37; 5, Melissa Manwill, Hunter, 45.41; 6, Darian Mochizuki, Kearns, 45.70; 7, Angela Kaplar, Lone Peak, 46.75; 8, Nancy Romer, Weber, 46.89.

4x100 Relay — 1, Davis (Kristen Billings, Danni Figgins, Brooke Jensen, Missy Lott), 48.34; 2, Riverton, 48.63; 3, Timpanogos, 48.97; 4, Spanish Fork, 49.09; 5, Taylorsville, 49.59; 6, Viewmont, 49.80; 7, Brighton, 49.98; 8, Hutner, 50.26.

4x400 Relay — 1, Spanish Fork (Sonja Ponis, Nachelle Stewart, Leah Walters, Jennifer Youd), 3:55.99; 2, Timpanogos, 3:59.71; 3, Lone Peak, 4:00.63; 4, Riverton, 4:01.38; 5, Brighton, 4:01.83; 6, Davis, 4:02.77; 7, Weber, 4:04.52; 8, Fremont, 4:05.69.

Sprint Medley — 1, Timpanogos (Kim Bringhurst, Morgan Freestone, Hannah Groom, Tosha Hales), 4:1.48; 2, Davis, 4:11.56; 3, Lehi, 4:16.15; 4, Hunter, 4:16.23; 5, Spanish Fork, 4:17.74; 6, Riverton, 4:18.58; 7, Fremont, 4:19.11; 8, Skyline, 4:23.53.

Discus — 1, Candus Aiello, Riverton, 130'00; 2, Natasha Sanborn, Spanish Fork, 116'06; 3, Amanda Pais, Taylorsville, 112'11; 4, Jenifer Cannon, Weber, 111'07; 5, Dani Lockhart, Riverton, 111'03; 6, Ashley Ott, Weber, 109'02; 7, Amanda Morgan, 106'08; 8, Becca Hutton, Timpanogos, 103'00.

High Jump — 1, Ada Robinson, Viewmont, 5'11.25; 2, Candace Moyes, Viewmont, 5'02; 3, Lauren Gwillian, Taylorsville, 5'02; 4, Amy Rees, Davis, 5'00; 5, Mallory Denning, Spanish Fork, 5'00; 6 (tie), Brianne Campbell, Riverton; Jayde Johnstun, Weber, 5'00; 8 (tie), Camille Richan, Lone Peak; Taryn Toolsen, Lone Peak; Autumn Robertson, Pleasant Grove, 5'00.

Class 4A

Team scores

1, Mountain View, 81; 2, Springville, 68; 3, Woods Cross, 58; 4, Orem, 46; 5, Bountiful, 45; 6, Sky View, 43; 7, Snow Canyon, 42; 8, Dixie, 38; 9, Bonneville, 37; 10, Box Elder, 34.

Individual results

100 Meters — 1, Amanda Alston, Bonneville, 12.60; 2, Brittany Harris, Woods Cross, 12.63; 3, Natalie Young, Springville, 12.72; 4, Jasmine Paicely, Dixie, 12.84; 5, Chelsya Howard, Box Elder, 12.94; 6, Emily Mangelson, Woods Cross, 12.99; 7, Lindsey Terry, Tooele, 13.02; 8, Meliame White, Murray, 13.10.

200 Meters — 1, Natalie Young, Springville. 25.75; 2, Amanda Alston, Bonneville, 26.10; 3, Brittany Harris, Woods Cross, 26.16; 4, Liz Ricks, Snow Canyon, 26.41; 5, Kelly Hansen, Highland, 26.57; 6, Lindsay Bailey, Springville; 7, Natalie Partlett, Sky View, 26.57; 8, Lexie Esplin, Snow Canyon, 26.93.

400 Meters — 1, Liz Ricks, Snow Canyon, 57.28; 2, Kelsey Brown, Mountain View, 57.90; 3, Jessica Maviano, Bountiful. 58.20; 4, Amanda Alston, Bonneville, 58.79; 5, Michelle Green, Pine View, 58.82; 6, Megan Purser, Sky View, 1:00.36; 7, Chaidee Woods, Springville, 1:00.46; 8, Krista Whittle, Sky View, 1:00.69.

800 Meters — 1, Kelsey Brown, Mountain View, 2:15.47; 2, Sarah Edwards, Woods Cross, 2:15.49; 3, Sarah Yingling, Mountain View, 2:17.51; 4, Stephanie Talbot, Box Elder, 2:18.80; 5, Katie Harris, Mountain View, 2:22.54; 6, Jennica Redd, Mountian View, 2:23.74; 7, Kelsie Hadlock, Springville, 2:23.98; 8, Ruth Hilton, Pine View, 2:24.27.

3,200 Meters — 1, Krystal Harper, Orem, 11:11.64; 2, Ruth Hilton, Pine View, 11:15.34; 3, Stephanie Jensen, TImpview, 11:21.06; 4, Kendy Christiansen, Orem, 11:21.77; 5, MacKenzie O'very, Mountain Crest, 11:25.59; 6, Sarah Yingling, Mountain View, 11:26.08; 7, Ashley Robison, Mountain View, 11:34.26; 8, Stephanie Christensen, Springville, 11:40.36.

110 Hurdles — 1, Jasmine Paicely, Dixie, 14.91; 2, Allissa Huffaker, Springville, 15.05; 3, Niki Fernandes, Woods Cross, 15.62; 4, Emily Ojuka, Provo, 15.77; 5, Shawney Taylor, Bonneville, 15.78; 6, Kaylee Hayes, Sky View, 15.85; 7, Makira Kuan, Bountiful, 15.90; 8, Rosalie Griffin, Bountiful, 19.72.

300 Hurdles — 1, Allissa Huffaker, Springville, 44.30; 2, Niki Fernandes, Woods Cross, 44.69; 3, Kaylee Hayes, Sky View, 45.02; 4, Emily Ojuka, Provo, 46.18; 5, Simone Healey, Timpview, 46.28; 6, Jessica Anderson, Tooele, 47.62; 7, Jasmine Paicely, Dixie, 47.66; 8, Kailee Kartchner, Pine View, 47.74.

4x100 Relay — 1, Springville (Lindsay Bailey, Sarah Duncan, Allissa Huffaker, Natalie Young), 48.93; 2, Dixie, 49.53; 3, Sky View, 49.72; 4, Box Elder, 50.04; 5, Woods Cross, 50.07; 6, Bountiful, 50.09; 7, Murray, 51.16; 8, Payson, 51.21.

4x400 Relay — 1, Springville (Lindsay Bailey, Allissa Huffaker, Chaidee Woods, Natalie Young), 3:55.05; 2, Snow Canyon, 4:03.59; 3, Sky View, 4:04.38; 4, Roy, 4:06.43; 5, Bountiful, 4:08.60; 6, Tooele, 4:10.34; 7, Mountain Crest, 4:12.36; 8, Provo, 4:20.76.

Sprint Medley — 1, Snow Canyon (Kamee Bentley, Lexie Esplin, Elyssa Harman, Liz Ricks), 4:12.77; 2, Mountain View, 4:16.13; 3, Sky View, 4:16.30; 4, Bountiful, 4:17.75; 5, Woods Cross, 4:19.18; 6, Timpview, 4:20.15; 7, Highland, 4:24.41; 8, Roy, 4:25.99.

Discus — 1, Becky Reeves, Orem, 116'00; 2, Konefesi Vaisgana, West, 112'07; 3, Greceann Jacobson, Mountain View, 108'00; 4, Jennika Wright, Dixie, 105'01; 5, Kamee Bentley, Snow Canyon, 104'08; 6, Nicole Knighton, Bountiful, 101'05; 7, Aubrey Pimsakul, Orem, 100'06; 8, Janelle Beuker, Box Elder, 97'10.

High Jump — 1, Jenna Degraffenreid, Sky View, 5'04; 2, Jennica Redd, Mountain View, 5'04; 3, Alexis Eaton, Springville, 5'04; 4, Lyndsey O'leary, Woods Cross, 5'02; 5, Makira Kuan, Bountiful, 5'02; 6, Margi Warr, Olympus, 5'00; 7, Katie Brown, Mountain View, 5'00; 8, Ashley Christiansen, Woods Cross, 5'00.

Class 3A

Team scores

1, Judge, 100; 2, Cedar, 94; 3, Ogden, 84; 4, Hurricane, 52; 5, Delta, 47; 6, Norht Sanpete, 39; 7, Wasatch, 38; 8, Park City, 26; 9, Logan, 23; 10, Grantsville, 17.

Individual results

100 Meters — 1, Kia Wilson, Ogden, 12.68; 2, Kiersten Berg, Judge, 12.72; 3, Aubrey Bryson, Cedar, 12.74; 4, Alycia Robinson, Canyon View, 12.78; 5, Amanda Wilcox, Bear River, 12.81; 6, Brittney Bigney, Wasatch, 12.89; 7, Hannah Ellsworth, Cedar, 13.09; 8, Nikki Rogers, Emery, 13.15.

200 Meters — 1, Aubrey Bryson, Cedar, 25.89; 2, Kiersten Berg, Judge, 26.02; 3, Kia Wilson, Ogden, 26.25; 4, Alycia Robinson, Canyon View, 26.27; 5, Brittney Bigney, Wasatch, 26.29; 6, Jenna Sliwinski, Judge, 26.39; 7, Nikki Rogers, Emery, 26.90; 8, Maryn Cook, Delta, 27.72.

400 Meters — 1, Aubrey Bryson, Cedar, 57.77; 2, Kiersten Berg, Judge, 58.35; 3, Alycia Robinson, Canyon View, 58.54; 4, Maryn Cook, Delta, 58.84; 5, Shaynne Ison, North Sanpete, 59.16; 6, Brittney Bigney, Wasatch, 59.59; 7, Kailtin Paulsen, Bear River, 1:00.51.

800 Meters — 1, Chloe Calton, Ogden, 2:16.05; 2, Sarah Callister, Ogden, 2:19.67; 3, Hailey Knettles, Judge, 2:19.76; 4, Gillian Gorelick, Park City, 2:20.87; 5, Jessica Collings, Grantsville, 2:22.34; 6, Whitney Warner, Park City, 2:23.73; 7, Patricia Smith, Carbon, 2:23.89; 8, Lacey Montgomery, Emery, 2:26.33.

3,200 Meters — 1, Taylor Thornley, Logan, 11:06.22; 2, Hailey Knettles, Judge, 11:12.46; 3, Sarah Callister, Ogden, 11:14.66; 4, Chloe Calton, Ogden, 11:21.78; 5, Gillian Gorelick, Park City, 11:34.15; 6, Lizzie Hindert, Judge, 11:44.18; 7, Janeece Baumgartner, Cedar, 11:45.19; 8, Stephaie Honey, North Sanpete, 11:45.44.

110 Hurdles — 1, Shayne Maurer, Cedar, 14.54; 2, Aubri Salazar, Wasatch, 15.36; 3, Vanessa Peterson, Uintah, 15.40; 4, Sammie Jensen, Grantsville, 15.47; 5, Elli McMillan, Judge, 15.77; 6, McKenzie Duerden, Morgan, 16.2; 7, Jaclyn Jones, Delta, 16.35; 8, Candice Jensen, Ogden, 16.36.

300 Hurdles — 1, Shaye Maurer, Cedar, 44.52; 2, Aubri Salazar, Wasatch, 45.23; 3, Angela Shields, Hurricane, 45.30; 4, Jenna Sliwinski, Judge, 46.12; 5, Maddi Wolf, Cedar, 46.52; 6, Heidi Benson, Morgan, 47.10; 7, Sammie Jensen, Grantsville, 47.16; 8, Lindsay Bradley, North Sanpete, 47.85.

4x100 Relay — 1, Cedar (Aubrey Bryson, Aubree Edwards, Hannah Ellsworth, Maddi Wolf), 49.74; 2, Bear River, 50.01; 3, Ogden, 50.33; 4, Hurricane, 50.72; 5, Delta, 50.80; 6, Judge, 51.39; 7, Wasatch, 51.69; 8, Logan, 51.88.

4x400 Relay — 1, North Sanpete (Lindsay Bradley, Haley Ence, Shyanne Ison, Liz Larsen), 4:05.32; 2, Judge, 4:06.61; 3, Cedar, 4:07.69; 4, Park City, 4:09.93; 5, Uintah, 4:10.59; 6, Delta, 4:11.68; 7, Juan Diego, 4:13.95; 8, Carbon, 4:16.15.

Discus — 1, Jessica Lindow, North Sanpete, 121'00; 2, Natalie Hoyt, Hurricane, 116'05; 3, Lauren Santy, Judge, 107'09; 4, Lindsay Johnson, Juan Diego, 104'11; 5, Whitney Singleton, Delta, 103'11; 6, Kelly John, Juan Diego, 103'06; 7, Angie Phillips, Logan, 98'08; 8, Elisah Frisby, Logan, 97'01.

High Jump — 1, Shayne Maurer, Cedar,5'06; 2, Madison Jensen, Emery, 5'06; 3, Jaclyn Jones, Delta, 5'04; 4, Lauren Crockett, Ogden, 5'04; 5, Alexandra Cassell, Juan Diego, 5'04; 6 (tie), Kirsten Merrett, Morgan; Megan Garvin, Carbon; Ashley Bartlett, Grantsville, 5'00.

Class 2A

Team scores

1, North Sevier, 116; 2, Parowan, 103; 3, Grand, 83; 4, Juab, 54; 5, Millard, 51; 6, North Summit, 50.5; 7, Enterprise, 47; 8, Richfield, 36; 9, Manti, 30; 10, Bevaer, 26.5.

Individual results

100 Meters — 1, Megan Robinson, Parowan, 12.53; 2, Audrey Adams, Juab, 12.85; 3, Kelsey Mckinnon, Grand, 12.87; 4, Sophia Stephens, North Summit, 13.04; 5, Kenzie Robins, North Sevier, 13.12; 6, Cheyenne Thatcher, Gunnison, 13.20; 7, McCall Nielson, Richfield, 13.25; 8, Cami Maughan, Beaver, 13.39.

200 Meters — 1, Megan Robinson, Parowan, 25.71; 2, Audrey Adams, Juab, 26.35; 3, Kaylee Coates, North Sevier, 26.47; 4, Cheyenne Thatcher, Gunnison, 26.65; 5, Stephanie Harwood, Parowan, 26.74; 6, McCall Nielson, Richfield. 27.01; 7, Caley Bussian, Juab. 27.07; 8, Kelsey McKinnon, Grand, 27.12.

400 Meters — 1, Kaylee Coates, North Sevier, 58'08; 2, Audrey Adams, Juab, 59.75; 3, Stephanie Harwood, Parowan, 59.78; 4, Holly Bosworth, North Summit, 1:00.27; 5, Mckenzie Torgerson, North Sevier, 1:01.74; 6, Kylie Labrum, Millard, 1:01.87; 7, Mishaelle Sampson, North Sevier, 1:01.94; 8, Oceanna Irish, Grand, 1:02.40.

800 Meters — 1, Kaylee Coates, North Sevier, 2:17.88; 3, Dayna Vanarsdol, Grand, 2:21.70; 4, Kylie Labrum, Millard, 2:24.80; 5, Rickie Warr, Parowan, 2:26.41; 6, McKenzie Torgerson, North Sevier, 2:26.80; 7, Janalynn Thiriot, North Summit, 2:28.44; 8, Kammi Griffin, Richfield, 2:30.85.

3,200 Meters — 1, Kiersten Blauer, Parowan, 11:35.83; 2, Dayna Vanarsdol, Grand, 11:40.08; 3, Shelli Richardson, Millard, 11:45.09; 4, Cami Evans, Parowan, 12:24.04; 5, Jackie Platt, Enterprise, 12:34.05; 6, Whitney Mickelsen, North Sevier, 12:35.22; 7, Janalynn Thiriot, North Summit, 12:35.66; 8, McKesha Nielsen, Richfield, 12:43.71.

110 Hurdles — 1, Kelsey McKinnon, Grand, 15.27; 2, Aubrey Green, Enterprise, 16.00; 3, Tressa Lyman, Enterprise, 17.06; 4, Hailey Richins, North Summit, 17.91; 5, Chantel Morgenson, Beaver, 18.15; 6, Leslie Alder, Manti, 18.17; 7, Chanda Hollingshead, Beaver, 18.26; 8, Korey Barney, North Sevier, 19.04.

300 Hurdles — 1, Tressa Lyman, Enterprise, 56.00; 2, Kelsey McKinnon, Grand, 46.94; 3, Chantel Morgenson, Beaver, 48.90; 4, Kelsi Andersen, Juab, 49.80; 5, Kenzie Robins, North Sevier, 50.32; 6, Chesley Mortensen, North Summit, 50.79; 7, Alex Mcaneney, Parowan, 52.42.

4x100 Relay — 1, Parowan (Stephanie Harwood, Alexa Mcaneney, Megan Robinson, Necia Rowley), 50.87; 2, North Sevier, 50.91; 3, Millard, 52.15; 4, Richfield, 52.89; 5, Grand, 53.08; 6, Juab, 53.47; 7, Kanab, 54.34; 8, ALA, 55.08.

4x400 Relay — 1, Parowan (Stephanie Harwood, Alexa Mcaneney, Megan Robinson, Rickie Warr), 4:06.74; 2, North Sevier, 4:09.18; 3, North Summit, 4:13.62; 4, Richfield, 4:13.67; 5, Millard, 4:19.87; 6, Grand, 4:25.21; 7, Juab, 4:26.12; 8, Be aver, 4:26.90.

Discus — 1, Mallory Snow, Grand, 102'04; 2, Amy Donaldson, North Summit, 95'09.5; 3, Melissa Porter, North Sevier, 94'06; 4, Jessica Stermer, Richfield, 93'00.5; 5, Amy Frey, Cross Creek, 92'06; 6, Mckell Camp, North Sevier, 91'01; 7, Sarah Wallingford, Manti, 91'00.5; 8, Katie Kenison, Juab, 90'0.

High Jump — 1, Jodi Williams, Enterprise, 5'02; 2, Tawni McFarlane, Manti, 5'02; 3, Shae Guerrero, Grand, 5'00; 4, Tressa Lyman, Enterprise, 4'10; 5, Ashley Hunt, Manti, 4'10; 6 (tie), Rachel Sawyer, Beaver; Kateri Vernon, North Summit, 4'08; 8, McKenzie Anderson, North Se vier, 4'08.

Class 1A

Team scores

1, St. Joseph, 121; 2, Monticello, 74; 3, Panguitch, 62; 4, Duchesne, 60; 5, Piute, 47; 6, Milford, 46; 7, Rich, 42; 8, Altamont, 36; 9, Bryce Valley, 34; 10, Wayne, 31.

Individual results

100 Meters — 1, Sydni Samuels, Altamont, 12.66; 2, Carissa Bauer, St. Joseph, 12.98; 3, Sidnie Fabrizio, Duchesne, 13.09; 4, Loni Allan, Piute, 13.33; 5, Jamie Cooper, Panguitch, 13.64; 6, Malissa Maxwell, Valley, 13.67; 7, Danielle Baker, Milford, 13.72; 8, Emily Despain, Duchesne, 13.73.

200 Meters — 1, Sydnie Samuels, 25.48; 2, Carissa Bauer, St. Joseph, 26.66; 3, Sidnie Fabrizio, Duchesne, 27.03; 4, Jamie Cooper, Panguitch. 27.95; 5, Charlee Ott, Bryce Valley, 28.16; 6, Miriam Reay, Monticello, 28.34; 7, Malissa Maxwell, Valley, 28.69; 8, Brittani Groll, Rich, 29.38.

400 Meters — 1, Carissa Bauer, St. Joseph, 1:00.50; 2, Tauna Dehaan, St. Joseph, 1:01.07; 3, Loni Allan, Piute, 1:02.17; 4, Mckenzie Lindsay, Altamont, 1:03.02; 5, Shantel Mussleman, Monticello, 1:04.58; 6, Lupe Patino, Milford, 1:05.52; 7, Amanda Bagley, Piute, 1:05.55; 8, Jordan Olson, Christian Heritage, 1:06.55.

800 Meters — 1, Andrea Chavez, St. Joseph, 2:23.00; 2, Krista Durfey, Wayne, 2:30.87; 3, Alex Shaw, St. Joseph, 2:34.58; 4, Kaitlin Livingston, Milford, 2:36.44; 5, Loren Randall, Monticello, 2:36.49; 6, Mckenzie Lindsay, Altamont, 2:36.96; 7, Kalani Norris, Panguitch, 2:36.99; 8, Macee Nielson, Monticello, 2:38.24.

3,200 Meters — 1, Macee Nielson, Monticello, 11:39.93; 2, Alex Shaw, St. Joseph, 11:46.63; 3, Andrea Mayer, Milford, 12:18.49; 4, Kaitlin Livingston, Milford, 12:20.89; 5, Heather Orton, Panguitch, 12:25.96; 6, Brooke Blackburn, Wayne, 13:05.86; 7, Sydnee Justice, Altamont, 13:24.01; 8, Erin Trout, St. Joseph, 13:26.75.

110 Hurdles — 1, Hailey Orton, Panguitch, 16.44; 2, Maud Peart, Rich, 16.83; 3, Krista Durfey, Wayne, 16.97; 4, Shyenne Cornforth, Escalante, 17.06; 5, Jennifer Beaudoin, St. Joseph, 17.58; 6, Breanna Nichols, Dugway, 17.60; 7, Michelle Howe, St. Joseph, 17.77; 8, Natalie Hiskey, Wayne, 17.82.

300 Hurdles — 1, Hailey Orton, Pangiutch, 46.82; 2, Krista Durfey, Wayne, 48.26; 3, Maud Peart, Rich, 50.05; 4, Breanna Nichols, Dugway, 50.10; 5, Michelle Howe, St. Joseph, 50.83; 6, Chelsey Perry, Piute, 50.85; 7, Jennifer Beaudoin, St. Joseph, 51.17; 8, Carrie Baker, Milford, 51.58.

4x100 Relay — 1, St. Joseph (Carissa Bauer, Jennifer Beaudoin, Tauna Dehaan, Michelle Howe), 51.94; 2, Bryce Valley, 53.44; 3, Milford, 54.10; 4, Dugway, 55.01; 5, Monticello, 55.30; 6, Rich, 56.27; 7, Panguitch, 57.53; 8, Salt Lake Lutheran, 58.86.

4x400 Relay — 1, St. Joseph (Andrea Chavez, Tauna Dehaan, Michelle Howe, Alex Shaw), 4:19.31; 2, Piute, 4:22.09; 3, Milford, 4:24.95; 4, Panguitch, 4:26.02; 5, Altamont, 4:26.68; 6, Monticello, 4:28.40; 7, Bryce Valley, 4:37.62; 8, Rich, 4:41.81.

Discus — 1, Jessica Madsen, Duchesne, 98'09; 2, Ashley Dowell, Monticello, 92'03; 3, Kalani Norris, Panguitch, 88'08; 4, Samantha Guzel, Duchesne, 84'05; 5, Shalece Allen, Piute, 84'00; 6, Nicole Lamborn, Rich, 81'08; 7, Julia Oppenhein, Wendover, 79'11; 8, Crystal Cly, Monument Valley, 77'08.

High Jump — 1, Emmanuelle Reay, Monticello, 5'00; 2, Chelsey Ramirez, Bryce Valley, 5'00; 3, Sidnie Fabrizio, Duchesne, 5'00; 4, Shyenne Conforth, Escalante, 4'10; 5, Torey Smith, Rich, 4'08; 6, Ashley Argyle, Rich, 4'08; 7, Malissa Maxwell, Valley, 4'08; 8, Jackie Bafford, St. Joseph, 4'08.