Dylan Hill (Kanab)
All
Sage Palmer (Enterprise)
All
Brady Aste (Manti)
All
Jeremy Brown (Beaver)
All
Lucas Rydalch (South Summit)
All
Landon Palmer (San Juan)
All
Keith Kesler (Millard)
All
Austin Jackson (Manti)
All
Braden Brown (North Summit)
All
Logan Meyer (San Juan)
All
Bonner Mitchell (South Summit)
All
Justus Clark (Richfield)
All
Braden Harris (Gunnison)
All
Landon Carter (Manti)
All
Chris Lauti (Manti)
All
Ryan West (Enterprise)
All
Pancho Alcala (Millard)
All
Kevin Ballard (Grand)
Penny and Jeff Richards
Braden Hampton (Richfield)
All
Patrick Baker (South Sevier)
All
Cory Cox (Emery)
All
Bogh Bayles (San Juan)
All
Barkley Christensen (San Juan)
All
Jesse Rhodes (Millard)
All

Class 2A MVP

Aaron Austad, Manti, DL, 6-1, 235, Sr.

Dominated both sides of the line for the state champs. As a defensive end he finished with a team-high 84 tackles and six sacks. Offensively, he was probably the team's best lineman, but an injury necessitated him playing blocking tight end, and he still dominated.

Class 2A First Team

Brady Aste, QB/DB, Manti, 6-0, 150, Sr.

10 total TDs, 3 INTs

Barkley Christensen, QB/DB, San Juan, 6-1, 175, Jr.

1,919 yards, 20 TDs

Pancho Alcala, RB/DB, Millard, 5-7, 165, Sr.

1,144 yards, 16 TDs

Patrick Baker, RB/DB, S. Sevier, 5-1, 180, Jr.

1,155 total yards

Braden Brown, RB/DB, N. Summit, 5-11, 155, Sr.

711 yards, 70 tacks

Jeremy Brown, RB/DB, Beaver, 6-0, 165, Sr.

819 yards, 11 TDs

Cory Cox, RB/LB, Emery, 6-0, 175, Jr.

813 yards, 5 TDs

Austin Jackson, RB/LB, Manti, 6-0, 155, Jr.

79 tackles, 2 INTs

Braden Hampton, RB/DB, Richfield, 5-10, 170, Sr.

11 TDs, 6 INTs

Braden Harris, RB/LB, Gunnison, 6-3, 215, Jr.

88 tackles, 4 sacks

Logan Meyer, RB/LB, San Juan, 6-0, 180, Jr.

76 tackles, 3 INTs

Jesse Rhodes, RB/DB Millard, 6-1, 160, Jr.

1,723 yards, 17 TDs

Ryan West, RB/LB, Enterprise, 5-9, 175, Sr.

79 tackles

Sage Palmer, WR/DB, Enterprise, 5-8, 155, Sr.

536 yards, 8 TDs

Bogh Bayles, OL/DL, San Juan, 6-3, 215, Jr.

12 sacks from DE

Landon Carter, OL/DL, Manti, 5-11, 205, Sr.

74 tackles, 1 sack

Justus Clark, OL/DL, Richfield, 6-1, 335, Sr.

Anchored O-line

Keith Kesler, OL/DL, Millard, 5-11, 175, Sr.

94 tackles, 4 sacks

Dylan Hill, OL/DL, Kanab, 6-0, 247, Sr.

Very good O-lineman

Chris Lauti, OL/DL, Manti, 5-11, 300, Sr.

41 tackles

Bonner Mitchell, OL/DL, S. Summit, 6-4, 240, Sr.

Anchored O-line

Landon Palmer, OL/DL, San Juan, 6-2, 240, Sr.

2-year starter

Lucas Rydalch, OL/DL, S. Summit, 6-3, 195, Sr.

37 tackles

Kevin Ballard, LB, Grand, 6-2, 230, Sr.

111 tackles, 4 sacks

Class 2A Second Team

QB: Ty Yardley, Beaver, Sr.

QB/LB: Josh Henry, Richfield, Jr.

RB/LB: Jeremy Aleman, Millard, Jr.

RB/LB: Jade Hulet, Enterprise, Sr.

RB/LB: Cory Johnson, North Sevier, Sr.

RB/DB: Nathan Rees, North Summit, Sr.

RB/LB: Zane Stevens, Manti, Jr.

RB/LB: Jesse Winn, Emery, Sr.

RB/LB: Josh Urianza, Kanab, Sr.

WR/DB: Jaxon Vernon, North Summit, Sr.

WR/DB: Bobby Bowring, San Juan, Jr.

WR/DB: Lyndon Bradshaw, Beaver, Jr.

TE/LB: Kendall White, Beaver, Jr.

OL/LB: Trey Ashton, Millard, Sr.

OL/DL: Marquez Jessup, Beaver, Sr.

OL/DL: Kalen Reynolds, Emery, Sr.

OL/DL: Blake Schiess, Manti, Sr.

OL/LB: Garrett Crystal, South Summit, Jr.

OL/DL: Oaks Morley, Am. Leadership, Jr.

OL/DL: Treg Shumway, Richfield, Sr.

OL/DL: Caylor Mathews, Parowan, Sr.

OL/DL: DonE Fullmer, Millard, Jr.

OL/LB: Joey Leavitt, South Sevier, Sr.

SPEC.: Hayden Packard, South Summit, Jr.

Class 2A Honorable Mention

Rylan Anderson, Gunnison, Sr.; Nick Byl, Parowan, Sr.; Colton Caldwell, Gunnison, Sr.; Wyatt Carter, South Sevier, Sr.; Bailey Faimalo, Emery, So.; A.J. Finch, Enterprise, Sr.; Jacob Francis, Grand, So.; Colton Hare, Richfield, Sr.; Zak Hogenson, ALA, Sr.; Allen Hopper, ALA, Sr.; Kyle Livingston, Kanab, Sr.; Boedi Lofland, Beaver, Sr.; Parker Maeli, San Juan, Sr.; Keegan McQueen, North Summit, Sr.; Koleton Moon, Manti, Jr.; Brandon Nielsen, Kanab, Jr.; Austin Pickett, Parowan, Jr.; Mac Porter, North Sevier, Sr.; Dylan Richmond, San Juan, Sr.; Jay Riedhead, South Summit, Jr.; Porter Santos, South Summit, Jr.; Brett Schill, Enterprise, Sr.; Joseph Seright, North Summit, Sr.; Spencer Smith, Grand, Sr.; Dakota Sorensen, North Sevier, Sr.; George Sorenson, Emery, Jr.; Kyler Torgersen, Richfield, Sr.; Brendon Turner, Millard, Sr.