FIRST AND SECOND ROUNDS

All Times EDT

Opening Round

At UD Arena

Dayton, Ohio

Tuesday, March 18

Coppin State (16-20) vs. Mount St. Mary's, Md. (18-14), 7:30 p.m.

EAST REGIONAL

First Round

Thursday, March 20

At The Pepsi Center

Denver

Washington State (24-8) vs. Winthrop (22-11), 7:20 p.m.

Notre Dame (24-7) vs. George Mason (23-10), 30 minutes following

Friday, March 21

At The RBC Center

Raleigh, N.C.

North Carolina (32-2) vs. Coppin State-Mount St. Mary's, Md. winner, 7:10 p.m.

Indiana (25-7) vs. Arkansas (22-11), 30 minutes following

At BJCC Arena

Birmingham, Ala.

Tennessee (29-4) vs. American (22-11), 12:15 p.m.

Butler (29-3) vs. South Alabama (26-6), 30 minutes following

Oklahoma (22-11) vs. Saint Joseph's (21-12), 7:10 p.m.

Louisville (24-8) vs. Boise State (26-6), 30 minutes following

Second Round

Saturday, March 22

At The Pepsi Center

Denver

Washington State-Winthrop winner vs. Notre Dame-George Mason winner, 6:40 or 9:10 p.m.

Sunday, March 23

At The RBC Center

Raleigh, N.C.

North Carolina—Coppin State-Mount St. Mary's, Md. winner vs. Indiana-Arkansas winner, 2:40 or 5:15 p.m.

At BJCC Arena

Birmingham, Ala.

Tennessee-American winner vs. Butler-South Alabama winner, 2:30 p.m.

Louisville-Boise State winner vs. Oklahoma-Saint Joseph's winner, 30 minutes following

SOUTH REGIONAL

First Round

Thursday, March 20

At The Pepsi Center

Denver

Michigan State (25-8) vs. Temple (21-12), 12:30 p.m.

Pittsburgh (26-9) vs. Oral Roberts (24-8), 30 minutes following

At The Honda Center

Anaheim, Calif.

Marquette (24-9) vs. Kentucky (18-12), 2:30 p.m.

Stanford (26-7) vs. Cornell (22-5)), 25 minutes following

Friday, March 21

At Alltel Arena

North Little Rock, Ark.

Miami (22-10) vs. Saint Mary's, Calif. (25-6), 12:30 p.m.

Texas (28-6) vs. Austin Peay (24-10), 30 minutes following

Mississippi State (22-10) vs. Oregon (18-13), 7:25 p.m.

Memphis (33-1) vs. Texas-Arlington (21-11), 30 minutes following

Second Round

Saturday, March 22

At The Pepsi Center

Denver

Pittsburgh-Oral Roberts winner vs. Michigan State-Temple winner, 6:40 or 9:10 p.m.

At The Honda Center

Anaheim, Calif.

Stanford-Cornell winner vs. Marquette-Kentucky winner, 6:45 or 9:15 p.m.

Sunday, March 23

At Alltel Arena

North Little Rock, Ark.

Texas-Austin Peay winner vs. Miami-Saint Mary's, Calif. winner, 2:15 p.m.

Memphis-Texas-Arlington winner vs. Mississippi State-Oregon winner, 30 minutes following

MIDWEST REGIONAL

First Round

Thursday, March 20

At Qwest Center Omaha

Omaha, Neb.

Kansas (31-3) vs. Portland State (23-9), 12:25 p.m.

UNLV (26-7) vs. Kent State (28-6), 30 minutes following

Southern Cal (21-11) vs. Kansas State (20-11), 7:10 p.m.

Wisconsin (29-4) vs. Cal State Fullerton (24-8), 30 minutes following

Friday, March 21

At The RBC Center

Raleigh, N.C.

Gonzaga (25-7) vs. Davidson (26-6), 12:25 p.m.

Georgetown (27-5) vs. Maryland-Baltimore County (24-8), 30 minutes following

At The St. Pete Times Forum

Tampa, Fla.

Vanderbilt (26-7) vs. Siena (22-10), 7:20 p.m.

Clemson (24-9) vs. Villanova (20-12), 30 minutes following

Second Round

Saturday, March 22

At Qwest Center Omaha

Omaha, Neb.

Wisconsin-Cal State Fullerton winner vs. Southern Cal-Kansas State winner, 4:20 p.m.

Kansas-Portland State winner vs. UNLV-Kent State winner, 30 minutes following

Sunday, March 23

At The RBC Center

Raleigh, N.C.

Georgetown-Maryland-Baltimore County winner vs. Gonzaga-Davidson winner, 2:40 or 5:15 p.m.

At The St. Pete Times Forum

Tampa, Fla.

Vanderbilt-Siena winner vs. Clemson-Villanova winner, 12:10 or 2:40 p.m.

WEST REGIONAL

First Round

Thursday, March 20

At The Verizon Center

Washington

Xavier (27-6) vs. Georgia (17-16), 12:20 p.m.

Purdue (24-8) vs. Baylor (21-10), 30 minutes following

Duke (27-5) vs. Belmont (25-8), 7:10 p.m.

West Virginia (24-10) vs. Arizona (19-14), 30 minutes following

At The Honda Center

Anaheim, Calif.

BYU (27-7) vs. Texas A&M (24-10), 7:25 p.m.

UCLA (31-3) vs. Mississippi Valley State (17-15), 25 minutes following

Friday, March 21

At The St. Pete Times Forum

Tampa, Fla.

Drake (28-4) vs. Western Kentucky (27-6), 12:30 p.m.

Connecticut (24-8) vs. San Diego (21-13), 30 minutes following

Second Round

Saturday, March 22

At The Verizon Center

Washington

Duke-Belmont winner vs. West Virginia-Arizona winner, 2:10 p.m.

Xavier-Georgia winner vs. Purdue-Baylor winner, 30 minutes following

At The Honda Center

Anaheim, Calif.

UCLA-Mississippi Valley State winner vs. BYU-Texas A&M winner, 6:45 or 9:15 p.m.

Sunday, March 23

At The St. Pete Times Forum

Tampa, Fla.

Connecticut-San Diego winner vs. Drake-Western Kentucky winner, 12:10 or 2:40 p.m.