Boys Basketball

Class 5A — Lance Adamson, Pleasant Grove; Jefferson Court, Alta; Matthew Gardner, Spanish Fork; Jacob Hillstrom, Weber; Joshua Hogge, Weber; Parker Jenkins, Bingham; Steven McVey, Spanish Fork; Scott Oliphant, Hillcrest; Andrew Schleitwile, Pleasant Grove; Brady Thurgood, Pleasant Grove. Team GPA — 3.99.

Class 4A — Luke Bell, Bountiful; Ryan Caplin, Snow Canyon; Riley Crosbie, Mountain Crest; Dalton Groskreutz, Snow Canyon; Holton Hunsaker, Woods Cross; Cody Larson, Bonneville; Zachary Lloyd, Murray; Jamie Panganiban, Snow Canyon; Jordan Smith, Bonneville; Max Wood, Highland. Team GPA — 3.99.

Class 3A — Derek Bunderson, Uintah; Curtis Eliason, Delta; Kyle Guinn, Union; Noel Hollingsworth, Judge; Tysen Johnson, Morgan; Wacey Jorgenson, Canyon View; Tyler Killpack, Emery; Dallin Laird, Ogden; Kyler Monsen, Uintah; Charles Moulding, Ben Lomond. Team GPA — 3.95.

Class 2A — Brock Gledhill, Juab; Robbie Hicks, South Sevier; Jordan Hillock, Beaver; Eric Jessup, Beaver; Logan Leaming, North Sevier; Russell Nelson, Beaver; Jeremy Reid, Gunnison; Adam Reynolds, North Sevier; Theodore Royer, San Juan; Tagert Smith, Parowan. Team GPA — 3.98.

Class 1A — Daniel Choe, Wasatch Academy; Robert Crose, Piute; Brysen Hansen, Wasatch Academy; Andy Harris, Mount Vernon; Landon Mayer, Milford; Dax Mitchell, Duchesne; Michael Munson, Escalante; Skyler Steed, Piute; Bryan Stringham, Rich; Dallas Sylvester, Piute. Team GPA — 3.94.

Girls Basketball

Class 5A — Sarah Clement, Pleasant Grove; Morgan Freestone, Timpanogos; Heather Gardner, Taylorsville; Danielle Hosking, Davis; Courtney Jarrell, Davis; Kati Oliverson, Lone Peak; Kandace Pope, Lone Peak; Brittani Ringler, Layton; Stephenie Rogers, Lehi; Nancy Romer, Weber; Taylor Stevenson, Hillcrest. Team GPA — 3.99.

Class 4A — Teri Allen, Cyprus; Aana Barabas, Cyprus; Jennifer Bell, Bonneville; Whitney Dunlop, Snow Canyon; Emily Ferry, Cyprus; Amanda Jensen, Mountain Crest; Elizabeth Mcarthur, Snow Canyon; Roxie McFarland, Bonneville; Katelynn SUmko, Box Elder; Megan Williams, Olympus. Team GPA — 4.00.

Class 3A — Alexis Alger, Canyon View; Rachael Bennett, Logan; Shelcy Carpenter, Canyon View; Taylor Dancer, Canyon View; Chelsey Garfield, Morgan; Megan Gavin, Carbon; Bergen Lindauer, Logan; Megan Pearson, Emery; Makayle Price, Wasatch; Whitney Singleton, Delta. Team GPA — 3.98.

Class 2A — Lisa Bigelow, South Summit; Jacey Blackner, Beaver; Kiersten Blauer, Parowan; Melanie Chamberlain, South Summit; LaChelle Christensen, Beaver; Megan Dowell, South Sevier; Jessica Hunt, Enterprise; Jackie Platt, Enterprise; Samantha Wallin, Enterprise; Morgan Wood, Beaver. Team GPA — 3.98.

Class 1A — Alisha Beck, Duchesne; Ashley Dowell, Monticello; Brittani Groll, Rich; Kaitlin Livingston, Milford; Malissa Maxwell, Valley; Kendra Maxwell, Valley; Loni Mayer, Milford; Jessica Nichols, Dugway; Kenzi Sorensen, Altamont; Marsha Stacey, Rich. Team GPA — 3.99.

Wrestling

Class 5A — Brantley Dunn, Alta; Dominic Ek, Hunter; Kacey Hutchinson, Viewmont; Stephen Jensen, Jordan; Jacob Sneddon, Hunter; Braden Wamsley, Hunter; Gavin Wardle, Bingham; Kyle Weight, Spanish Fork; Jason Winward, Skyline; Sean Young, Viewmont. Team GPA — 3.97.

Class 4A — Matthew Brown, Cyprus; Whit Bundy, Dixie; Wesley Elder, Sky View; Tanner Herrick, Bountiful; Tyson Herrick, Bountiful; Aaron Leete, Roy; Matthew McDonald, Pine View; Jarrett Morrill, Mountain Crest; Vu Tran, Roy; Colton Woodman, Cyprus. Team GPA — 3.97.

Class 3A — McKay Allred, Emery; Trevor Anderson, Grantsville; Casey Hoopes, Morgan; Seth Krieser, Grantsville; Skylar Mills, Hurricane; Benjamin Pixton, Grantsville; David Reeves, Canyon View; Elliot Schatten, Juan Diego; Kevin Sessions, Canyon View; Austin Simons, North Sanpete. Team GPA — 3.93.

Class 2A — John Adlard, South Summit; Chase Black, North Summit; Wesley Collins, North Summit; Leonard Francis, Grand; Rae Jacobsen, North Sevier; Graeson Keisel, Richfield; Beau Kunzler, Richfield; Benjamin Lister, Parowan; Colter Lund, Manti; Jeffrey Swenson, Manti. Team GPA — 3.92.

Class 1A — Austin Cook, Wayne; Kyle Jackson, Duchesne; Lane Lisonbee, Duchesne; Donald Powers, Duchesne; Tyler Reinhardt, Duchesne; Colton Remund, Duchesne. Team GPA — 3.86.

Boys Swimming

Class 5A — Brian Edwards, Hillcrest; Blake Ewton, Layton; Adam Grant, Lone Peak; Matthew Holbrook, Lehi; Kyle Klein, Taylorsville; Matthew McArthur, Alta; Cord Olsen, Spanish Fork; Benjamin Omer, Lehi; Matthew Smith, Bingham; Brady Tree, Kearns. Team GPA — 3.98.

Class 4A — Timothy Call, Springville; Andrew Collins, Box Elder; Kevin Larsen, Mountain Crest; Brett Lechtenberg, Roy; Brandon Mitchell, Bonneville; Troy Navarro, Bonneville; Ethan Olsen, Bonneville; Daniel Payton, Snow Canyon; Dane Philpot, East; Mark Siebert, Mountian View. Team GPA — 3.97.

Class 3A — Jason Adams, Canyon View; Richard Bishop, Delta; Joseph Brown, Wasatch; Andrew Choi, Logan; Chad Hunsaker, Wasatch; Jacob Lee, Canyon View; Kent Olsen, Carbon; Rycklee O'Driscoll, Wasatch; Wesley Richards, Bear River; Trevor Treasure. Team GPA — 3.91.

Girls Swimming

Class 5A — Beckah Condie, Weber; Randi Domgaard, Riverton; Anne Fleshman, Northridge; Katie Nilson, Lone Peak; Danae Orrock, Lone Peak; Karianne Rencher, Viewmont; Lauryn Roth, Brighton; Kelley Taylor, Brighton; Lisa Walters, Spanish Fork; Kathryn Zurcher, Skyline. Team GPA — 3.99.

Class 4A — Loni Bowen, Dixie; Jami Butler, Box Elder; Jillian Dahle, Cottonwood; Ruth Duersch, Orem; Angie Edwards, Dixie; Tiffani Foster, Roy; Shelby Fotheringham, Granger; Azya Rhodes, Sky View; Alessandra Schole, Mountain Crest; Jessica Young, Murray. Team GPA — 3.97.

Class 3A — Hannah Burrow, Wasatch; Marianne Croft, Canyon View; Jessica Kerr, Bear River; Elizabeth Kobe, Carbon; Katarina Myers, Ogden; Rebecka Nielsen, Ben Lomond; Amy Ormond, Ben Lomond; Eric Pabst, Logan; Kirsten Peterson, Cedar; Theresa Pham, Juan Diego. Team GPA — 3.97.

Drill Team

Class 5A — Megan Bailey, Bingham; Lauren Baker, Alta; Ashley Brine, Kearns; Amanda Hensley, Clearfield; Melanie Lamb, Brighton; Sydney Lewis, Taylorsville; Alycia Mount, Clearfield; Kenzie Solberg, Hunter; Jennifer Stone, Spanish Fork; Devri Whitworth, Hillcrest. Team GPA — 3.98.

Class 4A — Kara Arnold, Bountiful; Ashley Fowles, Mountain Crest; Sydney Galbraith, Bonneville; Rylee Gregory, Murray; Stacey Hansen, Murray; Malorie Marsh, Bountiful; Kara Shupe, Bonneville; Nancy Smith, Box Elder; Melody Van Dusen, Box Elder; Ashley Woodruff, Bonneville. Team GPA — 3.97.

Class 3A — Makel Archibald, Bear River; Kaylee Brown, Hurricane; Bobbie Campbell, Carbon; Lindsey Curtis, Canyon View; Amy Lawley, Canyon View; Cristy Rowlette, Delta; Rebecca Skabelund, Logan; Kaitlyn Sprouse, Uintah; Samantha Watt, Morgan; Shelynn Wilcox, Logan. Team GPA — 3.91.

Class 2A — Jennifer Carter, Beaver; Kaitlyn Durbin, Juab; Mindy Erickson, Richfield; Emily Flinders, South Summit; Kelia Hofheins, Beaver; Janelle Lund, Juab; Shantay Marchant, South Summit; Crystal Porter, Enterprise; Josie Simkins, Enterprise; Sidney Snyder, South Summit. Team GPA — 3.93.

Class 1A — Allie Dalton, Piute; Megan Leininger, St. Joseph; Alayna Monsen, Altamont; Jennifer Smith, Duchesne; Catherine Taylor, Duchesne; Kris Torgerson, Piute. Team GPA — 3.89.