GIRLS

Team scores: 1, East 372 points; 2, Murray 292; 3, Timpview 287; 4, Mountain Crest 187; 5, Springville 133; 6, Pine View 112; 7, Cyprus 11; 8, Cottonwood 108; 9, Sky View 98; 10, Orem 97; 11, Olmypus 77; 12, Tooele 75; 13, Dixie 58; 14, Provo 43; 15, Snow Canyon 37; 16, Mountain View 21; 17, West 20; 18, Highland 18; 19, Woods Cross 11; 20, Box Elder 10; 21, Roy 3.

100 butterfly: 1, Jill Dahle, Cottonwood, 57.85; 2, Winifred Lau, East, 59.49; 3, Lizzy Davis, East, 1:03.37; 4, Natalya Skabelund, Timpview, 1:03.50; 5, Sheridan Shultz, East, 1:04.03; 6, Alayna Herbert, Pine View, 1:04.60.

100 freestyle: 1, Shelby Bull, East, 52.56; 2, Rachel Spencer, Olympus, 55.73; 3, Lindsy Nelson, Murray, 56.40; 4, Hailee Christensen, Cyprus, 56.84; 5, Lindsay McSweeney, East, 57.28; 6, Mary Burden, Tooele, 57.37.

500 freestyle: 1, Kelsey Wells, Orem, 5:16.97; 2, Alina Fong, East, 5:17.93; 3, Meghan O'Very, Mountain Crest, 5:23.79; 4, Caitlin MacKay, Timpview, 5:26.71; 5, Elizabeth Watts, Mountain Crest, 5:28.80; 6, Janie Dahle, Cottonwood, 5:31.58.

200 free relay: 1, 1, East (Meghan Brookmeyer, Ali Davis, Alina Fong, Winifred Lau) 1:41.66; 2, Timpview 1:42.10; 3, Murray 1:44.13; 4, Springville 1:46.26; 5, Orem 1:47.11; 6, Cottonwood 1:48.90.

100 backstroke: 1, Meagan Stone, Timpview, 59.15; 2, Rachel Spencer, Olympus, 1:01.87; 3, Natalie Robinson, Murray, 1:02.09; 4, Deanna Dillard, Pine View, 1:03.36; 5, Mickensi Diedricksen, Sky View, 1:03.48; 6, McCall Blake, Timpview, 1:03.99.

100 breastroke: 1, Kylie Harper, Timpview, 1:07.18; 2, Meghan O'Very, Mountain Crest, 1:07.67; 3, Macinze O'Very, Mountain Crest, 1:08.97; 4, Chante Lundskog, Murray, 1:11.48; 5, Ali Davis, East, 1:13.69; 6, Starla Black, Cyprus, 1:13.74.

400 free relay: 1, East (Alina Fong, Natalie Thatcher, Lindsay McSweeney, Winifred Lau) 3:45.93; 2, Murray 3:48.45; 3, Mountain Crest 3:52.58; 4, Timpview 3:52.77; 5, Olympus 3:56.53; 6, Cyprus 3:57.31.

BOYS

Team scores: 1, Springville 342; 2, Snow Canyon 285; 3, Murray 270; 4, Mountain Crest 206.5; 5, Tooele 144.5; 6, East 143; 7, Orem 128; 8, Woods Cross 117; 9, Bountiful 115; 10, Olympus 91; 11, Sky View 75; 12, Highland 48; 13, Mountain View 40; 14, Box Elder 36; 15, Provo 33; 16, Pine View 30; 17, Cyprus 27; 18, Timpview 19; 19, Roy 8; 20, Bonneville 2.

100 butterfly: 1, Cody Means, Mountain Crest, 53.00; 2, Kyler Hodgson, Bountiful, 54.19; 3, Scott Morris, Snow Canyon, 54.79; 4, Samuel Hammond, Murray, 55.46; 5, Spencer Robinson, Orem, 56.17; 6, Char Hafen, Mountain View, 56.27.

100 freestyle: 1, Jake Taylor, Mountain Crest, 46.66; 2, Paul Woodruff, Orem, 48.47; 3, Bryant Taylor, Springville, 48.58; 4, Eric Buzbee, Springville, 49.87; 5, Max Hunter, Highland, 50.35; 6, Mark Groberg, Woods Cross, 50.68.

500 freestyle: 1, Joe Beutler, Snow Canyon, 4:36.05 (4A RECORD); 2, Ben Avery, Bountiful, 4:52.11; 3, Michael Beutler, Snow Canyon, 4:54.62; 4, Calvin Clark, Springville, 4:55.26; 5, Tyler Johnson, Murray, 4:58.39; 6, Brock Mitchell, Murray, 5:01.06.

200 free relay: 1, Springville (Tim Call, Garrett Pope, Daniel Simmons, Eric Buzbee) 1:29.94; 2, Murray 1:31.09; 3, East 1:32.95; 4, Tooele 1:33.33; 5, Snow Canyon 1:34.87; 6, Olympus 1:34.94.

100 backstroke: 1, Dane Philpot, East, 53.47; 2, Andrew Brinker, Murray, 55.40; 3, Tim Call, Springville, 55.69; 4, Scott Morris, Snow Canyon, 57.06; 5, Cody Fullmer, Springville, 57.38; 6, Travis Cox, Cyprus, 57.48.

100 breastroke: 1, DJ Payton, Snow Canyon, 1:01.89; 2, Kyler Hodgson, Bountiful, 1:02.13; 3, Dan Torres, Woods Cross, 1:03.41; 4, Shaylon Christiansen, Mountain Crest, 1:03.87; 5, Taylor Whiting, Snow Canyon, 1:04.35; 6, Dustin Perkins, Tooele, 1:04.72.

400 free relay: 1, Springville (Calvin Clark, Cody Fullmer, Eric Buzbee, Bryant Taylor) 3:17.10; 2, Snow Canyon 3:21.02; 3, Mountain Crest 3:21.40; 4, Murray 3:22.96; 5, Woods Cross 3:27.48; 6, Tooele 3:28.16.