Wednesday at Fairmont Aquatic Center

GIRLS

Team scores: 1, Kearns 318 points; 2, Bingham 231; 3, Hunter 207; 4, Copper Hills; 5, Riverton 132; 6, West Jordan 111.

200-yard medley relay: 1, Kearns (Ciera Marsh, Adelin Marsh, Annika Bergesen, Morgan Giles) 1 minute 54.01 seconds; 2, Bingham 1:59.18; 3, Hunter 2:02.16; 4, Copper Hills 2:02.74; 5, Riverton 2:05.06.

200 freestyle: 1, Ciera Marsh, Kearns, 2:01.40; 2, Lyss Kankamp, Bingham, 2:03.08; 3, Amanda Memmott, Bingham, 2:04.38; 4, Kelli Coombs, Hunter, 2:07.15; 5, Margaret Parker, Hunter, 2:10.18; 6, Emily Stapley, Kearns, 2:10.96.

200 individual medley: 1, Annika Bergesen, Kearns, 2:20.35; 2, Rach Kankamp, Bingham, 2:20.45; 3, Meranda Wood, Hunter, 2:26.89; 4, Morgan Salvensen, Copper Hills, 2:31.71; 5, Lani Hind, Copper Hills, 2:31.73; 6, Kaylee Fuller, Riverton, 2:34.10.

50 freestyle: 1, Adelin Marsh, Kearns, :25.26; 2, Alyssa Christensen, Kearns, :26.47; 3, Emalee Guy, Bingham, :26.73; 4, Sarah Doyle, Copper Hills, :26.83; 5, Kori Coombs, Hunter, :26.86; 6, Taylor Johnston, West Jordan, :27.44.

100 butterfly: 1, Annika Bergesen, Kearns, 1:02.32; 2, Morgan Giles, Kearns, 1:04.65; 3, Amanda Memmott, Bingham, 1:05.00; 4, Meranda Wood, Hunter, 1:05.51; 5, Lyndi Bell, Kearns, 1:05.69; 6, Lisha Broadhead, Hunter, 1:05.78.

100 freestyle: 1, Rach KanKamp, Bingham, :56.96; 2, Alyssa Christensen, Kearns, :57.41; 3, Jessica Margetts, West Jordan, :59.21; 4, Taylor Johnston, West Jordan, :59.31; 5, Zoe Berrett, West Jordan, :59.43; 6, Madison Parker, Hunter, 1:00.35.

500 freestyle: 1, Lyss Kankamp, Bingham, 5:32.78; 2, Kelli Coombs, Hunter, 5:37.90; 3, Kate Westra, Bingham, 5:38.64; 4, Margaret Parker, Hunter, 5:56.16; 5, Emily Stapley, Kearns, 6:02.07; 6, Natalie Stapley, Kearns, 6:03.81.

200 free relay: 1, Kearns (Camille Baugh, Emily Stapley, Alyssa Christensen, Annika Bergesen) 1:46.92; 2, West Jordan 1:48.53; 3, Hunter 1:50.13; 4, Copper Hills 1:51.82; 5, Bingham 1:54.14; 6, Riverton 2:01.17.

100 backstroke: 1, Ciera Marsh, Kearns, 1:02.29; 2, Morgan Giles, Kearns, 1:05.49; 3, Camille Baugh, Kearns, 1:07.39; 4, Kori Coombs, Hunter, 1:08.04; 5, Lisha Broadhead, Hunter, 1:08.88; 6, Lani Hind, Copper Hills, 1:09.41.

100 breastroke: 1, Adelin Marsh, Kearns, 1:10.71; 2, Kate Westra, Bingham, 1:13.92; 3, Lyndi Bell, Kearns, 1:14.06; 4, Haley Bryson, Copper Hills, 1:14.85; 5, Morgan Salvensen, Copper Hills, 1:17.36; 6, Abigale Griffiths, Riverton, 1:18.22.

400 free relay: 1, Kearns (Morgan Giles, Alyssa Christensen, Ciera Marsh, Adelin Marsh) 3:43.20; 2, Bingham 3:47.84; 3, West Jordan 4:02.03; 4, Hunter 4:03.46; 5, Riverton 4:04.03; 6, Copper Hills 4:12.42.

BOYS

Team scores: 1, Bingham 322; 2, West Jordan 307; 3, Hunter 206; 4, Kearns 180; 5, Copper Hills 87; 6, Riverton 68.

200 medley relay: 1, West Jordan (Tim Pollock, Alex Casalino, Jordan Fletcher, Weston Anthon) 1:41.23; 2, Bingham 1:43.78; 3, Kearns 1:44.46; 4, Hunter 1:44.49; 5, Copper Hills 1:50.96; 6, Riverton 1:52.23.

200 freestyle: 1, Josh Loomis, West Jordan, 1:48.59; 2, Geremy Koyle, Bingham, 1:48.70; 3, Judd Player, West Jordan, 1:50.87; 4, Nate Horrocks, Bingham, 1:51.24; 5, Adam Huff, Kearns, 1:52.39; 6, Josh Olsen, Hunter, 1:52.78.

200 indivduial medley: 1, David King, Bingham, 2:05.50; 2, Seth Huff, Kearns, 2:05.90; 3, Jordan Westra, Bingham, 2:08.40; 4, Ken Broadhead, Hunter, 2:10.14; 5, Chris Nestman, Bingham, 2:10.50; 6, James Housley, Bingham, 2:110.06.

50 freestyle: 1, Jordan Spoerri, West Jordan, :21.76; 2, Weston Anthon, West Jordan, :22.88; 3, Jake Chipman, West Jordan, :22.98; 4, Tim Pollock, West Jordan, :23.06; 5, Adam Huff, Kearns, :23.20; 6, Thomas Peterson, Bingham, :23.45.

100 butterfly: 1, Josh Loomis, West Jordan, :53.74; 2, Tim Pollock, West Jordan, :56.21; 3, Jake Chipman, West Jordan, :56.26; 4, Juan Aguilar, Hunter, :56.63; 5, James Housley, Bingham, :58.97; 6, Matt Coles, Bingham, 1:01.03.

100 freestyle: 1, Jordan Fletcher, West Jordan, :48.26; 2, Geremy Koyle, Bingham, :49.61; 3, Jordan Spoerri, West Jordan, :50.27; 4, Judd Player, West Jordan, :50.29; 5, Cody Stewart, Bingham, :51.47; 6, Weston Anthon, West Jordan, :52.01.

500 freestyle: 1, Nate Horrocks, Bingham, 5:05.11; 2, Josh Olsen, Hunter, 5:05.66; 3, Brady Quinn, Bingham, 5:10.90; 4, Matt Smith, Bingham, 5:13.69; 5, Chris Nestman, Bingham, 5:13.98; 6, Matt Smith, Hunter, 5:22.37.

200 free relay: 1, West Jordan (Josh Loomis, Weston Anthon, Jake Chipman, Jordan Spoerri) 1:29.91; 2, Bingham 1:36.13; 3, Hunter 1:36.29; 4, Kearns 1:37.71; 5, Copper Hills 1:40.51; 6, Riverton 1:42.81.

100 backstroke: 1, Jordan Fletcher, West Jordan, :53.62; 2, Seth Huff, Kearns, :55.91; 3, Juan Aguilar, Hunter, :57.30; 4, Ephraim Bigham, Hunter, :57.65; 5, Cody Stewart, Bingham, :58.10; 6, Ashton Dayhuff, Bingham, 1:00.19.

100 breastroke: 1, Jordan Westra, Bingham, 1:02.82; 2, Luke Baum, Hunter, 1:04.57; 3, David King, Bingham, 1:04.93; 4, Brady Tree, Kearns, 1:06.36; 5, Alex Casalino, West Jordan, 1:07.15; 6, Steven Rij, Kearns, 1:08.78.

400 free relay: 1, West Jordan (Jordan Spoerri, Josh Loomis, Judd Player, Jordan Fletcher) 3:19.25; 2, Bingham 3:24.80; 3, Kearns 3:27.13; 4, Hunter 3:28.57; 5, Copper Hills 3:42.29; 6, Riverton 3:43.98.