FIRST ROUND

Thursday, June 11

Italy vs. Chile at Bordeaux, 9:30 a.m. (ESPN)

Cameroon vs. Austria at Toulouse, 1 p.m. (ESPN2)

Friday, June 12

Paraguay vs. Bulgaria at Montpellier, 6:30 a.m. (ESPN2)

Saudi Arabia vs. Denmark at Lens, 9:30 a.m. (ESPN2)

France vs. South Africa at Marseille, 1 p.m. (ESPN2)

Saturday, June 13

Spain vs. Nigeria at Nantes, 6:30 a.m. (ESPN2)

South Korea vs. Mexico at Lyon, 9:30 a.m. (ESPN2)

Netherlands vs. Belgium at Saint-Denis, 1 p.m. (ABC)

Sunday, June 14

Argentina vs. Japan at Toulouse, 6:30 a.m. (ESPN)

Yugoslavia vs. Iran at Saint-Etienne, 9:30 a.m. (ESPN2)

Jamaica vs. Croatia at Lens, 1 p.m. (ABC)

Monday, June 15

England vs. Tunisia at Marseille, 6:30 a.m. (ESPM2)

Romania vs. Colombia at Lyon, 9:30 a.m. (ESPN)

Germany vs. United States at Paris, 1 p.m. (ABC)

Tuesday, June 16

Scotland vs. Norway at Bordeaux, 9:30 a.m. (ESPN2)

Brazil vs. Morocco at Nantes, 1 p.m. (ESPN)

Wednesday, June 17

Chile vs. Austria at Saint-Etienne, 9:30 a.m. (ESPN)

Italy vs. Cameroon at Montpellier, 1 p.m. (ESPN)

Thursday, June 18

South Africa vs. Denmark at Toulouse, 9:30 a.m. (ESPN2)

France vs. Saudi Arabia at Saint-Denis, 1 p.m. (ESPN)

Friday, June 19

Nigeria vs. Bulgaria at Paris, 9:30 a.m. (ESPN2)

Spain vs. Paraguay at Saint-Etienne, 1 p.m. (ESPN)

Saturday, June 20

Japan vs. Croatia at Nantes, 6:30 a.m. (ESPN2)

Belgium vs. Mexico at Bordeaux, 9:30 a.m. (ESPN)

Netherlands vs. South Korea at Marseille, 1 p.m. (ABC)

Sunday, June 21

Germany vs. Yugoslavia at Lens, 6:30 a.m. (ESPN)

Argentina vs. Jamaica at Paris, 9:30 a.m. (ESPN2)

United States vs. Iran at Lyon, 1 p.m. (ABC)

Monday, June 22

Colombia vs. Tunisia at Montpellier, 9:30 a.m. (ESPN)

Romania vs. England at Toulouse, 1 p.m. (ESPN)

Tuesday, June 23

Italy vs. Austria at Saint-Denis, 8 a.m. (ESPN2)

Chile vs. Cameroon at Nantes, 8 a.m. (ESPN)

Brazil vs. Norway at Marseille, 1 p.m. (ESPN)

Scotland vs. Morocco at Saint-Etienne, 1 p.m. (ESPN2)

Wednesday, June 24

France vs. Denmark at Lyon, 8 a.m. (ESPN)

South Africa vs. Saudi Arabia at Bordeaux, 8 a.m. (ESPN2)

Spain vs. Bulgaria at Lens, 1 p.m. (ESPN)

Nigeria vs. Paraguay at Toulouse, 1 p.m. (ESPN2)

Thursday, June 25

Netherlands vs. Mexico at Saint-Etienne, 8 a.m. (ESPN)

Belgium vs. South Korea at Paris, 8 a.m. (ESPN2)

Germany vs. Iran at Montpellier, 1 p.m. (ESPN2)

United States vs. Yugoslavia at Nantes, 1 p.m. (ABC)

Friday, June 26

Argentina vs. Croatia at Bordeaux, 8 a.m. (ESPN2)

Japan vs. Jamaica at Lyon, 8 a.m. (ESPN)

Romania vs. Tunisia at Saint-Denis, 1 p.m. (ESPN2)

Colombia vs. England at Lens, 1 p.m. (ESPN)

SECOND ROUND

Saturday, June 27

Group B winner vs. Group A 2nd at Marseille, 8:30 a.m. (ESPN2)

Group A winner vs. Group B 2nd at Paris, 1 p.m. (ABC)

Sunday, June 28

Group C winner vs. Group D 2nd at Lens, 8:30 a.m. (ABC)

Group D winner vs. Group C 2nd at Saint-Denis, 1 p.m. (ABC)

Monday, June 29

Group F winner vs. Group E 2nd at Montpellier, 8:30 a.m. (ESPN)

Group E winner vs. Group F 2nd at Toulouse, 1 p.m. (ESPN)

Tuesday, June 30

Group G winner vs. Group H 2nd at Bordeaux, 8:30 a.m. (ESPN)

Group H winner vs. Group G 2nd at Saint-Etienne, 1 p.m. (ESPN)