Deseret News Men's 10K results

Deseret News

Published: Tuesday, July 24 2012 4:02 p.m. MDT

Boys Under 11 division

Pl. (overall), Name, City, Time

1. (831), Justin Wood, West Bountiful, 53:08.0

2. (973), Eathan Clark, West Jordan, 54:55.1

3. (1186), Noah Horlacher, Syracuse, 58:26.0

4. (1388), Aiden Welsh, Salt Lake City, 1:02:07.2

5. (1429), Thomas Clark, Lehi, 1:02:49.3

6. (1485), Trent Jensen, Fruit Heights, 1:04:16.6

7. (1545), Ethan Mumford, Salt Lake City, 1:05:30.0

8. (1572), Mason Farr, Bountiful, 1:05:57.3

9. (1605), Simon Jones, Salt Lake City, 1:06:44.9

10. (1645), Jared Baggaley, West Jordan, 1:08:00.3

Boys 12 to 14 division

Pl. (overall), Name, City, Time

1. (56), Andrew Rummens, North Salt Lake, 33:37.7

2. (85), Tanner Nelson, Pleasant Grove, 37:21.4

3. (108), Joseph Vanorden, Blackfoot, ID, 38:09.7

4. (147), Alek Parsons, Ogden, 39:19.1

5. (150), Christian Swensen, South Jordan, 39:24.3

6. (160), Ethan Robbins, Salt Lake City, 39:58.2

7. (200), Trevor Knorr, Highland, 41:23.4

8. (292), Aaron Hulka, Cottonwood Hghts, 44:13.3

9. (365), Scott Bunker, Cottonwood Hghts, 46:12.0

10. (412), Tanner Birtcher, South Jordan, 46:56.6

11. (569), Zach Sterner, North Salt Lake, 49:20.7

12. (587), Christian Horlacher, Syracuse, 49:34.0

13. (616), Jacob Colangelo, Salt Lake City, 49:56.9

14. (626), Jonathan Evans, North Salt Lake, 50:03.6

15. (660), Caden Coleman, North Salt Lake, 50:38.8

16. (677), Adam Barker, Kaysville, 50:56.9

17. (690), Ryan Poulsen, Lehi, 51:07.3

18. (770), Ben Kerr, Taylorsville, 52:14.1

19. (822), Nathan Roderick, Salt Lake City, 53:01.3

20. (1015), Teron Tucker, Bountiful, 55:36.3

21. (1140), Adam Mulder, Bountiful, 57:36.7

22. (1167), Kai Abo, American Fork, 58:00.6

23. (1183), Michael Kotter, West Jordan, 58:24.7

24. (1239), Dalton Hansen, Sandy, 59:24.9

25. (1309), Cyle Famuliner, Jenks, OK, 1:00:38.6

26. (1420), Zachary Tadler, North Salt Lake, 1:02:37.3

27. (1581), Jaxson Smith, South Jordan, 1:06:15.5

28. (1690), Jacob Cline, Nsl, 1:09:48.0

29. (1701), Benjamin Dellenbach, Bountiful, 1:10:10.4

30. (1745), Spencer Rolfson, Sandy, 1:12:43.5

31. (1889), Kyler Farr, Bountiful, 1:24:12.7

32. (1914), Spencer Hall, Roy, 1:27:47.7

Boys 15 to 18 division

Pl. (overall), Name, City, Time

1. (4), Brad Nye, Kaysville, 29:38.8

2. (6), Jordan Cross, Ogden, 29:42.8

3. (9), James Withers, Blackfoot, ID, 30:20.0

4. (10), Andrew Brewer, South Jordan, 30:21.0

5. (12), Mike Buckley, Ogden, 30:27.6

6. (14), Chuk Mitchell, Herriman, 30:32.6

7. (15), Brayden Cromar, Kaysville, 30:48.5

8. (18), Andrew Aposhian, Farmington, 31:03.3

9. (20), Skylar Williams, Kaysville, 31:06.2

10. (22), Justin Sheets, Ogden, 31:32.8

Get The Deseret News Everywhere

Subscribe

Mobile

RSS