BOYS RESULTS

Class 5A

Team scores

1, Davis, 127.6. 2, Bingham, 77.8. 3, Riverton, 75. 4, Syracuse, 49. 5 (tie), Skyline, Pleasant Grove, Viewmont, 34. 8, Hillcrest, 27. 9, Timpanogos. 10, Spanish Fork, 20.

Individual results

100 — 1, Tyrell Yardley, Syracuse, 10.75. 2, Matthew Maughan, Riverton, 10.90. 3, Parker Bluth, Riverton, 10.91. 4, Chandler Johnson, Copper Hills, 10.91. 5, Matt Green, Bingham, 10.92. 6, Ryan Avery, Davis, 10.99. 7, Tyler Loertscher, Bingham, 11.00. 8, Taylor Carling, Davis, 11.01.

200 — 1, Tyrell Yardley, Syracuse, 21.48. 2, Taylor Carling, Davis, 21.93. 3, Parker Bluth, Riverton, 22.02. 4, Jeff Daw, Skyline, 22.05. 5, Chandler Johnson, Copper Hills, 22.08. 6, Matthew Maughan, Riverton, 22.40. 7, Parker Brown, 22.42. 8, Mike Edmunds, Bingham, 22.59.

400 — 1, Tyrell Yardley, Syracuse, 47.46. 2, Jeff Daw, Skyline, 47.75. 3, Mike Keith, Bingham, 48.36. 4, Andy Rounds, Skyline, 48.50. 5, Mike Edmunds, Bingham, 48.52. 6, Erik Peterson, Bingham, 49.20. 7, Matt Bennion, Brighton, 49.45. 8, Benson Richards, Davis, 49.82.

800 — 1, Devin Lang, Davis, 1:53.71. 2, David Nester, Spanish Fork, 1:54.44. 3, Erik Peterson, Bingham, 1:55.57. 4, Briton Page, Viewmont, 1:56.59. 5, Austin Costley, Syracuse, 1:57.79. 6, Blake Bartholomew, Alta, 1:58.06. 7, Kevin Wagstaff, Skyline, 1:58.56. 8, Andrew Terry, Timpanogos, 1:59.92.

3,200 — 1, Seth Gutzwiller, Davis, 9:29.10. 2, Steven Morrin, Lone Peak, 9:30.97. 3, Austin West, American Fork, 9:33.66. 4, Robby Lee, American Fork, 9:35.33. 5, Dallin Taylor, Hunter, 9:35.43. 6, Kyle Moffet, Alta, 9:42.87. 7, Garrett Jones, Alta, 9:44.47. 8, Curtis Carlisle, Davis, 9:54.03.

110 hurdles — 1, Matthew Maughan, Riverton, 14.72. 2, Levi Williams, Pleasant Grove, 15.00. 3, Mike Staker, Taylorsville, 15.19. 4, Kyler Sprague, Davis, 15.26. 5, Spencer Black, Viewmont, 15.36. 6, Chris Jackson, Syracuse, 15.42. 7, Mark Paige, Layton, 15.53. 8, John Keller, Weber, 15.77.

300 hurdles — 1, Matt Maughan, Riverton, 39.19. 2, Levi Williams, Pleasant Grove, 39.65. 3, Kyler Sprague, Davis, 39.91. 4, Evan Robie, Alta, 40.07. 5, Mike Mansell, Hillcrst. 6, Chris Jackson, Syracuse, 41.62. 7, Austin Warner, Clearfield. 8, Griffin McGinn, Timpanogos, 42.53.

Shot put — 1, Tony Hill, Davis, 56-11.25. 2, Jordan Parker, Riverton, 52-08.00. 3, Jose Galindo, Lehi, 52-00.00, 4, Eric Briggs, Riverton, 50-06.26. 5, Jacob Green, Riverton, 48-08.00. 6, Anthony Crawford, Riverton, 48-06.60. 7, David Thompson, Lehi, 46-08.75. 8, Hunter Naisbitt, Syracuse, 46-04.50.

Javelin — 1, Kyle Nielson, Hillcrst, 157-08.00. 2, Phillip Tarver, Jordan, 157-07.00. 3, Tyan Egbert, Hillcrest, 154.07.00, 4, Spencer Betker, Davis, 153-05.00. 5, Scott Curtis, Timpanogos, 153-03.00. 6, Matshall Burton, Davis, 148-11.00. 7, Eric Turbiville, Lone Peak, 147-01.00. 8, Kevin Clarke, Riverton, 145-09.00.

Long jump — 1, Ty Spillman, Jordan, 20-06.50. 2, DJ Densley, Bingham, 20-06.25. 3, Mike Gustafson, Bingham, 20-04.50. 4, Cody Jacobs, Lone Peak, 20-02.50. 5, Logan Packer, Timpanogos, 19-10.50. 6, Stuart Stringham, American Fork, 19-10.00. 7, Alex Compton, Pleasant Grove, 19-09.50. 8, Dennis Phaophongsavath, Kearns, 17-10.75.

4x100 relay — 1, Bingham (Remington Marlor, Mike Edmunds, Tyler Loertscher, Matt Green), 41.68. 2, Davis, 41.89. 3, Riverton, 42.74. 4, Timpanogos, 43.24. 5, Copper Hills, 43.50. 6, Alta, 43.67. 7, Brighton, 43.74. 8, Hillcrest, 43.82.

4x400 relay — 1, Bingham (Mike Keith, Mike Edmunds, Dane Lobdell, Erik Peterson), 3:19.54. 2, Skyline, 3:22.69. 3, Brighton, 3:23.22. 4, Davis, 3:25.15. 5, Lehi, 3:26.08. 6, Spanish Fork, 3:26.12. 7, Alta, 3:26.58. 8, Copper Hills, 3:27.92

1,600 medley relay — 1, Bingham (Tyler Loertscher, Remington Marlor, Mike Keith, Jeremy Troff), 3:34.12. 2, Layton, 3:35.47. 3, Viewmont, 3:35.58. 4, Timpanogos, 3:35.71. 5, Pleasant Grove, 3:37.89. 6, Kearns, 3:38.59. 7, Davis, 3:40.47. 8, Spanish Fork, 3:50.92.

Class 4A

Team scores

1, Timpview, 81. 2, Sky View, 60. 3, Snow Canyon, 59. 4 (tie), Bountiful, Orem, 58. 6, Box Elder, 43. 7, Provo, 35. 8, Mountain View, 25. 9 (tie), Mountain Crest, Bonneville, 23.

Individual results

100 — 1, Benny Harper, Bountiful, 10.99. 2, Chris Wright, Mountain View, 11.09. 3, Tyler Boulter, Orem, 11.10. 4, Tanner Hunt, Sky View, 11.12. 5, Kyle Turner, Orem, 11.15. 6, Collin Meier, Murray, 11.16. 7, Mitch Jessop, Mountain Crest, 11.22. 8, Willie Wolfgramm, Woods Cross, 11.34.

200 — 1, Benny Harper, Bountiful, 22.00. 2, Tanner Hunt, Sky View, 22.33. 3, Collin Meier, Murray, 22.61. 4, Stephen Jones, Springville, 22.87. 5, Kyle Turner, Orem, 22.87. 6, Mitch Jessop, Mountain Crest, 22.92. 7, Tyler Boulter, Orem, 23.06.

400 — 1, Tanner Hunt, Sky View, 48.18. 2, Benny Harper, Bountiful, 49.08, 3, Josh Peterson, Boneville, 49.33. 4, Daniel Wray, West, 50.26. 5, Bobo Camara, Timvpiew, 50.33. 6, Nathaniel Ford, Bonneville, 50.35. 7, Jamison Carroll, Sky View, 50.45. 8, Jeremy Galvin, Box Elder, 51.32.

800 — 1, Jack Heaton, Provo, 1:56.33. 2, Nate Fletcher, Timpview, 1:56.62. 3, Kevin Kemp, Timpview, 1:58.22. 4, Alex Anderson, Cottonwood, 1:58.67. 5, Hayden Hawks, Snow Canyon, 1:58.89. 6, Colter Rockwell, Tooele, 1:59.04. 7, Jake Taylor, Mountain Crest, 1:59.72. 8, Joel Daily, Bonneville, 1:59.90.

3,200 — 1, Hayden Hawks, Snow Canyon, 9:20.61. 2, Jon Nelson, Timpview, 9:25.35. 3, Benjamin Johnson, Orem, 9:42.81. 4, Clark Taylor, Bountiful, 9:44.80. 5, Adam Jenkins, Orem, 9:44.87. 6, Joseph Christensen, Springville, 9:46.82. 7, Shinano Miyazawa, Mountain View, 9:50.92. 8, Raphael Devonas, Timpview, 9:51.71.

110 hurdles — 1, Chandler Rieske, Payson, 15.00. 2, Jacob Hatch, Timpview, 15.22. 3, Kyle Turner, Orem, 15.27. 4, Ryen Pope, Bountiful, 15.28. 5, Taylor Johnson, Mountain Crest, 15.40. 6, Eric Berntson, Sky View, 15.41. 7, Stephen Kostoff, Box Elder, 15.47. 8, Tanner Nackos, Springville, 15.53.

300 hurdles — 1, Eric Berntson, Sky View, 38.32. 2, Chandler Rieske, Payson, 38.35. 3, Taylor Johnson, Mountain Crest, 39.17. 4, Jacob Hatch, Timpview, 40.01. 5, Jace Tensmeyer, Bonneville, 40.24. 6, Braden Syphus, Dixie, 40.33. 7, Tanner Nackos, Springville, 41.86. 8, Kyle Turner, Orem, 42.05.

Javelin — 1, Anthony Miles-Wood, Provo, 189-01.00. 2, Adam Hine, Snow Canyon, 181-06.00. 3, Cameron Beck, Murray, 165-06.00. 4, Chase Moore, Roy, 165-10.00. 5, Koty Tatum, Tooele, 164-04.00. 6, Mason Halligan, Tooele, 159-09.00. 7, Shaun Harris, Sky View, 159-01.00. 8, Jordan Chapman, Snow Canyon, 152.09.00.

Long jump — 1, Adam Hine, Snow Canyon, 21-11.50. 2, Jaron Bytheway, East, 21-10.00. 3, Tyler Barlow, Box Elder, 21-00.00. 4, Kyle Dickler, Roy, 20-06.00. 5, Milo Leakehe, Tooele, 20-04.00. 6, Korbin Dooley, Cottonwood, 20-03.00. 7, Tyler Boulter, Orem, 20-02.00. 8, Jordan Clemente, Tooele, 20-00.50.

Pole vault — 1, Braden Gallegos, Box Elder, 10-06.00. 2, Kyle Price, Box Elder, 7'06.00.

Shot put — 1, Jason Whittingham, Timpview, 54-08.75. 2, Chris Johnson, Box Elder, 49-10.75. 3, Blayde McClellan, Box Elder, 47-10.25. 4, Nathan Tubbs, Provo, 47-01.00. 5, Sean Smith, Box Elder, 46-05.50. 6, Manu Mulitalo, Granger, 46-04.00. 7, Jordan Chapman, Snow Canyon, 45-01.25. 8, Ammon Avens, Orem, 44-09.25.

4x100 relay — 1, Sky View (Chris Bennion, Brady Martin, Eric Berntson, Tanner Hunt), 43.26. 2, Pine View, 43.43. 3, Mountain View, 43.55. 4, Mountain Crest, 43.58. 5, Cottonwood, 43.61. 6, Tooele, 44.37. 7, Roy, 44.38. 8, Timpview, 44.44.

4x400 relay — 1, Bountiful (Tyler Farr, Zach Andrews, Travis Parrish, Benny Harper), 3:20.50. 2, Bonneville, 3:21.82. 3, Roy, 3:26.92. 4, Timpview, 3:28.15. 5, Snow Canyon, 3:28.36. 6, Woods Cross, 3:28.80. 7, Orem, 3:32.17. 8, Tooele, 3:33.27.

1,600 medley relay — 1, Bountiful (Tyler Farr, Zach Andrews, Travis Parrish, Nick Fowers), 3:36.73. 2, Sky View, 3:37.00. 3, Timpview, 3:38.70. 4, Provo, 3:39.93. 5, Woods Cross, 3:42.01. 6, Box Elder, 3:44.15. 7, Mountain View, 3:45.11. 8, Mountain Crest, 3:46.38.

Class 3A

Team scores

1, Hurricane, 95.5. 2, Delta, 70. 3, Judge, 64. 4, Bear River, 58. 5, Cedar, 52. 6, Logan, 42. 7, Park City, 38. 8, Wasatch, 28. 9, Canyon View, 27. 10, Juan Diego, 26.

Individual results

100 — 1, Erik Walker, Park City, 10.95. 2, Christian Barbiero, Judge, 11.09. 3, Brayden Brunson, Delta, 11.17. 4, Christian Williams, Delta, 11.21. 5, Treyson Fullmer, Cedar, 1.28. 6, Tyler Widdison, Logan. 7, Drake Walker, Bear River, 11.44. 8, James Taylor, Bear River, 11.54.

200 — 1, Brayden Brunson, Delta, 21.72. 2, Christian Barbiero, Judge, 21.94. 3, Christian Williams, Delta, 22.54. 4, Drake Walker, Bear River, 22.60. 5, Erik Walker, Park City, 22.66. 6, Eric Malouf, Juan Diego, 22.83. 7, Josh Keel, Delta, 22.90. 8, Dax Sederholm, Bear River, 23.04.

400 — 1, Christian Barbiero, Judge, 49.13. 2, Franco Montes, Ogden, 49.25. 3, Jason Anderson, Salem Hills, 50.32. 4, Ben Graff, Grantsville, 50.65. 5, Matt Bryson, Cedar, 51.25. 6, Helam Franco, Wasatch, 51.35. 7, Blaine Worrell, Bear River, 51.53. 8, Will Cruz, North Sanpete, 51.87.

800 — 1, Karl Wilcock, Hurricane, 1:55.18. 2, Cameron Edwards, Park City, 1:57.23. 3, John Foye, Judge, 1:57.94. 4, Franco Montes, Ogden, 1:59.89. 5, Chris Brower, Bear River, 2:00.17. 6, Matt Wright, Canyon View, 2:00.62. 7, Tucker Pinder, Salem Hills, 2:01.46. 8, Kodey Myers, Logan, 2:01.94.

3,200 — 1, Karl Wilcock, Hurricane, 9:39.07. 2, Chris Brower, Bear River, 9:43.56. 3, Jacob Barton, Ogden, 9:54.10. 4, Jordan Prince, Hurriane, 9:55.69. 5, Carson Fugal, Park City, 9:57.79. 6, Dalton Zundel, Ben Lomond, 9:59.42. 7, Ben Jarvis, Canyon View, 10:00.70. 8, Manel Luna, Ogden, 10:03.63.

110 hurdles — 1, Tim Long, Hurriane, 15.05. 2, Alex Boxx, Wasatch, 15.14. 3, Brock Morley, Carbon, 15.60. 4, Isaac Losee, Judge, 15.71. 5, Nolan Foley, Cedar, 15.92. 6, Dax Nyberg, Uintah, 15.99. 7, Cory Finlinson, Delta, 16.26. 8, Jake Skinner, Salem Hills, 16.64.

300 hurdles — 1, Brock Morley, Carbon, 39.79. 2, Tim Long, Hurricane, 40.03. 3, Brady Bradford, Canyon View, 40.78. 4, Tyler Widdison, Logan, 40.95. 5, Dax Nyberg, Uintah, 41.01. 6, Alex Boss, Wasatch, 41.20. 7, Jordan Pugsley, Bear River, 41.52. 8, Tucker Pinder, Salem Hills, 41.99.

Javelin — 1, Wyatt Warnick, Delta, 177-05.00. 2, Jordan Wilde, Morgan, 175-10.00. 3, Bradley Williams, Cedar, 173-01.00. 4, Tim Long, Hurriane, 166-09.00. 5, Steven Snodgrass, Hurricane, 165-07.00. 6, Mckay Ashdwon, Cedar, 161-09.00. 7, Yoshi Scott, Canyon View, 158-01.00. 8, Paul Clark, Judge, 154-03.00.

Pole vault — 1, Cam Violette, Logan, 8-06.00. 2, Jon Muhs, Logan, 8-06.00. 3, Chris Reid, Logan, 8-00.00. 4, Holly Dyer, Logan, 7-00.00.

Long jump — 1, Preston Beatty, Hurricane, 21-04.75. 2, Treyson Fullmer, Cedar, 20-09.50. 3, Alex Boss, Wasatch, 20-09.00, 4, Stephen Gwyn, Logan, 20-06.25. 5, Dayton Smith, 19-04.50. 6, Josh Ewell, Uintah, 19-02.25. 6, Colin Emery, Desert Hills, 19-02.25. 8, Jake Skinner, 18-09.75.

Shot put — 1, James Markosian, Juan Diego, 49-09.00. 2, Mitch Woods, Judge, 48-06.60. 3, Zack Ekhardt, Canyon View, 47-11.00. 4, Jon Edwards, Logan, 47-05.00. 5, Chase Davis, Morgan, 45-01.25. 6, Will Katoa, Judge, 45-01.00. 7, Wade Bronson, Bear River, 44-10.25. 8, Garret Spence, Delta, 44-09.50.

4x100 relay — 1, Delta (Derek Peterson, Darbin Nielsen, Christian Williams, Brayden Brusnon), 42.87. 2, Cedar, 43.89. 3, Logan, 44.02. 4, Morgan, 44.10. 5, Hurricane, 44.25. 6, Juan Diego, 44.78. 7, Judge, 45.40.

4x400 relay — 1, Delta (Josh Keel, Christian Williams, Bent Losee, Brayden Brunson), 3:24.79. 2, Salem Hills, 3:25.27. 3, Judge, 3:28.33. 4, Cedar, 3:29.47. 5, Logan, 3:29.86. 6, Carbon, 3:37.06. 7, Morgan, 3:35.72. 8, Hurricane, 3:37.83.

Class 2A

Team scores

1, Richfield, 202. 2, Juab, 118. 3, Parowan, 90.5. 4, North Summit, 51. 5, San Juan, 37. 6 (tie), Grand, South Sevier, 33. 8, Kanab, 21.5. 9, Millard, 21. 10, Manti, 15.

Individual results

100 — 1, Kyler Jones, Juab, 11.16. 2, Tanner Orton, Parowan, 11.18. 3, Jace Holliday, San Juan, 11.44. 4, Tyler Sorenson, Richfield, 11.61. 5, Michael Abbott, South Sevier, 11.64. 6, Blake Overson, Parowan, 11.69. 7, Bryce Hendricks, Richfield, 11.75. 8, Jaren Barney, Richfield, 11.78.

200 — 1, Tanner Orton, Parowan, 22.63. 2, Jace Holliday, San Juan, 22.77. 3, Kyler Jones, Juab, 22.92. 4, Tyler Sorenson, Richfield, 23.27. 5, Tyler Thomas, Richfield, 23.29. 6, Blake Overson, Parowan, 23.31.7, Bryce Hendricks, Richfield, 23.42. 8, Michael Abbott, South Sevier, 23.47.

400 — 1, Tanner Orton, Parowan, 49.40. 2, Jae Holliday, San Juan, 50.17. 3, Dane Whittaker, Richfield, 50.19. 4, JD Michaelson, Richfield, 52.08. 5, Marcus Monsen, ALA, 52.26. 6, Brock Orme, Juab, 52.37. 7, Chayson Ogden, Richfield, 53.41. 8, Caden Richins, North Summit, 54.02.

800 — 1, Josh Monson, Richfield, 1:57.42. 2, Dane Whittaker, Richfield, 1:58.58. 3, Brock Orme, Juab, 2:02.00. 4, Tyler Robinson, Parowan, 2:05.66. 5, Josh Richens, Juab, 2:05.74. 6, David Kirby, Kanab, 2:06.17. 7, Dalton Barton, Kanab, 2:06.42. 8, Ammon Blauer, Parowan, 2:06.85.

3,200 — 1, Josh Monson, Richfield, 9:46.08. 2, Tyler Robinson, Parowan, 9:51.80. 3, Josh Richens, Juab, 10:18.14. 4, Ammon Blauer, Parowan, 10:23.61. 5, John White, South Sevier, 10:29.57. 6, Bradon Chister, Richfield, 10:31.73. 7, Kelton Stewart, Millard, 10:31.96. 8, Mike Barbre, Richfield, 10:38.57.

110 hurdles — 1, Eric Durrant, Richfield, 15.15. 2, Seth Owens, Juab, 15.60. 3, Colton Lund, Gunnison, 15.69. 4, Sam Demars-Conoly, Grand, 16.05. 5, Matt Anderson, South Summit, 16.43. 6, Karson Rippstein, Richfield, 16.69. 7, Scott Mathie, South Sevier, 16.71. 8, Trevor Hansen, Juab, 16.81.

300 hurdles — 1, Eric Durrant, Richfield, 40.15. 2, Seth Owens, Juab, 40.42. 3, Sam Demars-Conoly, Grand, 42.09. 4, Matt Anderson, South Summit, 42.19. 5, Everett Searle, Juab, 42.87. 6, Karson Rippstein, Richfield, 42.96. 7, Tyler Whittaker, Kanab, 43.17. 8, Cole Francis, North Summit, 43.99.

Long jump — 1, JD Michaelson, Richfield, 21-02.00. 2, Timmy Johnson, Richfield, 20-02.50. 3, Billy Keddington, Grand, 19-06.00. 4, Zach Frazier, North Sevier, 18-11.50. 5, Trevor Hansen, Juab, 18-11.00. 6, Tyler Thomas, Richfield, 18-7.50. 7, Cole Francis, North Summit, 18-06.60. 8, Seth Taft, South Sevier, 18-02.00.

Shot put — 1, Tayson Whittaker, Richfield, 45-07.00. 2, Tony Cossairt Grand, 43-04.50. 3, Colby Richins, North Summit, 43-02.25. 4, Cody Keisel, Juab, 42-09.50. 5, Jens Howe, Manti, 42-01.00. 6, Jake Nielson, Juab, 40-09.50. 7, Kyle Shumway, San Juan, 40-08.00. 8, Daniel Chamberlain, Kanab, 40-04.00.

Javelin — 1, Chayson Ogden, Richfield, 161-05.00. 2, Trent Nielsen, Richfield, 144-10.00. 3, Casey Marshall, Beaver, 144-03.00. 4, Ike Beck, Richfield, 137-07.00. 5, Chance Truman, Enterprise, 133-08.00, 6, McKay Sorenson, South Sevier, 119-02.00. 7, Jace Meacham, South Sevier, 118-01.00.

4x100 relay — 1, Richfield (Tyler Sorenson, Bryce Hendricks, Eric Durrant, Jaren Barney), 44.18. 2, Manti, 44.37. 3, San Juan, 44.80. 4, North Summit, 44.82. 5, Parowan, 45.17. 6, ALA, 46.83. 7, Millard, 47.31.

4x400 relay — 1, Richfield (Jaren Barney, Chayson Ogden, Dane Whittaker, JD Michaelson), 3:31.55. 2, Grand, 3:35.49. 3, Millard, 3:38.15. 4, Kanab, 3:38.44. 5, Parowan, 3:39.80. 6, Juab, 3:40.16. 7, North Summit, 3:40.54. 8, South Sevier, 3:45.22.

Class 1A

Team scores

1, Rich, 116.5. 2, Panguitch, 92. 3, Wayne, 80. 4, Wasatch Academy, 65.5. 5, Milford, 60. 6, Duchesne, 34. 7, Christian Heritage, 25. 8 (tie), Byrce Valley, St. Joseph, Altamont, 22.

Individual results

100 — 1, Lucas Haroldson, Wasatch Academy, 11.35. 2, Macoy Young, Duchesne, 11.60. 3, Bradley Holmes, Rich, 11.62. 4, Tyce Peterson, Wayne, 11.66. 5, Lance Peterson, Wayne, 11.74. 6, Jacob Verde, Duchesne, 11.78. 7, Nate Pectol, Milford, 11.86. 8, Kane Stevenson, Altamont, 11.96.

200 — 1, Lucas Haroldsen, Wasatch Academy, 22.73. 2, Tyce Peterson, Wayne, 23.16. 3, Lance Peterson, Wayne, 23.22. 4, Macoy Young, Duchesne, 23.35. 5, Bradley Holmes, Rich, 23.39. 6, Jacob Verde, Duchesne. 7, Kane Stevenson, Altamont, 23.59. 8, Logan McLemore, Escalante, 24.36.

400 — 1, Tyce Peterson, Wayne, 50.22. 2, Trac Norris, Panguitch, 50.92. 3, Lance Peterson, Wayne, 51.70. 4, Kane Stevenson, Altamont, 52.11. 5, Jacob Verde, Duchesne, 53.19. 6, Corey Martin, Christian Heritage, 53.65. 7, Devin Wright, Monticello, 53.73. 8, Nathan Beck, Manila, 53.77.

800 — 1, Trac Norris, Panguitch, 1:54.70. 2, Oliver Peart, Rich, 2:01.13. 3, Daniel Philpot, St. Joseph, 2:02.05. 4, Elijah Rono, Wasatch Academy, 2:02.62. 5, Colton Roberts, Tabiona, 2:07.67. 6, Adam Butler, Monticello, 2:08.27. 7, Dalaki Livingston, Milford, 2:08.70. 8, Kyler Cipriano, Piute, 2:08.94.

3,200 — 1, Trac Norris, 9:57.35. 2, Oliver Peart, Rich, 10:01.91. 3, Travis Mirzaoff, St. Joseph, 10:07.71. 4, Elijah Rono, Wasatch Academy, 10:09.28. 5, Colton Roberts, Tabiona, 10:10.76. 6, Adam Butler, Monticello, 10:14.72. 7, Dalaki Livingston, Milford, 10:35.51. 8, Stetson Christensen, Altamont, 11:20.19.

110 hurdles — 1, Eric Frandson, Panguitch, 15.60. 2, Kalon Weston, Rich, 16.20. 3, Chris Manuele, Milford, 16.37. 4, James Turner, Milford, 16.53. 5, Clint Cornelison, Rich, 16.98. 6, Chase Seeley, Altamont, 17.45. 7, Shiaba Allen, Duchesne, 17.82. 8, Shaylen Allred, West Desert, 18.34.

300 hurdles — 1, Eric Frandson, Panguitch, 39.72. 2, Kalon Weston, Rich, 40.66. 3, Chris Manuele, Milford, 42.22. 4, Cody Groll, Rich, 42.67. 5, James Turner, Milford, 43.03. 6, Matt Thomson, Rich, 44.26. 7, Shaylen Allred, West Desert, 44.72. 8, Ben Jessen, Rich, 45.97.

Long jump — 1, Lucas Haroldsen, Wasatch Academy, 21-04.00. 2, Caden Anderson, Rich, 19-06.00. 3, Eric Frandson, Panguitch, 19-06.00. 4, Joshua Nelson, Monument Valley, 19-03.00. 5, Logan McLemore, Escalante, 18-11.00. 6, Austin Bailey, Milford, 18-10.00. 7, Myles Potter, Tabiona, 18-08.50. 8, Zach Galbraith, Wasatch Academy, 18-06.00.

Shot put — 1, Bridger Greenman, Christian Heritage, 43-08.50. 2, JJ Dunham, Bryce Valley, 42-09.75. 3, Jordan Ellett, Wayne, 42-01.50. 4, Chris Manuele, Milford, 40-04.50. 5, Jesse Barton, Monticello, 40-01.50. 6, Brooks Leach, Panguitch, 39-07.50. 7, Cameron Willis, Rich, 39-05.25. 8, Joshua John, Whitehorse, 38-03.50.

Javelin — 1, Carson Bray, Wayne, 172-05.00. 2, Tim Hughes, Escalante, 169-00.00. 3, Trevor Taylor, Wayne, 164-05.00. 4, Devin Wright, 162-03.00. 5, Jordan Ellett, Wayne, 161-10.00. 6, Dusty Ahstrom, Bryce Valley, 158-06.00. 7, Soloman Gonzales, Wendover, 155-05.00. 8, Caden Anderson, Rich, 148-01.00.

4x100 relay — 1, Rich (Cody Groll, Caden Anderson, Kalon Weston, Bradley Holmes), 45.03. 2, Wayne, 45.29. 3, Duchesne, 46.17. 4, Altamont, 47.27. 5, Milford, 47.35. 6, Dugway, 47.99. 7, Panguitch, 48.58. 8, Escalante, 48.81.

4x400 relay — 1, Milford (Austin Bailey, James Turner, Daniel Hardy, Chris Manuele), 3:41.29. 2, Rich, 3:45.16. 3, Panguitch, 3:46.08. 4, Altamont, 3:47.94. 5, Tabiona, 3:52.72. 6, Dugway, 3:57.94. 7, St. Joseph, 4:03.15. 8, Wendover, 4:12.25.

GIRLS RESULTS

Class 5A

Team scores

1, Riverton, 134. 2, Davis, 104. 3, Viewmont, 64. 4, Lone Peak, 40. 5, Skyline, 30. 6 (tie), Timpanogos, Weber, 29. 8, Brighton, 26. 9, Hunter, 20. 10, Syracuse, 19.

Individual results

100 — 1, Aubrie Haymore, Riverton, 12.02. 2, Charis Wingster, Riverton, 12.40. 3, Bailee Whitworth, Viewmont, 12.55. 4, Dani Figgins, Davis, 12.64. 5, Dominique Thompson, Kearns, 12.66. 6, Aubrey Hale, Brighton, 12.72. 7, Brittany Hackworth, Copper Hills, 12.87. 8, Sylvia Harrison, Davis, 13.08.

200 — 1, Aubrie Haymore, Riverton, 24.81. 2, Bailee Whitworth, Viewmont, 25.36. 3, Charis Wingster, Riverton, 25.61. 4, Dominque Thompson, Kearns, 25.88. 5, Dani Figgins, Davis, 26.07. 6, Tosha Hales, Timpanogos, 26.25. 7, Angela Kaplar, Lone Peak, 26.63. 8, Brooke Jensen, Davis. 26.68.

400 — 1, Aubrie Haymore, Riverton, 55.81. 2, Rachel Jackson, Davis, 58.79. 3, Taryn Toolsen, Lone Peak, 58.91. 4, Lindsey McFarland, Syracuse, 58.95. 5, Elizabeth Butler, Brighton, 58.98. 6, Chelsea Jackson, Davis, 59.85. 7, Dani Figgins, Davis, 1:00.15. 8, Kiley Jo Johnson, Hillcrest, 1:00.28.

800 — 1, Candace Eddy, Davis, 2:16.12. 2, Megan Combe, Skyline, 2:16.77. 3, Jenny McCune, Alta, 2:17.77. 4, Sarena Ostberg, Kearns, 2:18.12. 5, Amelia Gallegos, Hunter, 2:18.63. 6, Jessica Wilding, Davis, 2:20.21. 7, Amy Allred, Layton, 2:20.36. 8, Talya Kussee, Davis, 2:20.50.

3,200 — 1, Shalaya Kipp, Skyline, 10:55.47. 2, Candace Eddy, Davis, 11:09.32. 3, Meghan Hedquist, Davis, 11:22.89. 4, Ally Deeter, Weber, 11:24.28. 5, Brooke Hodson, Timpanogos, 11:26.47. 6, Hannah Williams, Syracuse, 11:27.72. 7, Julie Mazeika, Pleasant Grove, 11:30.26. 8, Katie Swanson, Davis, 11:32.56.

110 hurdles — 1, Angela Kaplar, Lone Peak, 14.56. 2, Stephanie Muelleck, Viewmont, 14.63. 3, Jana Colvin, Fremont, 14.71. 4, Brooke Jensen, Davis, 14.85. 5, Melissa Manwill, Hunter, 15.08. 6, Kylie Hirschi, Brighton, 15.22. 7, Amy Lynn Schmidt, Skyline, 15.32. 8, Jessica Lingwall, Riverton, 15.58.

300 hurdles — 1, Melissa Manwill, Hunter, 43.47. 2, Kylie Hirschi, Brighton, 43.91. 3, Brooke Jensen, Davis, 44.43. 4, Stephanie Muelleck, Viewmont, 44.64. 5, Cassie Berg, Northridge, 44.83. 6, Allysa Hansen, Hillcrest, 44.86. 7, Angela Kaplar, Lone Peak, 44.98. 8, Jana Colvin, Fremont, 46.09.

Discus — 1, Dani Lockhart, Riverton, 128-10.50. 2, Becca Hutton, Timpanogos, 118-02.00. 3, Amanda Pais, Taylorsville, 117-05.00. 4, Tulai Lupeamanu, Riverton, 107-11.75. 4, Jenn Cannon, Weber, 107.11.75. 6, Hannah Dehmel, American Fork, 102-08.00. 7, Heilala Havea, Copper Hills, 102-07.50. 8, Stephanie Jenkins, Lone Peak, 101-10.50.

High jump — 1, Brianne Campbell, Riverton, 5-04.00. 2, Autumn Robertson, Pleasant Grove, 5-04.00. 3, Candace Moyes, Viewmont, 5-02.00. 4, Caitlin Nelson, Riverton, 5-02.00. 5, Lauren Gwilliam, Taylorsville, 5-02.00. 6, Janet Robinson, Viewmont, 5-00.00. 7, Taylir Garrison, American Fork, 5-00.00. 8, Madison Germer, Northridge, 5-00.00.

4x100 relay — 1, Davis (Brooke Jensen, Dani Figgins, Missy Lott, Sylvia Harrison), 49.00. 2, Viewmont, 49.78. 3, Bingham, 50.63. 4, Lone Peak, 40.72. 5, Weber, 50.91. 6, Hillcrest, 51.08. 7, Riverton, 1:07.10.

4x400 relay — 1, Riverton (Charis Wingster, Alle Finch, Whitney Ford, Aubrie Haymore), 3:55.30. 2, Lone Peak, 3:56.22. 3, Brighton, 3:57.35. 4, Davis, 3:59.47. 5, Syracuse, 4:01.76. 6, Kearns, 4:03.22. 7, Hunter, 4:04.61. 8, Viewmont, 4:05.67.

1,600 medley relay — 1, Davis (Missy Lott, Kelsey Katwyler, Michelle Clouse, Candace Eddy), 4:10.34. 2, Timpanogos, 4:16.40. 3, Jordan, 4:19.77. 4, Syracuse, 4:20.21. 5, Viewmont, 4:21.02. 6, West Jordan, 4:22.23. 7, Brighton, 4:23.00. 8, Pleasant Grove, 4:26.96.

Class 4A

Team scores

1, Sky View, 78. 2, Springville, 66. 3, Mountain View, 62. 4, Woods Cross, 59. 5, Bountiful, 54. 6, Box Elder, 46.5. 7, Bonneville, 39. 8, Tooele, 34.5. 9, Orem, 32. 10, Snow Canyon, 31.

Individual results

100 — 1, Niki Fernandes, Woods Cross, 12.42. 2, Amanda Alston, Bonneville, 12.61. 3, Brittany Harris, Woods Cross, 12.65. 4, Lindsay Terry, Tooele, 12.68. 5, Natalie Young, Springville, 12.73. 6, Lindsay Bailey, Springville, 12.91. 7, Sarah Duncan, Springville, 13.01. 8, Anjie Lines, Mountain View, 13.04.

200 — 1, Natalie Young, Springville, 25.54. 2, Amanda Alston, Bonneville, 25.68. 3, Lindsay Terry, Tooele, 26.00. 4, Lindsay Bailey, Springville, 26.11. 5, Jasmine Bradley, East, 26.19. 6, Liz Ricks, Snow Canyon, 26.26. 7, Xojian Harry, Woods Cross, 26.28. 8, Jessica Hoskin, Mountain Crest, 26.47.

400 — 1, Natalie Young, Springville, 56.45. 2, Liz Ricks, Snow Canyon, 47.03. 3, Kelsey Brown, Mountain View, 57.83. 4, Jessica Maviano, Bountiful, 47.93, 5, Audrey Gibb, East, 58.02. 6, Amanda Alston, Bonneville, 58.05. 7, Rosalie Griffin, Bountiful, 58.76. 8, Xojian Harry, Woods Cross, 59.59.

800 — 1, Kelsey Brown, Mountain View, 2:15.81. 2, Liz Ricks, Snow Canyon, 2:17.09. 3, Jennica Redd, Mountain View, 2:17.20. 4, Amy Lambert, Sky View, 2:23.75. 5, Brittany Bushman, Sky View, 2:24.15. 6, Jayme Pickett, Dixie, 2:24.63. 7, Kendy Christensen, Orem, 2:25.35. 8, Brittan Evans, Orem, 2:26.96.

3,200 — 1, Kelsey Braithwaite, Box Elder, 11:03.34. 2, Kendy Christensen, Orem, 11:21.64. 3, Emma Saarel, West, 11:22.89. 4, Macinze O'Very, Mountain Crest, 11:29.21. 5, Ashley Robison, Mountain View, 11:32.10. 6, Kate Stringfellow, Highland, 11:33.33. 7, Hilary Troutner, Timpview, 11:35.74. 8, Susannah Hurst, East, 11:50.33.

110 hurdles — 1, Niki Fernandes, Woods Cross, 15.34. 2, Makira Kuan, Bountiful, 15.55. 3, Rosalie Griffin, Bountiful, 16.05. 4, Margi Warr, Olympus, 16.26. 5, Kaylee Hayes, Sky View, 16.30. 6, Elyssa Hartman, Snow Canyon, 16.35. 7, Rilee Archibald, Sky View, 17.22. 8, Courtney Kezerian, Orem, 17.44.

300 hurdles — 1, Niki Fernandes, 43.07. 2, Kaylee Hayes, Sky View, 45.54. 3, Rilee Archibald, Sky View, 46.60. 4, Sarah Duncan, 47.30. 5, Jenessa Crafts, Sky View, 47.51. 6, Emily Moore, Mountain Crest, 47.89. 7, Elizabeth Cracroft, Orem, 48.04. 8, Jessica Anderson, Tooele, 48.20.

Discus — 1, Tiffany Hellstrom, Bonneville, 127-04.25. 2, Janelle Beukers, Box Elder, 123-07.75. 3, Jami Mokofisi, Woods Cross, 116-02.00. 4, Rylee Mulitalo, Tooele, 111-05.00. 5, Karen Wilkinson, Bountiful, 107-04.50. 6, Jannika Wright, Dixie, 103-08.50. 7, Laney Peacock, Box Elder, 98-09.00. 8, Jolisha Brand, West, 96-09.75.

High jump — 1, Jenna DeGraffenreid, Sky View, 5-06.00. 2, Lexi Eaton, Springville, 5-06.00. 3, Makira Kuan, Bountiful, 5-04.00. 4, Mariah Thompson, Sky View, 5-04.00. 5, Taylor Woodward, Provo, 5-02.00. 6, Emily Moore, Mountain Crest, 5-02.00. 7, Jennica Redd, Mountain View, 5-02.00. 8, Lauren Navidomskis, Roy, 5-00.00.

4x100 relay — 1, Woods Cross (Brittany Harris, Emily Mangelson, Xojian Harry, Niki Fernandes), 48.20. 2, Springville, 48.78. 3, Sky View, 49.73. 4, Mountain Crest, 49.84. 5, Mountain View, 50.21. 6, Box Elder, 50.59. 7, Tooele, 51.03.

4x400 relay — 1, Sky View (Megan Purser, Rilee Archibald, Krista Whittle, Kaylee Hayes), 3:59.91. 2, Tooele, 4:00.83. 3, Box Elder, 4:01.31. 4, Springville, 4:03.99. 5, Bountiful, 4:04.50. 6, Mountain View, 4:05.97. 7, Dixie, 4:06.85. 8, Mountain Crest, 4:10.81.

1,600 medley relay — 1, Mountain View (Dani Moscuzza, Amber Knudsen, Rebecca Bell, Kelsey Brown), 4:13.01. 2, Bountiful, 4:20.34. 3, Springville, 4:20.60. 4, Dixie, 4:21.60. 5, Timpview, 4:22.40. 6, Mountain Crest, 4:23.90. 7, Sky View, 4:25.08. 8, East, 4:30.62.

Class 3A

Team scores

1, Ogden, 106.5. 2, Cedar, 106. 3, Delta, 55. 4, Logan, 52. 5, Wasatch, 39.5. 6 (tie), Park City, North Sanpete, 38. 8, Grantsville, 33. 9, Hurriane, 28. 10 (tie), Judge, Bear River, 22.

Individual results

100 — 1, Aubrey Bryson, Cedar, 12.59. 2, Kiersten Berg, Judge, 12.77. 3, Sammie Jensen, Grantsville, 12.86. 4, Karlee Davis, Logan, 12.92. 5, Alycia Robinson, Canyon View, 13.10. 6, Lorin Killpack, Grantsville, 13.11. 7, Kaitlyn Wilcox, Bear River, 13.24. 8, Hannah Ellsworth, Cedar, 13.33.

200 — 1, Shaye Maurer, Cedar, 25.29. 2, Aubrey Bryson, Cedar, 26.07. 3, Kiersten Berg, Judge, 26.35. 4, Maryn Cook, Delta, 26.61. 5, Kaitlyn Wilcox, Bear River, 26.61. 6, Hannah Ellsworth, Cedar, 26.68. 7, Shaynne Ison, North Sanpete, 26.70. 8, Vanessa Sullivan, Logan, 26.96.

400 — 1, Aubrey Bryson, Cedar, 57.22. 2, Maryn Cook, Delta, 57.98. 3, Caitlyn Paulsen, Bear River, 58.83. 4, Kiersten Berg, Judge, 58.94. 5, Kaitlyn Wilcox, Bear River, 59.01. 6, Shanne Ison, North Sanpete, 59.11. 7, AJ Bateman, Morgan, 59.17. 8, Lindsay Bradley, North Sanpete, 1:00.06.

800 — 1, Aubrey Bryson, Cedar, 2:17.24. 2, Chloe Calton, Ogden, 2:18.23. 3, Sarah Callister, Ogden, 2:18.87. 4, Jamie Stokes, Ogden, 2:20.93. 5, Ashley Gray, Cedar, 2:21.17. 6, Gillian Gorelik, Park City, 2:21.71. 7, McKenzie Snyder, Park City, 2:22.34. 8, Jessie Christjans, Park City, 2:23.20.

3,200 — 1, Sarah Callister, Ogden, 10:46.94. 2, Jamie Stokes, Ogden, 11:14.70. 3, Gillian Gorelik, Park City, 11:21.41. 4, Taylor Thornley, Logan, 11:26.19. 5, Kody Kleven, North Sanpete, 11:27.77. 6, McKenzie Snyder, Park City, 11:29.08. 7, Jenna Deelstra, Ben Lomond, 11:42.28. 8, Rebekah Boekweg, North Sanpete, 11:49.44.

110 hurdles — 1, Shaye Maurer, Cedar, 14.60. 2, Sammie Jensen, Grantsville, 15.35. 3, Candice Jensen, Ogden, 15.87. 4, Angela Shields, Hurricane, 15.88. 5, Lauren Crockett, Ogden, 16.28. 6, Ashley Bartlett, Grantsville, 16.40. 7, Karissa Nelson, Carbon, 16.47. 8, Jaclyn Jones, Delta, 16.66.

300 hurdles — 1, Shaye Maurer, Cedar, 43.64. 2, Angela Shields, Hurricane, 45.55. 3, Sammie Jensen, Grantsville, 45.51. 4, Aubri Salazar, Wasatch, 45.92. 5, Karissa Nelson, Carbon, 47.37. 6, Abby Hobbs, Wasatch, 48.19. 7, Sarah Huppi, Logan, 48.50. 8, Allyson Brooks, Cedar, 48.54.

Discus — 1, Anna Moulding, Ben Lomond, 117-04.75. 2, Jessica Lindow, North Sanpete, 113-07.75. 3, Angie Philips, Logan, 113-04.25. 4, Danielle Bell, Ogden, 110-01.75. 5, Lindsay John, Juan Diego, 108-01.25. 6, Crishelle Stegelmeier, Morgan, 106-08.75. 7, Mary Van Dyke, Union, 96-08.25. 8, Raquel Vasquez, Cedar, 92-00.0.

High jump — 1, Lauren Crockett, Ogden, 5-06.00. 2, Ashley Bartlett, Grantsville, 5-02.00. 2, Alex Cassel, Juan Diego, 5-02.00. 4, Kaity Diaz, Delta, 5-02.00. 5, Jaclyn Jones, Delta, 5-00.00. 6, Stacey Lythgoe, Wasatch, 5-00.00. 6, Chantel Jensen, Carbon, 5-00.00. 8, Candice Jensen, Carbon, 5-00.00. 8, Lindsay Miles, Morgan, 5-00.00.

4x100 relay — 1, Delta (Janae George, Trish Nielson, Maryn Cook, Jamie Burton), 50.30. 2, Logan, 50.37. 3, Bear River, 50.66. 4, Cedar, 51.39. 5, Morgan, 51.48. 6, Wasatch, 51.57. 7, Judge, 52.30. 8, Desert Hills, 52.80.

4x400 relay — 1, North Sanpete (Haley Ence, Lindsay Bradley, Danaya Morin, Shyanne Ison), 4:03.29. 2, Delta, 4:07.40. 3, Cedar. 4, Park City, 4:10.14. 5, Ogden, 4:10.60. 6, Logan, 4:11.49. 7, Carbon, 4:11.75. 8, Judge, 4:15.25.

Class 2A

Team scores

1, North Summit, 148. 2 (tie), North Sevier, Parowan, 77. 4, Richfield, 63. 5 (tie), Enterprise, Millard, 53. 7, San Juan, 31. 8, Gunnison, 28. 9, Manti, 27. 10, South Sevier, 21.

Individual results

100 — 1, Megan Robinson, Parowan, 12.59. 2, Cheyenne Thatcher, Gunison, 12.62. 3, Stephanie Harwood, Parowan, 12.87. 4, Sophia Stevens, North Summit, 13.15. 5, Korey Barney, North Sevier, 13.18. 6, Samantha Nicholes, North Summit, 13.27. 7, Jodi Williams, Enterprise, 13.51. 8, Corina Broadhead, Richfield, 13.57.

200 — 1, Megan Robinson, Parowan, 25.56. 2, Cheyenne Thatcher, Gunnison, 25.99. 3, Stephanie Harwood, Parowan, 26.09. 4, Korey Barney, North Sevier, 27.19. 5, Samantha Nicholes, North Summit, 27.64. 6, Sophia Stevens, North Summit, 27.65. 7, Corina Broadhead, Richfield. 8, McCall Nielson, Richfield, 28.03.

400 — 1, Stephanie Harwood, Parowan, 57.64. 2, Hollie Bosworth, North Summit, 1:00.82. 3, Mishelle Sampson, North Sevier, 1:00.83. 4, McKenzie Torgerson, North Sevier, 1:02.02. 5, Megan Robinson, Parowan, 1:02.70. 6, McCall Richins, North Summit, 1:03.13. 7, Rickie Warr, Parowan, 1:03.34. 8, Tylynn Bingham, North Summit, 1:03.86.

800 — , Erica Birk, North Summit, 2:23.33. 2, McKenzie Torgerson, North Sevier, 2:24.76. 3, Janalyn Thiriot, North Summit, 2:25.13. 4, Mishelle Sampson, North Sevier, 2:26.83. 5, McKesha Nielsen, Richfield, 2:29.42. 6, Kelli Meyer, San Juan, 2:29.94. 7, Rickie Warr, Parowan, 2:30.47. 8, Amanda Camp, 2:35.20.

3,200 — 1, Shelli Richardson, Millard, 11:28.78. 2, Erica Birk, North Summit, 12:04.02. 3, Latrisha Blackstar, Richfield, 12:23.81. 4, Sarah Braden, Juab, 12:28.92. 5, Sadie Jones, Richfield, 12:30.50. 6, McKesha Nielsen, Richfield, 12:30.58. 7, Jenalyn Thiriot, North Summit, 12:42.02. 8, Makenzie Ward, San Juan, 13:21.43.

110 hurdles — 1, Tressa Lyman, Enterprise, 16.33. 2, Korey Barney, North Sevier, 16.51. 3, Megan Macdonald, San Juan, 17.19. 4, Hayley Richins, North Summit, 17.20. 5, Kenni Pickering, Enterprise, 17.50. 6, Alexa McAneney, Parowan, 17.90. 7, Bailey Johnson, Parowan, 18.17. 8, Stephanie Thiriot, North Summit, 18.29.

300 hurdles — 1, Tressa Lyman, Enterprise, 47.13. 2, Alexa McAneney, Parowan, 48.11. 3, Ashley Argyle, North Sevier, 49.10. 4, Kaytee Glover, Kanab, 50.10. 5, Hayley Richins, North Summit, 50.79. 6, Kristi Lambert, South Summit, 50.89. 7, Sarah Nilsson, Gunnison, 51.41. 8, Tanna Tholen, North Summit, 52.00.

High jump — 1, Jodi Williams, Enterprise, 5-07.75. 2, Tressa Lyman, Enterprise, 5-00.00. 2, Shaelyn Guerrero, Grand, 5-00.00. 4, Tawni McFarlane, Manti, 5-00.00. 5, Rachel Sawyer, Beaver, 5-00.00. 6, Rachel Wallingford, Manti, 4-10.00. 7, Whitney Jensen, Millard, 4-10.00. 8, Natalie Niemann, Richfield, 4-10.00.

Discus — 1, Sarah Wallingford, Manti, 106-8.25. 2, Alexis Christensen, Richfield, 104-11.50. 3, Mallory Snow, Grand, 96-11.75. 4, Shauri Lyon, Manti, 96-07.00. 5, Shaquira Begay, South Sevier, 90-00.75. 6, Diana Stephens, North Summit, 87-11.00. 7, Katie Bowen, North Summit, 84-08.25. 8, Malea Kenison, Juab, 83-01.75.

4x100 relay — 1, North Summit (Kayla Holmes, Samantha Nicholes, Jill Morrill, Sophia Stevens), 51.49. 2, North Sevier, 51.70. 3, San Juan, 52.60. 4, Richfield, 53.00. 5, Enterprise, 53.19. 6, Millard, 54.07. 7, Juab, 54.38. 8, Parowan, 54.90.

4x400 relay — 1, Parowan (Alexa McAneney, Bailey Johnson, Necia Rowley, Stephanie Harwood), 4:11.04. 2, North Summit, 4:13.69. 3, North Sevier, 4:17.45. 4, San Juan, 4:21.60. 5, Richfield, 4:21.67. 6, Millard, 4:24.18. 7, Juab, 4:33.11. 8, ALA, 4:45.61.

Class 1A

Team scores

1, St. Joseph, 111. 2, Rich, 81. 3, Monticello, 69. 4, Piute, 61. 5, Duchesne, 56.5. 6, Altamont, 55. 7, Panguitch, 34. 8, Milford, 29. 9, Wayne, 25. 10, Dugway. 24.

Individual results

100 — 1, Mariam Keita, Wasatch Academy, 13.10. 2, Sidnie Fabrizio, Duchesne, 13.14. 3, Sydni Samuels, Altamont, 13.23. 4, Loni Allan, Piute, 13.49. 5, Theresa Rather, Meridian, 13.90. 6, Katie Jones, Milford, 14.16. 7, Megan Hatt, Green River, 14.27. 8, Miriam Reay, Monticello, 15.69.

200 — 1, Sydni Samuels, Altamont, 26.68. 2, Mariam Keita, Wasatch Academy, 27.13. 3, Bre Nichols, Dugway, 27.90. 4, Amanda Bagley, 28.76. 5, Krista Durfey, Wayne, 28.94. 6, Estee Arts, Meridian, 29.08, 7, Amy Weston, Rich, 29.21. 8, Rebecca Maurice, St. Joseph, 29.76.

400 — 1, Sydni Samuels, 49.44. 2, Tauna DeHaan, St. Joseph, 1:01.68. 3, Amanda Bagley, Piute, 1:02.45. 4, Kim Bruton, Duchesne, 1:06.21. 5, Rahcel Beh, Monticello, 1:06.27. 6, Carly Minnich, St. Joseph, 1:06.64. 7, Taylor Nielson, Altamont, 1:07.57. 8, Martha Beh, Monticello, 1:07.76.

800 — 1, Jessica Weston, Rich, 2:27.40. 2, Alex Shaw, St. Joseph, 2:27.68. 3, Kalani Norris, Panguitch, 2:29.24. 4, Tauna DeHaan, St. Joseph, 2:30.04. 5, Loren Randall, Monticello, 2:30.47. 6, Macee Nielson, Monticello, 2:31.68. 7, Emily Brandt, St. Joseph, 2:38.34. 8, Taylor Nielsen, Altamont, 2:39.70..

3,200 — 1, Macee Nielson, Monticello, 11:04.01. 2, Alex Shaw, St. Joseph, 11:50.92. 3, Joanna Matasjasik, St. Joseph, 12:19.13. 4, Andrea Mayer, Milford, 12:21.77. 5, Heather Orton, Panguitch, 12:30.32. 6, Frogh Melissa, St. Joseph, 13:10.56. 7, Nelida Navarro, St. Joseph, 13:10.56. 8, Katie Rosser, Panguitch, 13:17.60.

110 hurdles — 1, Maud Peart, Rich, 16.46. 2, Michelle Howe, St. Joseph, 17.13. 3, Whitney Fieldsted, Altamont, 17.22. 4, Jenny Beaudoin, St. Joseph, 17.23. 5, Chelsey Perry, Piute, 17.86. 6, Natalie Hiskey, Wayne, 18.03. 7, Krista Durfey, Wayne, 18.06. 8, Shelby Taylor, Panguitch, 18.30.

300 hurdles — 1, Bre Nichols, Dugway, 47.68. 2, Jessica Weston, Rich, 47.78. 3, Michelle Howe, St. Joseph, 48.89. 4, Krista Durfey, Wayne, 48.89. 5, Nichole Freestone, Monticello, 49.94. 6, Whitney Fieldsted, Altamont, 50.04. 7, Maud Peart, Rich, 50.66. 8, Estee Arts, Meridian, 50.68.

Discus — 1, Jessica Madsen, Duchesne, 100-05.50. 2, Tasha Reilley, Duchesne, 89-00.50. 3, Nicole Lamborn, Rich, 88-04.25. 4, Kandice Gleave, Piute, 87-03.75. 5, Jaylen Dodds, Panguitch, 83-04.75. 6, Breanne Bateman, Panguitch, 80-10.00. 7, Alison Weichmann, St. Joseph, 80-09.00. 8, Shalece Allen, Piute, 79-04.25.

High jump — 1, Emmanuelle Reay, Monticello, 5-00.00. 2, Molly Comp, Bryce Valley, 4-10.00. 3, Sidnie Fabrizio, Duchesne, 4-10.00. 3, Joelle Comrie, Wasatch Academy, 4-10.00. 5, Haylee Robbins, Wayne, 4-10.00. 6, Jackie Bafford, St. Joseph, 4-08.00. 7, Ashley Argyle, Rich, 4-08.00. 8, Allie Eastman, Rich, 4-06.00.

4x100 relay — 1, Altamont (Shaycee Miles, Whitney Fieldsted, Sydnee Justice, Sydni Samuels), 53.47. 2, St. Joseph, 54.01. 3, Milford, 54.01. 4, Rich, 54.52. 5, Dugway, 55.13. 6, Panguitch, 57.03. 7, Monticello, 57.11. 8, Salt Lake Lutheran, 1:01.62.

4x400 relay — 1, St. Joseph (Michelle Howe, Carly Minnich, Alex Shaw, Tauna DeHaan), 4:18.00. 2, Piute, 4:18.91. 3, Milford, 4:25.15. 4, Altamont, 4:28.23. 5, Panguitch, 4:28.32. 6, Monticello, 4:30.97. 7, Rich, 4:32.55.