Quantcast

List of high school sports Utah seniors earning athletic scholarships

Published: Monday, June 27 2011 6:10 p.m. MDT

Dalton Noble, boys basketball (Cabrillo JC, Calif.)

Richard Obale, boys track/cross country (Lewis-Clark, Idaho)

Elisa Seamanu, volleyball (Pratt CC, Kansas)

Layton

Brennan Coburn, boys golf (Utah State)

Brayden Humpherys, wrestling (Mesa State, Colo.)

Mariah Katoa, volleyball (BYU)

Abbey Kennedy, girls soccer (Weber State)

Brandon Kida, boys golf (Utah)

Addi Moore, girls basketball (Utah State)

Jillian Robison, girls soccer (Utah)

Derek Thomas, wrestling (Utah Valley)

Lehi

Bronson Anderson, baseball (SLCC)

Emily Fox, girls soccer (Dixie State)

Palmer Page, baseball (SLCC)

Ian Ramos, boys soccer (Cal State Fullerton)

Zach Stanley, boys basketball (Northwest College, Wyo.)

Logan

Bezait Anbesse, girls basketball (Taft, Calif.)

Laycee Elliott, girls track/cross country (Utah State)

Patti Ferguson, softball (Southern Idaho JC)

Taylor Lawin, football (Snow College)

Josh Saddler, football (Snow College)

Melvin Sadler, football (Snow College)

Lone Peak

Andrea Albrecht, girls soccer (S. Utah)

Mikail Burningham, girls basketball (Northwest College, Wyo.)

Dax Eisenger, football (Snow College)

McKenna Fox, girls soccer (Air Force)

Marquelle Funk, girls basketball (S. Utah)

Jordan Hamilton, boys basketball (Westminster)

Kyle Hannemann, football (S. Utah)

Deni Jacobs, girls soccer (Western Wyoming JC)

Whitney Johnson, girls basketball (New Mexico)

McKenzie Lundquist, girls soccer (Southern Virginia)

Mindi McDonald, girls soccer (Western Wyoming JC)

Dakota Murdock, baseball (Miles CC, Mont.)

Keyan Norman, football (S. Utah)

Ashlan Rogers, Volleyball (Utah State)

Kelly Smith, girls soccer (Dixie State)

Mason Smith, football (Western Nebraska CC)

Josh Stephan, football (Dixie State)

Crystal Tebbs, girls soccer (Western Wyoming JC)

Maeser Prep

John Anderson, boys soccer (Westminster)

Alec Club, boys soccer (Westminster)

Manti

Tauni McFarlane, softball (Snow College)

Maple Mountain

Spencer Hanson, boys track/cross country (BYU)

Tyson Jex, football (Dixie State)

Milford

Tyler Denny, football (Montana Tech)

Chad Netto, rodeo (Oklahoma PanHandle State)

Monticello

Macee Nielson, cross country (Utah)

Get The Deseret News Everywhere

Subscribe

Mobile

RSS