List of high school sports Utah seniors earning athletic scholarships

Published: Monday, June 27 2011 6:10 p.m. MDT

McKay Burnett, boys track/cross country (Utah Valley)

Karlie Carter, softball (Snow College)

Anthony Crawford, football (San Diego)

Skyler Fullmer, football (Dixie State)

Landon Fisher, football (Dixie State)

Taylor Gomez, girls track/cross country (Utah Valley)

Kylee Hogue, softball (Southern Idaho JC)

Eric Thorson, football (S. Utah)

Robert White, boys soccer (Westminster)

Roy

Andrew Acosta, football (Weber State)

MaCauley Flint, softball (SLCC)

Lauren Navidomskis, girls track/cross country (Weber State)

Josh Peterson, boys soccer (NW Nazarene, Idaho)

Kyle Scadlock, boys soccer (Dixie State)

Kiersten Watkins, girls track/cross country (Weber State)

St. Joseph

Andrea Chavez, girls track/cross country (Utah)

Alex Shaw, girls track/cross country (Utah)

Dino Soto, boys soccer (Laramie County CC, Wyo.)

Salem Hills

Brady Pierce, baseball (Dixie State)

Jordan Robles, football (Utah)

London Simonson, boys basketball (Snow College)

JC Snyder, baseball (SLCC)

Salt Lake Lutheran

Justin Kwan, boys soccer (Westminster)

San Juan

Kelsi Meyer, volleyball (SLCC)

Sky View

Riley Jo Archibald, girls track/cross country (Utah Valley)

Jaren Balls, football (Western Montana)

Jessica Duffin, girls soccer (Utah Valley)

Shantell Spackman, girls golf (S. Utah)

Skyline

Abbie Brickley, girls basketball (Wheaton College, Mass.)

Anna Cassell, girls soccer (Northwestern)

Steffany Dudley, girls soccer (Menlo College)

Devin Gomez, baseball (Eastern Utah)

Aria Hadley, girls soccer (Dixie State)

Trent Herbert, boys lacrosse (Seton Hill, Pa.)

Caitlyn Jasumback, girls soccer (Westminster)

Sydni Johanson, girls swimming (Pacific)

Andy Rounds, boys track/cross country (Utah Valley)

Alexsa Savage, girls swimming (Boston University)

Ryan Scott, boys track/cross country (BYU)

Sam Trout, baseball (Walla Walla CC, Wash.)

Alexis Jurgens, girls swimming (Northern Arizona)

Snow Canyon

Dillon Appel, football (San Diego)

Jaramey Barney, volleyball (Utah Valley)

Jake Brown, football (S. Utah)

Saxton Brown, baseball (Wharton County JC, Tex.)

Victoria Burgen, girls soccer (Iowa Western CC)

Alexa Esplin, girls track/cross country (Utah Valley)

Reggie Gates, baseball (Eastern Utah)

Get The Deseret News Everywhere

Subscribe

Mobile

RSS