Class 5A Boys

MVP

Clayton Young, American Fork

All-State

MacKenzie Morrison, American Fork

Dallin Taylor, Hunter

Ashenafe Richardson, American Fork

Steven Morrin, Lone Peak

Austin West, American Fork

Cody Glad, Kearns

Derek Day, American Fork

Austin Neuner, Davis

Haven Shelton, Pleasant Grove

Class 4A Boys

MVP

Trevor Thompson, Pine View

All-State

Tyson Boyer, Pine View

Joseph Christensen, Springville

Jacob Heslington, Timpanogos

Adam Hendrickson, Box Elder

Taylor Charles, Orem

Tyson Lambert, Stansbury

Corey Kimzey, Pine View

Dan Israelsen, Mountain Crest

Stephen Giles, Mountain View

Class 3A Boys

MVP

Ben Saarel, Park City

All-State

Danny Stevenson, Cedar

Matt Wright, Canyon View

Jake Voorhees, Hurricane

Brackon Rawlinson, Bear River

Brian Covington, Canyon View

Connor Gideon, Park City

Ryan Egan, Canyon View

Brenden Oxborrow, Bear River

Tanner Anderson, Bear River

Class 2A Boys

MVP

Ammon Blauer, Parowan

All-State

Zach Peterson, North Sever,

John Gilbert, Rowland

Taylor Francom, San Juan

Easton Richardson, Millard

Andy Gilbert, Rowland Hall

Garret Rowser, North Summit

Easton Whitaker, Millard

Logan Ruesch, Parowan

Pat Shultz, South Summit

Class 1A Boys

MVP

Vance Weston, Rich

All-State

Cordarelton Benn, Whitehorse

Colby Spencer, Valley

Benjamin Bagley, Piute

Daniel Philpot, St. Joseph

Brock Larson, Wasatch Academy

Jordan Allred, Duchesne

Sam Weil, St. Joseph

Austin Groll, Rich

Class 5A Girls

MVP

Shea Martinez, Davis

All-State

Caroline Weiler, Skyline

Meghan Hedquist, Davis

Jacqueline Winterton, Skyline

Sharlie Dimick, Syracuse

Jasmyn Hildebrandt, American Fork

Karlee Deeter, Weber

Jamie Lee, American Fork

Laura Young, Bingham

Josie Brandow, Lone Peak

Class 4A Girls

MVP

Summer Harper, Orem

All-State

Sarah Feeny, Ogden

Susannah Hurst, East

Tori Parkinson, Mountain Crest

Brooke Nelson, Mountain Crest

Jamie Stokes, Ogden

Avery Calton, Ogden

Ashleigh Warner, Mountain View

Carrie Jube, Timpview

Natalie Shields, East

Class 3A Girls

MVP

Darian Sharp, Desert Hills

All-State

Alisse Walker, Park City,

Aimee Bryson, Cedar

Devon Dunmire, Park City

Aubrey Bryson, Cedar

Sarah Cunningham, Canyon View

Ashley Gray, Cedar

Tausha Hunter, Cedar

Rebecca Cunningham Park City

Emily Schmitt, Park City

Class 2A Girls

MVP

Erica Birk, North Summit

All-State

Katie Hiatt, San Juan,

Mishaelle Sampson, North Sevier

Grace Shultz, South Summit

Chennin Benson, Parowan

Mariah Clayson, Kanab

Kellyn Maves, Rowland Hall

Kalbie Jordan, Beaver

Mercedes James, Grand County

Brielle Francom, San Juan

Class 1A Girls

MVP

Macee Nielson, Monticello

All-State

Alex Shaw, St. Joseph

Daisy Tuwei, Wasatch Academy

Lyna Garcia, St. Joseph

Andrea Chavez, St. Joseph

Katie Nielson, Dugway

Comment on this story

Emma Peart, Rich

Emily Brandt, St. Joseph

Nelida Navarro, St. Joseph

Baylee Thompson, Duchesne