Quantcast

Deseret News 10K men's results

Published: Saturday, July 24 2010 5:00 p.m. MDT

Boys 11 under

Pl. (Overall) Name City Time

1 (234) Nelson Rader Carlsbad, Calf. 41:10.1

2 (843) William Clark Lehi 51:19.3

3 (1009) Jacob Smith North Ogden 53:05.3

4 (1190) Camden Robbins Holladay 55:30.9

5 (1263) Christian Horlacher 56:13.0

6 (1268) Kade Lever South Jordan 56:15.4

7 (1375) Aaron Jackson Sandy 57:21.3

8 (1477) Eric Jackson Sandy 58:43.1

9 (1650) Ben Ashton South Jordan 1:01:19.1

10 (1942) Aiden Welsh Salt Lake City 1:06:04.1

11 (1960) Peter Larson New Canaan CT 1:06:26.3

12 (2015) Jaxson Smith South Jordan 1:08:03.6

13 (2145) Merrick Klingler Murray 1:12:15.7

14 (2163) Ben Ostler Salt Lake City 1:13:20.7

15 (2202) Zachary Erskine Chandler AZ 1:16:03.1

16 (2209) Dane Adams Salt Lake City 1:16:10.7

17 (2213) Thomas Clark Lehi 1:16:22.8

18 (2234) Simon Jones Salt Lake City 1:18:08.5

19 (2263) Mason Lewis Sandy 1:19:49.8

20 (2323) Tyler Kerr Hanford CA 1:31:26.1

21 (2326) Jackson Lewis Sandy 1:32:45.4

22 (2328) Benjamin Hulleburg Salt Lake City 1:35:12.9

Boys 12 to 14 results

Pl. (Overall) Name City Time

1. (49) Skylar Williams Kaysville 33:43.7

2. (113) Charlie Mitchell Herriman 37:32.0

3. (152) Dalyn Romig Round Lake Beach, IL 38:49.8

4. (185) Andrew Brewer South Jordan 39:53.4

5. (209) Pedro Deleon Ogden 40:32.2

6. (210) Justin Sheets Ogden 40:32.5

7. (211) Ty Poffenberger Midvale 40:33.2

8. (262) Julio Fierro Salt Lake City 41:44.7

9. (264) Esli Montejano Salt Lake City 41:46.6

10. (269) Bradyn English Draper 41:50.3

11. (424) Dakota Cobler Holladay 45:05.4

12. (433) Jared Croft Salt Lake City 45:18.7

13. (481) Austin Andersen South Jordan 46:15.7

14. (514) Jason Saunders South Jordan 46:51.9

15. (696) Isaac Rifleman South Ogden 49:26.3

16. (716) Michael Pond Midvale 49:42.3

17. (802) Matthew Ostler Salt Lake City 50:45.8

18. (924) Josh Christensen Draper 52:03.5

19. (1102) Dallas Anderson Murray 54:14.4

20. (1466) Jake Larson New Canaan, CT 58:36.5

21. (1773) Aaron Fairbourn Sandy 1:03:06.4

22. (2041) Robert Diamond West Jordan 1:08:35.3

23. (2101) Tyson Jensen Fruit Heights 1:10:34.1

24. (2215) Tyson Farr Bountiful 1:16:23.6

25. (2228) Benjamin Bywater Holladay 1:17:22.7

26. (2237) Kyler Farr Bountiful 1:18:10.3

27. (2238) Zach Miller Draper 1:18:10.5

Boys 15 to 18 results

Pl. (Overall) Name City Time

1. (18) Jamal Tongo Magna 30:45.7

2. (21) Wade Meddles NV 31:10.4

Get The Deseret News Everywhere

Subscribe

Mobile

RSS